גביע המדינה: שעב הפתיעה את כפר כנא ורשמה את ניצחון הסיבוב, ממב"ע גברה על אכסאל

משחקי גביע המדינה סיבוב ו': הקבוצות מליגות ב' ו-ג' עשו סנסציות ובהן ממב"ע שניצחה את אכסאל, ריינה שניצחה את זלפה בדו קרב פנדלים ושעב מליגה ג' שגברה על הפועל כפר כנא. גם טירה וכאוכב רשמו ניצחונות.

גביע המדינה חזר אלינו ובמסגרת סיבוב ו' של המפעל קיבלנו מפגשים מעניינים בין קבוצות ליגה ב' ו-ג' לקבוצות ליגה א' צפון שנאבדקו על הכרטיס לשלב הבא של המפעל היוקרתי בו כל קבוצה מהליגה השלישית והרביעית חולמת לעשות סנסציה. הסינדרלה הגדולה של היום הזה הייתה ללא ספק מכבי אחווה שעב אותה מדריך המאמן סאלח נמארנה, שהצליחה לנצח 2-1 את הפועל כפר כנא שנמצאת בתקופה דווקא לא רעה בליגה א' צפון. לשעב כבשו לואי אבו אלהיג'א ועובדיה רפאעי ואילו לכפר כנא מוחמד טאהא בעוד מוחמד פודי החטיא פנדל בדקה ה-120'.

מאמן הקבוצה סאלח נמארנה אמר: "ניצחון גדול של קבוצה צעירה. משחק כדורגל שהתעלה לרמה גבוהה מצד קבוצתנו, הגענו לאין ספור מצבים אחד על אחד, החמצנו פנדל ובעטנו שלושה משקופים. עמדנו בצורה מצוינת ואף בכושר הגופני לא נפלנו מכפר כנא שנחשבת לקבוצת צמרת בליגה א'. הפגנו נוכחות מהדקה הראשונה כאשר שיחקנו כדורגל מסודר, הנענו כדור בצורה מצוינת וסגרנו את כפר כנא בצורה יפה. בסוף הצלחנו לנצח בזכות שער בהארכה כאשר התחושה הייתה נהדרת לנצח קבוצה מליגה א' ולעלות עוד שלב בגביע המדינה ובמיוחד שזאת פעם ראשונה שהקבוצה מגיעה למעמד כזה. הניצחון הזה ייתן לנו בטחון וכוח בליגה שהיא המטרה שלנו, אני גאה בשחקנים שלי והשמיים הם הגבול".

הפתעה נוספת נרשמה במשחק בין בני ממב"ע גולן, הזכורה כאחת הסינדרלות מהעונה החולפת במפעל, מול הפועל אכסאל הדוהרת בצמרת טבלת ליגה א' צפון. על כר הדשא, הדו קרב בין השתיים הגיע להארכה ובה חניכיו של וג'די אלקיש ניצחו בפנדלים.

שחקני שעב חוגגים צילום: מחמוד חואלד

מאמן הקבוצה וג'די אלקיש אמר: "התחלנו את המשחק במטרה להסתגר ולצאת למתפרצות כמו משחק גביע לגיטימי בשלב כזה כשקבוצה מליגה נמוכה מגיעה לשחק מול קבוצה מליגה גבוהה יותר. היה מאוד קשה להסתדר עם שני שערים שחטפנו כבר בהתחלה ורוב ההתעסקות במחצית הראשונה הייתה רק איך להעביר את המחצית באותו הסגנון. שיחקנו על המהירות של החלוצים שלנו וזה השתלם לנו כשחזרנו מפיגור בדקה ה-65'. אחרי שהשווינו גם ל 2-2 רק חיפשנו להגיע לפנדלים כי ידענו שיש לנו שוער מאוד מנוסה וזה השתלם לנו. אני מאוד גאה בשחקנים ובקבוצה שנלחמה, זה לא קל לספוג שני שערים מוקדמים ולא להישבר, זה אומר הרבה על אופי שיש לבחורים שלי וככה צריך. נכון שאכסאל לא שיחקה בהרכב הראשון שלה, אבל מבחינתנו ניצחנו את המקום הראשון בליגה א' ואני מקווה שהניצחון הזה יחזק גם את המעמד שלנו בליגה ויחזיר את הביטחון העצמי לשחקנים".

במשחקים נוספים ניצחה מכבי ריינה מליגה ב' בתוצאה 5-4 בדו קרב פנדלים בתום הארכה את הפועל בני זלפה בהדרכתו של המאמן נביל אמארה במשחק דרמטי בו הורחקו לזלפה לא פחות משלושה שחקנים(עומר גארה, מנאר דראושה ומואמן אגברייה), מ.ס טירה ניצחה בתוצאה 2-0 את מגדל העמק מצמד שערים של שרון לוי, הפועל כאוכב ניצחה בתוצאה 2-0 את הפועל שפרעם משערים של מוראד חאג' ונביל עלי ומכבי צור שלום ניצחה בתוצאה 1-0 את הפועל עין סהלה ושער של שגיא סבג.


כתבות נוספות