סכנין הפסידה לראשל"צ יחזקאל התפטר: "אחד הכישלונות הגדולים בקריירה שלי"

אין חדש תחת השמש: סכנין שוב הפסידה לאחר שנכנעה 2-0 להפועל ראשל"צ. דאבור כבש שער מרהיב מבישול של כליבאת, תרועה כבש את השני. בלולו הורחק. מנגד, פיראס מוגרבי שיחק לראשונה מאז הפציעה, חאלד חלאילה לא שותף. יחזקאל, שסיים את דרכו: "אחד הכישלונות הגדולים בקריירה שלי".

לאחר הסערה שעורר הפסד הקבוצה האחרון לנצרת עלית שעורר סערה במועדון, קיוו בסכנין להצליח יחד עם יחזקאל שלמרות הודעת התפטרותו עמד גם הערב על הקווים, לנסות לצאת לדרך חדשה. על כר הדשא, העניינים נראו אחרת לחלוטין ממה שקיוותה וציפתה סכנין שגם ערכה שינויים מפתיעים ועלתה בהרכב הפותח ללא חאלד חלאילה, ללא עלי עותמאן וללא אלי אלבז שלא עבר בבקרה.

על כר הדשא, בעשרים הדקות הראשונות שני ניסיונות של ראדי בבעיטה חופשית ושל גנטוס בכדור חזק לעבר השער לא צלחו. ומנגד, ניסיון מוצלח של ראשל"צ הגיע בדקה ה-35' כאשר אנס דאבור קיבל כדור מצוין מכליבאת, אקס סכנין, ומהאוויר על סף הרחבה שלח כדור חזק מרהיב שעבר את קנדיל ונכנס פנימה, מה שחתם גם את תוצאת המחצית הראשונה שבסיומה יחזקאל מיהר לרדת להפסקה על רקע שריקות בוז וקריאות מאוהדי סכנין.

במחצית השנייה ערך יחזקאל חילוף כשהכניס את עלי עותמאן והג'ת בשיר במקומם של הבלם הזר נגומה ומהראן ראדי אך החילוף המעניין והמרגש ביותר הגיע בדקה ה-65' פיראס מוגרבי נכנס לראשונה מאז פציעתו, במקומו של איהב גנאים. הקשר, שהיעדרותו זכורה לכל אוהדי סכנין משלהי נובמבר אשתקד ועד כמה אי נוכחותו הורגשה וחסרה להם במהלך העונה, רושם הופעה ראשונה בליגה הלאומית ובכלל במשחק רשמי מאז נובמבר 2018. דקות בודדות לאחר כניסתו של מוגרבי וובה בראון בניסיון מצוין שלח כדור שטוח אך נגיעה חכמה של גנטוס הסיטה אותו לקרן. בדקה ה-75' מוחמד כליבאת פינה את מקומו לטובת דניאל תרועה.

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-76' החילוף של טסלפפה הוכיח את עצמו כאשר מיקו ממן החל מהלך נפלא שלח כדור לעברו של גיל יצחק, שהוריד לתרוע שפרץ קדימה ומול קנדיל שלח כור שפגע בקורה ואת הכדור החוזר הוא כבר שלח מדויק הרבה יותר והכניס אותו פנימה. השער עורר כעס רב ביציעים וחלק מהאוהדים נצפו שולחים קריאות לעברו של אבו יונס, האחרון לא נשאר חייב וענה לחלקם מה שהוביל למתח וחימום האווירה והזזתו של היו"ר למקום אחר ביציע.

לצערו של תרועה, בעקבות מתיחה בשריר ודקות בודדות לאחר השער, הוא נאלץ לפנות את מקומו ורשם את אחת ההופעות המהירות והיעילות שזכורות לאחרונה בכדורגל הישראלי. ככל הנראה חוסר המזל של ראשל"צ לא חלף וגם בלולו שנכנס כמחליף ספג שני כרטיסים צהובים והורחק בדקה ה-87'. מטי מלכה כתוצאה מהעבירה לקח כדור חופשי, אך שלח אותו גבוה מדי ורחוק מאוד מהשער.

גם ביתרון מספרי סכנין לא הצליחה אף לצמק את התוצאה והמשחק נחתם בניצחון בתוצאה 2-0 להפועל ראשל"צ כאשר שחקני בני סכנין והמאמן ניסן יחזקאל ירדו לחדר ההלבשה לקול קריאות צורם מצד אוהדי הקבוצה שפרקו את תסכולם ממצב הקבוצה שאולי שאפה להתברג גבוה אך בשלב זה לא רחוקה מלעמוד בציפיות. דקות לאחר המשחק, החליטה הנהלת בני סכנין לקבל את התפטרותו החות של המאמן ובכך הוא סיים את דרכו.

מאמן הקבוצה ניסן יחזקאל, שכבר הגיש את התפטרותו לאחר ההפסד האחרון אך בסופו של דבר עמד על הקווים גם הערב בפעם האחרונה, אמר לאחר המשחק: "אין לי מילים, לא לזה פיללתי ולזה לזה אימנתי בתחילת העונה. אני מנסה לעשות הכל ושום דבר לא עובד, אני חושב שעד עכשיו אני אסכם את זה ככישלון אחד גדול. אני אלך עכשיו לנוח ולחשוב טוב טוב ביום הכיפורים מה לעשות ואם אתם שואלים אותי זה לא יכול להמשיך ככה. אין לי ספק שמדובר באחד הכישלונות הגדולים שלי בקריירה, זה פעם ראשונה שאני יכול להגיד שנכשלתי. אני אכבד את ההנהלה וכואב על אבו יונס ודוכי שזה המצב שהגענו אליו אבל צריך להיות מספיק גברי כדי להגיד שנכשלתי. הקהל? לא נעים לשמוע קללות אף פעם, זה לא משהו שהייתי רוצה שיקרה אבל אפם אהיה קלישאתי כל החבר'ה שם צודקים אנחנו פשוט לא טובים".

צילום: עובאדה אכתילאת

בצד המנצח התייחס אנס דאבור ראשית לשער המרהיב שכבש: "כבשתי שער של לואיס סוארס". והמשיך על התחושה לאחר הניצחון: "אנחנו עובדים קשה באימונים, עופר עושה לנו עבודה טובה מאוד שבאה לידי ביטוי. עדיין מוקדם לדבר על עליית ליגה, אנחנו מתקדמים ממשחק למשחק. היה לנו חשוב מאוד להשכיח את ההפסד לאחי נצרת עם ניצחון על סכנין. המטרה שלי העונה היא לעבור את העשרה שערים ועשרה בישולים".

#בניסכנין

כתבות נוספות