ברקוביץ' שומר על מאזן מושלם, אום אל פחם עם ניצחון שלישי ברציפות

עלתה על הגל: ניצחון שלישי ברציפות לאום אל פחם תחת הדרכתו של ברקוביץ', שיצא מרוצה: "אני מאמין בשחקנים, עשינו שינויים טובים בקבוצה. הקהל? הניצחון הזה מגיע לו, הוא השחקן ה-12 שלנו". 

 

אחד המשחקים המסקרנים של הליגה הלאומית נערך היום(שישי) במגרש בעפולה, המשמש כמגרשן הביתי של אום אל פחם והפועל עפולה שנפגשו ביניהן לקרב על שלוש נקודות יקרות. שתיהן הגיעו במומנטום שונה לחלוטין כאשר אום אל פחם עלתה על מסלול נפלא של שני ניצחונות רצופים תחת מאמנה החדש ניר ברקוביץ' ולעומתה המארחת הפועל עפולה עוברת פתיחת עונה איומה עם שתי תוצאות תיקו ושתי נקודות בלבד מ-15 אפשריות.


היציע האדום של אום אל פחם המשיך לבלוט ולהוכיח איזו תוספת ענקית הוא עבור הקבוצה וכל זאת כאשר זהו משחק נחשב חוץ לאדומים, אך העובדה כי מדובר גם במגרשם הביתי לעונה יחד עם סרטון חדר ההלבשה של עפולה המדובר באירוח חבר העירייה ונאום חשיבות המשחק לעיר עפולה דווקא מול אום אל פחם הוסיף עוד עניין למשחק והגביר את נוכחות הקהל שחלקו אף טען שסרטון זה הפך לתמריץ חזק להפועל אום אל פחם לרשום במשחק הזה עוד ניצחון. 
 

 צילום: איהאם אנוואר ג'בארין


על כר הדשא, הפועל עפולה הייתה מאורגנת יותר מפתיחת המשחק אך אום אל פחם הייתה מסוכנת יותר עם מתפרצות מהירות ומסודרות. המשחק היה שקול עד הדקה ה-24' ובה עוז ראלי בפעולה חכמה נטרל את מגן המארחת, העביר לאמצע ומתוך ערבוביה ברחבת עפולה ריף מסיקה השתלט על הכדור ברחבה ובעט לא חזק אך מדויק לפינה הרחוקה וקבע 1-0 לאום אל פחם.

 
האורחת קיבלה ביטחון לאחר השער, דחפה יותר וניצלה את מהירות החלק הקדמי שלה במתפרצות מהירות ומסוכנות. ב
דקה ה-36' נרשמה הזדמנות מצוינת לעפולה, כאשר גל קעטבי מצא את עצמו באחד על אחד כשעבר את בלם אום אל פחם, רץ לשער ובפעולה מרשימה נדב מוניס בגלישה מצוינת מנע בטיעה של החלוץ ומנע שער בטוח למארחת. מן העבר השני כדור ארוך בדקה ה-38' הגיע לדובב גבאי שהשתלט עליו לאחר ריצה מטורפת. גבאי הרגיש את בלם עפולה ומיהר לבעוט את הכדור אך הוא לא התלבש לו טוב ויצא מעל המסגרת. עד לסיום המחצית שתי הקבוצות הרבו לעשות עבירות והמשחק קיבל תפנית אגרסיבית, יעידו על כך חמישה כרטיסים צהובים ששלף השופט שהצביעו על לחימה מצד שתי הקבוצות שאמנם לא שינתה הרבה מבחינת התוצאה ואום אל פחם ירדה להפסקה ביתרון קל אך מוצדק. 

 

המחצית השנייה נפתחה דומה למחצית הראשונה כאשר עפולה הניעה את הכדור בדקות הפתיחה ושיחקה מאורגן. בדקה ה-55' המשחק קיבלת תפנית כאשר אליאור סיידר שסחב כרטיס צהוב מהמחצית הראשונה ביצע גלישה מאוחרת בתוך הרחבה ופגע בצעירי, לשופט לא היה הרבה מה לחשוב והוא שלף לו כרטיס צהוב שני ואדום מה שהותיר את עפולה בעשרה שחקנים. דובב גבאי ניגש לבעוט מהנקודה הלבנה ועשה את זה מדויק מה שהכפיל את היתרון וקבע 2-0 לאום אל פחם בדרך לניצחון בטוח. 

 
בדקה ה-63' קיבלנו מהלך מפתיע מצ המארחת כאשר הגנת אום אל פחם חלמה לאחר החגיגות ועפולה ניצלה זאת וחזרה לעניינים. קעטבי המשיך כדור רוחב מצוין, גלגל לפינה הרחוקה וצימק את התוצאה ל 2-1 בין הקבוצות. בדקה ה-69' אירוע לא שגרתי התרחש בספסל אום אל פחם כאשר רגע לפני ביצוע החילוף של ברקוביץ' עבד ג'בארין שהחל להתחמם מתחילת המחצית השנייה לא אהב את העובדה שלא נכנס לשחק ובעט בג'ריקן המים ברגלו לכיוון הספסל בהפגנתיות, שניות לאחר מכן הרגיעו את החלוץ שחזר לבצע חימום בתקווה להיכנס כחילוף הבא. שתי דקות לאחר החילוף לרותם חטואל הרכש והמחליף הטרי לא לקח הרבה זמן כשבעט חזק מתוך הרחבה פנימה וקבע יתרון 3-1 לאום אל פחם. באותה הדקה הקהל הביתי שראה את השער השלישי כמסמר אחרון בתקווה לצאת מהמשחק הזה בנקודה לפחות, עזב את האצטדיון באכזבה. 

 חגיגות קהל אום אל פחם


ניר ברקוביץ' שככל הנראה לא ראה את האירוע של עבד ג'בארין, אכן הכניס אותו בדקה ה-86' למשחק אך על כר הדשא בדקות האחרונות לא ראינו מהלכים מיוחדים במשחק והתוצאה נשמרה עד לסיום המשחק וחתמה 3-1 לטובת אום אל פחם שרשמה ניצחון שלישי רצוף מה ששומר על 100% הצלחה של המאמן ניר ברקוביץ' מאז שהצטרף לקבוצה.

 

המאמן ניר ברקוביץ' אמר בסיום: "ניצחון גדול, באמת מגיע לקהל הגדול הזה שבא בהמוניו. אני מאמין בשחקנים ובסגל, הוא סגל בריא וצעיר. עשינו כמה שינויים - גם שיניתי את השיטה, גם צירפתי צעירים שעד כה מוכיחים את עצמם. יש כאן לחץ גדול אבל כמו בכל מקום, הקהל הוא השחקן ה-12 שלנו, אין את זה גם במגרשים בליגת העל חוץ מהקבוצות הגדולות. לחץ לא מפחיד אותי, אום אל פחם ראויה להיות בליגת העל ואני מאמין שזה יקרה בשלוש השנים הקרובות". 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload