תיקו דרמטי: כפר כנא הובילה, טמרה השוותה בדקות הסיום וקבעה חלוקת נקודות

תיקו שני ברציפות למכבי טמרה, שמחקה יתרון מוקדם של הפועל כפר כנא באמצעות שער דרמטי של לירון אלימלך בדקות הסיום. ברוך סער: "נקודה שבשבילי היא כמו שלוש, הדרך עוד ארוכה ונעשה שינויים בסגל בשבועות הקרובים". אחמד סבע: "הגיע לנו לנצח, חבל שאיבדנו כאן שתי נקודות".

בשעות הצהריים של יום שישי נפגשו באצטדיון בית שאן מכבי טמרה, שעדיין ללא מגרש ביתי מאושר והפועל כפר כנא למשחק במסגרת המחזור השני של ליגה א' צפון. הפועל כפר כנא הגיעה במומנטום חיובי לאחר ניצחון על הפועל כאוכב במחזור הפתיחה ואילו אצל טמרה העניינים הלכו פחות חלק והיא נאלצה להסתפק בנקודה אחת בלבד ממחזור הפתיחה מול באקה אל גרבייה.

על כר הדשא, המחצית הראשונה הייתה שייכת לאורחת כפר כנא שהצליחה לעלות ליתרון משער שכבש החלוץ אחמד סבע שהצטרף העונה לקבוצה בבעיטת עונשין מהנקודה הלבנה. המחצית השנייה נפתחה גם כן ביתרון לחניכיו של סבע, כאשר כרבע שעה מהפתיחה מוחמד פודי קיבל כדור מצוין בתוך הרחבה ושלח אותו שטוח לידיים של שיבל. דקה אחת לאחר מכן, מומחה הבעיטות החופשיות של טמרה מחמוד עבאס, שלח כדור טוב לעבר שער האורחת אך השוער הצליח בהדיפה טובה למנוע ממנו להיכנס.

שחקני הקבוצות באצטדיון בית שאן

בדקה ה-58' קנואתי ופודי במהלך משותף הצליחו להשאיר את האחרון מול שוער, אך הוא גלגל את הכדור בסמוך לקורה, בדקות הללו כפר כנא הייתה המסוכנת יותר על כר הדשא אך לא הצליחה לכבוש. לאחר חיכוך קל בין קנוואתי לשיבל שנעצר על ידי השופט, המשחק התחדש ואילו טמרה גם היא ניסתה את שלה כאשר דולב אזריאל שלח עדור מסוכן ללירון אלימלך, שמתוך הרחבה שלח חלש לידיים של שוער כפר כנא. חניכיו של ברוך סער ניסו שוב את שלהם הפעם בבעיטה חופשית נוספת שלקח עבאס, אך גם היא הורחקה על ידי השוער.

בדקה ה-72' אחמד סבע פרץ קדימה ושלח פס מצוין למוחמד פודי, שמתוך הרחבה שלח בנגיעה כדור חזק שחלף סמוך לקורה. במקביל, אוהדי טמרה החלו לשלוח קריאות לעבר קבוצתם שכן לא אהבו א המתרחש על כר הדשא. כשתי דקות לאחר מכן גם פינה פודי את מקומו לטובת אכרם הייב. בדקה ה-78' אחמד אעמר אקס כפר כנא ניסה את שלו ושלח כדור עצמתי מחוץ לרחבה שנעצר אצל עכרייה וזה גם היה המהלך האחרון שלו במשחק לאחר שהוחלף על ידי עיסא חלף ונצפה יורד מתוסכל מאוד לספסל. כחמש דקות לאחר מכן גם אחמד סבע ערך חילוף כשהכניס את מוחמד אמארה במקומו של מוחמד קנוואתי.

המתח הגיע לשיאו בדקה ה-90' של המשחק כשלירון אלימלך עם שער דרמטי משלו השווה את התוצאה ותסכל את הספסל של כפר כנא, בו הרגישו שהמשחק כבר בידיים שלהם. המהלך של אלימלך לא היה האחרון במשחק ובדקות האחרונות גם מחמוד עבאס רשם הזדמנות אדירה להשלים מהפך אך הכדור שלו חלף בסמוך לקורה והותיר את התוצאה בעינה חלוקת נקודות בין השתיים בסיום המשחק, תוצאה שבהתאם להתפתחויות המשחק אולי מעודדת יותר מבחינתה של טמרה אך מאכזבת מאוד מבחינתה של כפר כנא שהובילה עד הדקות האחרונות.

מאמן מכבי טמרה ברוך סער אמר בסיום: "נכנסנו לא טוב למשחק לצערי ושוב פעם מתחילים את המשחק בפיגור ולרדוף אחרי הקבוצה היריבה, דווקא שיחקנו טוב אחרי הפיגור, הגענו ללא מעט מצבים. הנקודה הזו מבחינתי היא כמו שלוש נקודות. הקבוצה בנויה על 4-5 שחקנים ותיקים עם ניסיון לצד שחקנים צעירים, הדרך עוד ארוכה ונעשה עוד שינויים כבר בשבועות הקרובים. השאיפה שלנו להתברג בפלייאוף, לא לעלות ליגה. נעשה הכל כדי להגשים אותה".

צפו בראיון המלא של ברוך סער

מאמן כפר כנא אחמד סבע אמר בסיום: "לאורך כל המשחק הגיע לנו לנצח, מצד שני קיבלנו גול שלא רלוונטי בכלל למה שקרה. אני מוריד את הכובע בפני השחקנים על המשחק אבל מצד אני כועס, זה לקחת מה שהיה לנו ביד ולזרוק אותו לרצפה בסוף המשחק. צריך לדעת לנצח משחקים כאלה. בשני המשחקים הראשונים שלנו היינו טובים וחבל שאיבדנו כאן שתי נקודות".

#מכביטמרה #הפועלכפרכנא

כתבות נוספות