פתיחה ברגל ימין לברקוביץ': אום אל פחם השיגה ניצחון בכורה בליגה הלאומית

יצאה לדרך חדשה: יחד עם המאמן ניר ברקוביץ' בהופע בכורה על הקווים, אום אל פחם רשמה ניצחון ראשון בליגה כשגברה 1-0 על הפועל פתח תקווה משער של ערן רוזנבאום. אבו אלעם: "הסתכלנו להם בלבן של העיניים, ממשיכים לכוון למעלה לפלייאוף העליון. המאמן החדש הוסיף הרבה". הקבוצה צפויה להתחזק, אסי גומה מועמד מוביל.

הפועל אום אל פחם התארחה אמש אצל היריבה הפועל פתח תקווה, במטרה לרשום ניצחון בכורה בליגה הלאומית, בסימן יציאה לדרך חדשה עם המאמן החדש ניר ברקוביץ' שעמד לראשונה על הקווים. כצפוי ברקוביץ' ערך מספר שינויים בהרכב הפותח של הקבוצה ואף נתן את הקרדיט לשחקן הרכש החדש שהצטרף השבוע ערן רוזנבאום, מה שהתברר כהחלטה מכריעה של המשחק.

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

על כר הדשא, האירועים המשמעותיים ביותר במשחק היו בדקה ה-51' כאשר פתח תקווה הייתה יכולה לעלות ליתרון אחרי שהכדור פגע בידו של נדב מוניס, השופט אכן שרק לכדור עונשין לזכות האורחים למרות הטענות של שחקני אום אל פחם שהנגיעה הייתה מחוץ לרחבה אך השופט החליט אחרת. את הפנדל בעט אמדו סוקונה אך למזלה של אום אל פחם הכדור פגע בקורה של זיסקינד ויצא החוצה.

בדקה ה-66' אום אל פחם הצליחה לעלות ליתרון לאחר שבן צעירי הוציא כדור משמאל לשחקן הטרי על כר הדשא משה בן לולו, שהחזיר לצעירי והאחרון הוציא כדור רוחב לתוך הרחבה. הכדור פגע בראשו של אחד משחקני פתח תקווה ולבסוף הגיע לרגליו של ערן רוזנבאום שבעט כדור חזק ומדויק שהכניע את שוערה של פתח תקווה והעלה את קבוצתו ליתרון שנשמר עד תום המשחק והעניק לקבוצתו שלוש נקודות יקרות וניצחון בכורה בליגה.

במועדון קיימת שביעות רצון רבה לאחר הניצחון החשוב אמש כאשר הרבה לחץ השתחרר עם השער החשוב של רוזנבאום, כמו כן בקבוצה מרוצים מתפקודו ועבודתו במשחק הראשון של המאמן החדש ניר ברקוביץ' בספסל מספרים שהוא הלהיט והלהיב את השחקנים לאורך כל המשחק. במקביל, בהנהלה יעשו את כל המאמצים על מנת לצרף עוד שנים או שלושה שחקני רכש כאשר אסי גומה קרוב לסיכום ושגיא סולמון גם כן מועמד.

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

יו"ר הקבוצה אחמד אבו אלעם אמר על הניצחון: "השחקנים עבדו במגרש והיו מאוד מחויבים, מילאו את כל ההוראות הטקטיות. הקבוצה נלחמה בכל הדרכים הכשרות כדי להשיג את הניצחון הראשון. אני חושב שמאתמול הפכו להיות קבוצה אחראית יותר, קו הארבע האחורי שלנו היה מצוין. הצלחנו ברגעים שפתח תקווה התעלו עלינו להיות טובים בהגנה. שלושה משחקים לפני המזל לא שיחק לצידנו ואתמול זה כן קרה החל מהחמצת הפנדל, היינו יכולים אפילו לסיים את המחצית הראשונה בתוצאה גבוהה יותר. לא הגענו כאנדרדוג אלא הסתכלנו לפתח תקווה בלבן של העיניים".

על הבחירה בברקוביץ' והשינויים הצפויים עוד בסגל הוסיף לסיום: "זה שיש מאמן חדש בחדר הלבשה בטח שמוסיף. אתמול זו פעם ראשונה שהיה לנו עומק בספסל ואנשים נותרו מחוץ לסגל, עד לסיום חלון ההעברות אני מאמין שנצליח לצרף עוד חלוץ ושחקן הגנה. אבו שאקר היה רמה מעל הליגה הזאת בכמה דרגות אתמול, בכלל הצעירים שלנו אם רז יצחק, ערן רוזנבאום ואור חסידים מסתמנים כקליעה בול. אם נצליח לפגוע ככה גם בחלוץ יהיה מצוין. אנחנו לא מסתכלים למטה, יש לנו את אחד הסגלים הטובים בליגה הלאומית וכולם יודעים שאנחנו מכוונים לפלייאוף עליון".

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

שחקן הבית מוחמד ג'בארין (אבו שאקר) שקיבל מחמאות הוסיף: "הניצחון הזה חשוב מאוד והגיע בזמן במיוחד אחרי שהחלפנו מאמן ופתחנו דף חדש היום הראינו שאנחנו קבוצה שיכולה לסיים בפליאוף העליון, אני מקדיש הניצחון הזה לקהל מספר אחד. הדרך עוד ארוכה ואנחנו כבר עם הפנים קדימה למשחק הבא".

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

#הפועלאוםאלפחם

כתבות נוספות