בני זלפה וערערה נפרדו בתיקו במחזור הפתיחה של ליגה א' צפון

העולה החדשה סיימה בתיקו 1-1 מול בני זלפה: מוחמד עקל העלה את ערערה ליתרון בדקה ה-49', איציק דנן השווה מהנקודה הלבנה בדקות הסיום. צידאוי: "הגיע לנו לנצח, היינו טובים יותר". מוריס אוזן: "משחק ההגנה שלנו היה חלש, נראינו לא מחוברים. מגיע קרדיט לערערה". 

 

מחזור הפתיחה של ליגה א' צפון סיפק לנו דרבי המסקרן של ואדי עארה במסגרתו אירחה הפועל זלפה והעולה החדשה הפועל ערערה במגרש בבית שאן. זלפה הגיעה למפגש לאחר שהצליחה לעבור שלב בגביע המדינה אחרי הניצחון על מכבי טמרה ומנגד הפועל ערערה הפסידה בדו קרב פנדלים להפועל כפר כנא וסיימה את דרכה לאחר משחק אחד בלבד, אך יחד עם זאת הגביע נותר בצד ושתי הקבוצות הגיעו במטרה לפתוח את הליגה הרגל ימין. 

 
על כר הדשא, שתי הקבוצות ניסו לעלות ליתרון מוקדם ובדקה 7 כדור חופשי לערערה לאחר עבירה על מוחמד עקל, וליד סידאוי בעט כדור ממרחק של כ-25 מטרים אך שוער של זלפה מוחמד חמזה היה במקום והדף אותו לקרן שלא נוצלה. בדקה ה-13' חמאדה ג'בארין שוב הצליח בפעם הנייה לעבור את שחקני ערערה מימין, אך נתקל במהראן אבו ריא שאמנם עמד בדרכו אך הכדור הגיע לתוך הרחבה לאסלאם מואסי שבעט אותו חזק, מוחמד שאיב שוערה של ערערה הצליח להדוף וזלפה איבדה הזדמנות טובה לעלות ליתרון. כחמש דקות לאחר מכן ראדי חמאיסי הצליח לחטוף כדור ממנאר דראושה על סף הרחבה, מסר למוחמד עקל וממנו לוליד סידאוי שלבד מול שוער בעט כדור שעלה מעל השער וגם בצד ערערה פספסו את ההזדמנות.  

שחקני הפועל בני ערערה

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 


בדקה ה-24' חמאדה גבארין הגביה כדור לתוך הרחבה, מיזר זועבי היה מוכן ומהאוויר ניסה לשלוח אותו לתוך השער, אך למזלה של ערערה הוא לא דייק והכדור יצא החוצה. בדקה ה-29' איצק דנן בעט כדור חזק ממרחק של כ-25 מטרים אך מוחמד שאיב שוערה של ערערה שוב היה במקום ובזמן הנכון כדי להרחיק את הסכנה. בדקה ה-38' הפעם הגיע תורה של ערערה, אך גם היא לא הייתה מדויקת ווליד צידאוי שלח מתוך הרחבה כדור לא מדויק שחלף מעל השער.

 

על סף סיום המחצית ערערה שוב קבלה הזדמנות לסיים את המחצית עם יתרון כאשר מוחמד נוגידאת קיבל כדור בתוך הרחבה, בעט אותו שטוח וחזק אך הוא חלף סמוך לשער והמחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים אך עם הרבה החמצות מצד שתי הקבוצות ובמיוחד מצדה של ערערה. 
 
ערערה פתחה את המחצית השנייה מצוין כאשר כבר בדקה ה-49' הצליחה לתרגם את כל ההזדמנויות שקיבלה במחצית הראשונה לשער לאחר שמוחמד עקל קיבל כדור מוליד צידאוי, דהר לתוך הרחבה ובעט כדור חזק שהצליח להכניע את מוחמד חמזה ולעלות את קבוצתו ליתרון מוצדק 1-0 . בדקה ה-63' זלפה ניסתה להגיב והייתה אף קרובה להשוות כאשר מוטי אוחיון הגביה כדור לתוך הרחבה שפגע בראשו של אחד משחקני ערערה והגיע לחמאדה ג'בארין, האחרון בעט אותו לכיוון השער אך מהראן אבו ריא היה במקום כדי להרחיק אותו. 


דקות הסיום סיפקו לנו את הדרמה הגדולה של המשחק כאשר עומר מחאג'נה הכשיל שחקן זלפה בתוך הרחבה, השופט לא היסס לשרוק לכדור עונשין למרות טענות אנשי ערערה ואיצק דנן דייק מהנקודה הלבנה מה שגם חתם את תוצאת המשחק 1-1 וחלוקת נקודות בסיום. בערערה יצאו מרוצים מהיכולת והלחימה אך פחות מהתוצאה ובתקווה ללמוד לקחים עד המשחק שמצפה להם בשבוע הבא נגד מגדל העמק. מנגד, בזלפה יודעים שהיכולת רחוקה ממה שציפו להציג במחזור הפתיחה אך בחצי הכוס המלאה יצאו עם נקודה אחת מההתמודדות הלא פשוטה. 

חגיגות בני זלפה

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין 

 

 

מאמן בני זלפה מוריס אוזן אמר לאחר המשחק: "משחק ההגנה שלנו כקבוצה היה חלש מאוד וגם בהתקפה לא היינו טובים מספיק מול השער החמצנו לא מעט וקבלת ההחלטות גרועה גם בהגנה וגם בהתקפה גרמה לנו להיראות לא מחוברים. מתחילת המשחק לא נכנסנו לקצב שלנו ויכול להיות שבנו זחוחים אחרי הניצחון בשבוע שעבר. חשוב לציין את ערערה שבאה נחושה מאיתנו וגרמה לנו להיראות לא טוב , מגיע להם קרדיט על משחק טוב ולחימה בלתי מתפשרת כל הכבוד להם. אנחנו נמשיך לעבוד קשה וננסה להתחבר ולעבוד קשה ואני מקווה מאוד שנשתפר כבר במשחק הקרוב מול טבריה. זהו המשחק הזה כבר היסטוריה ואנחנו נשכח אותו מהר ונלך קדימה לנצח בטבריה".


שחקנה של בני ערערה וליד צידאווי אמר: "בסך הכל משחק ראשון בליגה א' הסגל השתנה מאוד משנה שעברה והתחיל להתחבר ולהתגבש. זלפה קבוצה מנוסה והסגל יותר זמן יחד אך היינו יותר טובים והגענו להמון מצבים, שלטנו ברוב חלקי המשחק פשוט הגיע לנו לנצח, גם הפנדל בסוף בספק. אנחנו מאוכזבים מהתוצאה מאוד אבל מה שבטוח יש קבוצה מצוינת ועוד נשתפר ונפיק לקחים. המטרות שלנו הן להישאר בליגה ולשאוף להגיע כמה שיותר למעלה וזה אפשרי לדעתי". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload