הפתעת המחזור: בני סכנין הובסה על ידי הפועל קטמון

בני סכנין הובסה 3-1 על ידי הפועל קטמון בדוחא: אגדה(צמד) וזיסו בפנדל שנשרק פחות מחצי דקה לפתיחה כבשו לאורחים, אוסמה חלאילה רק צימק בתוך תוספת הזמן. יחזקאל: "היה מופע מחריד של ההגנה שלנו. הייתה רק קבוצה אחת על המגרש והיא ניצחה בצדק היום".

לאחר הניצחון על הפועל אום אל פחם במחזור הפתיחה, אירחה הערב(שני) בני סכנין באצטדיון דוחא שאושר לפתיחת משחקיה הביתיים, את הפועל קטמון למשחק מותח בין שתי קבוצות השואפות להתברג בפסגת הטבלה. בצד המקצועי, פתחה בני סכנין במערך של שלושה בלמים עם נג'ומה, חסן חילו ומארון גנטוס כאשר אוסמה חלאילה ומוטי מלכה שיתפו פעולה בחוד ההתקפה.

על כר הדשא, הדרמה החלה לאחר כ-12 שניות בלבד לאחר שקטמון קיבלה כדור עונשין מאחד עשר מטרים אותו בעט שרון זיסו פנימה והעלה את האורחת ליתרון מהיר כבר בדקה השנייה למשחק. בדקה ה-8' הזדמנות נרשמה לבני סכנין כאשר איהב שאמי הגביה מימין כדור לתוך הרחבה אך חסן חילו נגח אותו מעט מעל השער. על אף שנראה היה כי סכנין כן מתחילה להשתלט על המשחק, בדקה ה-17' למשחק גרץ שלח כדור מצוין לצ'קול שמימין בתוך הרחבה הכניס את הכדור פנימה לאגדה שבנגיעה הכניע את קנדיל והכפיל את היתרון.

בדקה ה-22' ערכה סכנין חילוף מוקדם בכדי לנסות לשנות את פני התמונה כאשר בהג'ת בשיר נכנס כמחליף במקומו של חסן חילו, מה ששינה גם את מערך שלושת הבלמים ההתחלתי של המאמן ניסן יחזקאל. דקות בודדות לפני סיום המחצית, חאלד חלאילה שלח בעיטה חזקה מחוץ לרחבה שחלפה גם היא קרוב מאוד לשער והמחצית הסתיימה ביתרון הכפול לאורחת קטמון.

ניסן יחזקאל

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-55' למשחק בוצע חילוף נוסף בבני סכנין כאשר סוהיל ארמלי נכנס במקומו של נג'ומה שנפצע ופונה על אלוקה מכר הדשא, מה שהוביל לכך שאיהאב גנאים הוסט גם הוא לעמדת הבלם. כשתי דקות לאחר מכן ניסתה בני סכנין לצמק את התוצאה באמצעות כדור קרן ששלח עלי עותמאן אך בשיר נגח אותו מחוץ לשער. בדקה ה-65' עלי עותמאן שלח כדור חופשי שאיהב גנאים קיווה לדחוק פנימה, אך שוער קטמון הקדים אותו ותפס את הכדור המסוכן. שלוש דקות לאחר מכן שוב בעיטה חופשית מסוכנת שהפעם שלח חאלד חלאילה אך גם סוהיל ארמלי וגם מוטי מלכה לא הצליחו מקרוב לדחוק אותו פנימה.

בדקה ה-75' הפיגור כבר הפך קרוב יותר לתבוסה כאשר ויליאם אגדה קיבל כדור מצוין בתוך הרחבה, שלח אותו בין שני בלמי סכנין פנימה לתוך שערו של קנדיל ושילש את היתרון של קבוצתו. בתוך תוספת הזמן אוסמה חלאילה הצליח אולי להמתיק מעט את הגלולה עם שער משלו, על אף הספק שהיה בכך שמדובר בנבדל עקב פגיעה בדרכו פנימה בגבו של מלכה. כך או כך המשחק בין השתיים הסתיים בניצחון 3-1 לקטמונים שרשמו אולי את הפתעת המחזור.

מאמן בני סכנין ניסן יחזקאל אמר בסיום: "לא חשבנו שיהיה קל היום ולא חשבנו שיהיה פה טיול. מבחינת המשחק היה לקטמון קל יותר ממה שחשבתי. עבדנו כל השבוע גם בוידאו ונענשנו בדיוק על הדברים שדיברנו. משחק שני ברציפות שאנחנו סופגים שער כזה מוקדם ואז כל ההכנות לא שוות שום דבר. אני לוקח מהמשחק הזה כל כך הרבה דברים די לא טובים במשחק ההגנה שלנו, היה מופע מחריד של ההגנה שלנו. הייתה פה רק קבוצה אחת על המגרש שניצחה היום בצדק. אני צריך לקחת את האחריות כמו גבר ולהגיד - טעינו. יש ימים כאלה בכדורגל נצטרך לאסוף את השחקנים ולהתכונן למשחק הבא. מקווה שהפנצ'ר של היום לא ישפיע על הקהל ויגרום לו להתרחק עוד מהקבוצה".

#בניסכנין

כתבות נוספות