תיקו דרמטי בין עכו לאחי נצרת, שאיבדה יתרון כפול תוך מחצית: "ידענו שעכו תילחם עד הסוף"

תיקו 3-3 דרמטי בין אחי נצרת להפועל עכו: האורחים מנצרת הובילו ביתרון שני שערים במחצית, אך ספגו שלישייה במחצית השנייה. ויסאם חליליה: "ידענו שזה לא נגמר תוך מחצית אחת והם יילחמו". עלאא ג'עפר שהצטיין בשורות עכו: "עשינו את זה כמו גדולה, חשוב שלקחנו נקודה מהמשחק הזה".

 

מי שחשב שהדרמה שקשורה לאחי נצרת היא בסוגיית המאמן, גילה אמש(חמישי) שדרמה לא פחות גדולה התרחשה במגרש בעכו כאשר הפועל המקומית אירחה את אחי נצרת למשחק שהבטיח מעט וקיים מעל ומעבר. אחי נצרת הגיעה למפגש לאחר שהפסידה במחזור הפתיחה לבני לוד ובתקווה לקחת את שלושת הנקודות הראשונות שלה העונה ומי שעמד על הקווים הוא העוזר ויסאם חליליה שהחליף בשלב זה את המאמן טל בנין, שעזב בסערה לאחר מחזור ליגה אחד בלבד.

 

השופט דקל צינו הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-100 אוהדים שמחצייתם הגיעו מנצרת . הקבוצה האורחת אחי נצרת פתחה את המשחק טוב יותר מהפועל עכו, בדקה ה-12' הגיע האיום הראשון כאשר נאאל חוטבא קיבל כדור מחוץ לרחבה ובעט אותו חזק לעבר השער, אך הוא עלה גבוה מדי ויצא החוצה.


נצרת המשיכה במומנטום החיובי שלה ובדקה ה-17' יובל שבתאי קשרה החדש של אחי קיבל כדור מחוץ לרחבה, בעט אותו שטוח אך הוא חלף ליד השער. מנגד, בדקה ה-22' הפועל עכו יצאה להתקפה כאשר יעקב מזרחי שלח כדור לרז טוויזר מצד ימין והאחרון בעט שטוח וחזק אבל לצערו פספס את הרשת. דווקא לאחר דקות טובות של הפועל עכו, הצליחה אחי נצרת לעלות ליתרון בדקה ה-29' כאשר יחיא חטיב הוציא כדור רוחב לתוך הרחבה, איאד חוטבא היה מוכן וגלגל את הכדור לתוך הרשת והעלה את קבוצתו ליתרון 1-0.  

צילום: מחאסן נסאר

 

בדקה ה-39' הפועל עכו קיבלה הזדמנות להשוות את התוצאה לאחר שעלאא געפר הגביה כדור מימין, עזאת חלאילה חיכה בתוך הרחבה ובעט מהאוויר, אך הכדור חלף סמוך לשער. בדקה ה-45' אחי נצרת הצליחה להגדיל את היתרון לאחר שעלאא בכר הוכשל בתוך הרחבה על ידי עלאא געפר, מי שבעט את כדור העונשין הוא החלוץ אלון בזורגי שדייק מהנקודה הלבנה וקבע את תוצאת המחצית.
 

המחצית השנייה נפתחה שונה מהראשונה וביתרון קל להפועל עכו שהפעילה ניסיונות לצמק את התוצאה עד שזה צלח לה בדקה ה-58' לאחר שעלאא ג'עפר שלח טיל ממרחק של כ-18 מטרים ולא השאיר סיכוי לעומר נחפאוי  שוערה של אחי לעצור אותו. תוך שתי דקות קבלנו דרמה גדולה כאשר בדקה ה-60' הקבוצה המקומית הצליחה אף להשוות את התוצאה והפעם השחקן המצטיין על כר הדשא בשורתה של הפועל עכו עלאא געפר היה בתפקיד המבשל לאחר שהרים כדור לתוך הרחבה, רז טוויזר היה מוכן ונגח פנימה. חלפו שש דקות ונצרת הצליחה לחזיר לעצמה את היתרון לאחר כדור חופשי ממרחק של כ-25 מטרים של עלי חטיב ששלח כדור מסובב כמו שהוא יודע לעבר החיבורים של אופק אנטמן.


לאחר השער של חטיב נצרת חשבו שהניצחון כבר שלהם, אך לשחקניו של המאמן אלי כהן היו תכניות אחרות כאשר בדקה ה-70' הם שוב הצליחו להשוות את התוצאה לאחר שעלאא געפר הוכשל בתוך הרחבה, השופט שרק לכדור עונשיין ועזאת חלאילה דייק מהנקודה הלבנה והשווה את התוצאה שנקבעה 3-3 בסיום.

 צפו בדבריו המלאים של ויסאם חליליה

צילום: דוניא גנטוס

 

המאמן ויסאם חליליה אמר: "במחצית כבר ניצחנו אבל אמרתי להם בחדר שזה לא נגמר ויהיה קשה, יילחמו עד הסוף וכך היה. לגבי העתיד שלי וזהות המאמן? את ההחלטות של ההנהלה אני משאיר להם, אני אעשה את עבודתי גם אם אהיה מאמן וגם אהיה עוזר מאמן עד לתום העונה. אמג'ד סלימאן? הוא הלב של הקבוצה, משאיר להנהלה את העיסוק במה שהיה עם בנין. עם הדחיפה של הקהל והשחקנים שלנו תהיה קבוצה טובה השנה, קבוצה רעבה להצליח".

 

מנגד, אמר המגן עלאא ג'עפר: "משחק קשה, אבל עשינו את זה כמו גדולים. לא קל לחזור מפיגור של 2-0, ולעשות 3-3.
תמיד כיף להבקיע ולבשל, וזה הכל בעזרת השחקנים שאיתי בקבוצה, אבל מה שחשוב הנקודה שלקחנו מהמשחק הזה".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload