אום אל פחם צריכה לעבוד על הצד המנטלי, בסכנין חגגו את התוצאה אך לא הרשימו מבחינת יכולת

לסכנין ואום אל פחם יש הרבה מה ללמוד מהדרבי הלוהט של מחזור הפתיחה: האם בבני סכנין יצאו מרוצים גם מהיכולת ולא רק מהתוצאה? איך תגיב אום אל פחם לעבירות משמעת ומי יהיה החיזוק הנוסף שתצרף? קראו.

כבר במחזור הפתיחה של הליגה הלאומית קיבלנו את משחק העונה או אפשר לקרוא לו "דרבי המגזר". כמה צבע הוסיף הקהל של אום אל פחם לליגה כאשר פקק רכבים בעפולה ותצוגת עידוד נפלאה נצפתה ביציע שאכלס קרוב ל-2000 אוהדים מילאו שמגיע להם, השחקן המרכזי בקבוצה לטעמי, צל"ש. 

הליגה עוד ארוכה והקהל של אום אל פחם צריך להפנים שהם עלו כיתה והעונה הם צריכים לקבל הפסדים לצד ניצחונות, הפוקוס השתנה והם נמצאים בקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי. בפאן המקצועי ולמרות ההפסד, באום אל פחם יכולים להיות מרוצים שכן ההפסד אתמול נבע מחוסר ניסיון, נאיביות וכרטיס אדום אחד של עבד ג'בארין שהוא אמנם שחקן מצוין, אבל חייב להתבגר על כר הדשא ולהתעלות על עצמו בפן האישי שכן כרטיס אדום של "חוסר אחריות" גמר למעשה את המשחק של הקבוצה. 

צילום: עובאדה אכתילאת

הנהלת אום אל פחם צריכה להשקיע ולעבוד על הצד המנטלי והפסיכולוגי. התחושה הייתה שהקבוצה נבהלה מהמעמד על אף שחקנים מנוסים מאוד שנמצאים בה, ואם יצליחו להפנים שהם כן יכולים הקבוצה אף יכולה לפנטז בסוף העונה על מקום טוב בפלייאוף. גם מאמן הקבוצה שמעון הדרי התייחס למשחק הפתיחה של קבוצתו ואמר: "גם כשהיינו באחד עשר שחקנים שיחקנו טוב מאוד ולא נפלנו מסכנין ולא הגיע לנו להפסיד אותו גם בעשרה שחקנים. שילמנו את מחיר הנאיביות של קבוצה שעלתה ליגה, שיחקנו מצוין. הקבוצה הייתה אמורה לצרף שחקן אחד נוסף וזה מה שיקרה בעתיד כדי להשלים את הסגל, אבל זה לא מה שהשפיע על ההפסד. עבד ג'בארין? הטיפול יהיה במסדרונות הקבוצה אבל שום דבר לא יעבור חלק, וודאי שאני כועס. איפה האחריות של כל שחקן שעושה פעולה כזו?".

מנגד, בסכנין יש עוד ועוד מה לשפר. אמנם השמחה אחרי הניצחון היא שמחה גדולה עוד יותר לפתיחת עונה מתסכלת אחרי ירידת ליגה מאכזבת, אך סכנין לא יכולה להסתנוור מהניצחון אתמול ונכון שאת מחזור הפתיחה חשוב מאד לנצח גם ביום לא טוב, אבל קייים ספק לגבי ההמשך. 

צילום: עובאדה אכתילאת

גם חלוץ הקבוצה מוטי מלכה, מי שעד כה מותיר אולי את הרושם הטוב ביותר בין המצטרפים, אמר בנושא זה: "היה לנו משחק לא טוב וצריך להגיד את האמת, כולם ראו פה תצוגת קהל מדהימה של שני הצדדים והייתה אווירה יוצאת מן הכלל. הניצחון הוא אמנם חשוב מאוד, אבל זה לא היה משחק כדורגל כמו שאנחנו מצפים מעצמנו. מהמשחק הזה ניקח את שלוש הנקודות בלבד ונמשיך לעובד במהלך השבוע כדי שהצוות המקצועי יכין אותנו למשחק הבא. הליגה הלאומית לא קלה ומי שחושב שסכנין, מכבי פ"ת או קבוצה שרוצה לעלות ליגה תטייל כאן הוא טועה מאוד". 

ההגנה של סכנין חייבת חיזוק, ראינו שבמהלכים מסוימים הם לא הסתדרו עם גבאי שכבש צמד ומהמשחק עצמו הם יכולים להיות מעודדים מהמגנים עלי עותמאן ואיהאב שאמי שהיו נקודות האור במערך של יחזקאל. לפעמים הירידה היא לצורך עליה ובסכנין יכולים להיות מרוצים לפחות מכך שקיבלו בחזרה את שחקני הבית והעונה היא שכר לימוד עבור כמה מהם שיקבלו את חולצת ההרכב . כמו כן ניסיון בליגה הלאומית יכול רק לעזור לקבוצה בעתיד במידה ותחזור לליגת העל .

צילום: עובאדה אכתילאת


כתבות נוספות