דרבי המגזר הסתיים בניצחון לבני סכנין על אום אל פחם

מחזור הפתיחה בלאומית: דרבי המגזר הסתיים בניצחון 3-2 לבני סכנין. המארחת אום אל פחם נותרה בעשרה שחקנים בעקבות הרחקתו של עבד ג'בארין, גבאי כבש צמד. גנאים, אוסאמה חלאילה ומוטי מלכה הכריעו את המשחק לטובת סכנין. 

 

מחזור הפתיחה של הליגה הלאומית סיפק הערב(חמישי) למפגש דברי מסקרן את הפועל אום אל פחם ובני סכנין באצטדיון בעפולה, בו מארחת אום אל פחם את משחקיה לעונה הקרובה. המפגש בין שתי הערים זכור בעברו אי ש בשנת 2010, אז התמודדו קבוצת עירוני אום אל פחם מול בני סכנין במסגרת משחקי גביע המדינה, אולם הערב המפגש היה שונה לחלוטין כאשר שתי הקבוצות חלמו על ניצחון במשחק היוקרתי לו זקוקה בני סכנין על מנת לעשות צעד ראשון במטרה לחזור לליגת העל ואילו אום אל פחם במטרה לתקוע יתד בליגה הלאומית אליה עלתה העונה.

 האווירה החמה ביציעים

צילום: עובאדה אכתילאת

 

המחצית התוססת הסתיימה בתיקו 2-2 בין הקבוצות משערים של דובב גבאי(צמד) ובצד סכנין אוסאמה חלאילה ואיהאב גנאים, כאשר את המחצית השנייה פתחה אום אל פחם בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של עבד ג'בארין שנכנס כמחליף כבר בדקות הפתיחה במקומו של ניב סרדל שפינה את מקומו בעקבות פציעה מוקדמת אך פינה את מקומו מוקדם מהצפוי בעוד הוא יורד בחילופי דברים מול הקהל האורח שלא נעלמו מעיני הקוון. מנגד, בני סכנין ערכה שינוי טקטי כשהכניסה את מוחמד חלאילה הצעיר לחזק את החלק הקדמי, במקומו של מרון גנטוס שהתאושש לאחרונה מחשש לפציעה במסגרת משחקי גביע הטוטו. 

 

בדקה ה-49' בני סכנין שוב עלתה על לוח התוצאות כאשר מוטי מלכה, המניה הבטוחה והמוצלחת של סכנין, נגח פנימה כדור מצוין והעניק שוב יתרון לאורחת. בדקה ה-60' הצליח גבאי לחטוף את הכדור ולהתקדם לעבר השער, אך התמהמה והפעולה הטובה שלו הסתיימה ללא כדור ברשת. בדקה ה-67' איהאב גנאים בפעולה מצוינת, ניסה להפתיע את זיסקינד מימין אך הכדור שלו נהדף לקרן שמוטי מלכה שלח גבוה מדי והפעולה הסתיימה ללא שער. 

מככב במדי סכנין עד כה. מלכה

צילום: עובאדה אכתילאת

 

דקה אחת לאחר מכן ערכה סכנין חילוף נוסף כשעטאא ג'אבר פינה את מקומו לסוהיל ארמלי, מנגד בן צעירי נכנס במקומו של סהר דבח. בדקה ה-75' עלי עותמאן שלח בעיטה חופשית מצוינת לתוך הרחבה שאיהאב גנאים כמעט ונגח פנימה. דקה אחת לאחר מכן ערכה אום אל פחם שינוי נוסף במטרה להשוות את התוצאה כאשר משה בן לולו נכנס במקומו של אבירן תורג'מן. 

 

בדקה ה-78' שוב פעולה מצוינת של גבאי ששחרר פצצה לעבר השער, הסתיימה ללא כדור ברשת. דקה אחת לאחר מכן אוסמה חלאילה בצד בני סכנין, פינה את מקומו לטובת עלי אבו ריא. בדקה ה-84' עלי עותמאן הגביה כדור טוב לרחבה שעבר דרך ראשו של מלכה אך יצא החוצה. מנגד אום אל פחם יצאה מהר קדימה וניסתה לחפות על החיסרון המספרי באמצעות שער, אך כדור של אבו שאקר נשלח חלש מדי ונעצר בידיו של מחמוד קנדיל. 

גנאים חוגג

צילום: עובאדה אכתילאת

 

בדקה ה-93' ניסתה אום אל פחם בבעיטה חופשית ששלח ריף מסיקה, אך יונס ג'בארין עם הראש שלח את הכדור החוצה. אום אל פחם בשניות האחרונות עוד הצליחה לשמור על מתח גדול ונדב מוניס פספס הזדמנות אדירה להשוות והמשחק הסתיים בתוצאה 3-2 לטובת בני סכנין, שהעניקה לה את הניצחון לו ייחלה ופתיחת עונה כה קריטית בליגה השנייה ברגל ימין. הקהל המארח של אום אל פחם שמילא את היציע עד אפס מקום ולא הפסיק להריע, עודד את השחקנים גם בסיום על אף ההפסד. מנגד, הנהלת בני סכנין בראשות היו"ר אבו יונס והמנכ"ל חאלד דוכי, חגגה על כר הדשא עם השקנים אל מול הקהל האורח שמילא גם הוא את היציע שלו וסיפק אווירה חגיגית באצטדיון. 

 

במשחקים נוספים הפסידה אחי נצרת 2-1 לבני לוד (ואיל מריסאת כבש ללוד, אבדאח צימק את התוצאה. עאהד עזאם הורחק בעוד טל בנין צפה במשחק מהיציע לאחר שלא עבר בבקרה התקציבית) ובמשחק נוסף העולה לליגה הלאומית מ.ס כפר קאסם סיימה בתיקו ללא שערים את משחק הפתיחה מול הפועל עכו(ירדן כהן הורחק). 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload