מוראד אבו ענזה: "הדיבורים נגדי בתחילת העונה רק חיזקו אותי, עברנו עונה קשה בבני לוד"

אבו ענזה מסכם עונה בבני לוד: "עברנו עונה קשה, צריך להודות להנהלה החדשה שהצליחה להתגבר על הקושי לאחר מותו של אבו סובחי" ונזכר בביקורות והרגעים ההפכפכים בשנתיים האחרונות: "הדיבורים נגדי רק חיזקו אותי, לא חשבתי לרגע לפרוש. אחי נצרת? לא הייתי שמח, הרוב היה נגדי ולא רצה אותי שם". 

 

לאחר עונה כה קשה שעברה על קבוצת בני לוד, שהחלה עם מותו של אבו סובחי ולאחריו התדרדרותה למקום האחרון בטבלה, כל זאת כולל החלפת צוות מקצועי וניהולי בדרך ולמרות הכל הצליחה בני לוד להישאר עונה נוספת בליגה הלאומית.

 

אחד החלוצים הבכירים והוותיקים בליגה, שחזר לשורותיה של בני לוד ולמגרשים לאחר פציעה קשה שהשביתה אותו ליותר מחצי שנה הוא מוראד אבו ענזה. שוחחנו עם החלוץ על המעבר בשנתיים האחרונות לאחי נצרת ואום אל פחם עד להישארות בליגה עם בני לוד וראשית שיתף אודות תחושותיו: "עברה עונה קשה על המועדון שהתחיל במותו של אבו סובחי ז"ל ואח"כ הירידה למקום האחרון בטבלה, אך מצד שני צריך להודות להנהלה החדשה ישנה ובראשם אבו סלאמה. הצטרפתי לקבוצה בסוף חודש נובמבר לאחר שעברתי פציעה קשה (צולבת ומיניסקוס) ויחד עם זאת הקבוצה חיזקה את הסגל בחלון העברות בשחקנים מצוינים. כמו כן הקבוצה החזירה את אחד המאמנים הגדולים ערן קוליק שצריך להודות לו על מה שהוא נותן למען הקבוצה וצריך לציין שהקבוצה נשארה בליגה בלי לשחק במגרש הביתי שלה עקב שיפוצים ביציע".

 צילום: הדף הרשמי בני לוד 


אחרי פציעה קשה שהשביתה אותך במשך תקופה ארוכה, רבים אמרו שמוראד גמר את הקריירה והוא לא יחזור אך חזרת למגרשים וחזרת לכבוש. איך אתה מסכם את העונה באופן אישי?
"גם אני שמעתי את הדיבורים האלו וזה דווקא חיזק אותי הרבה, לא חשבתי לשנייה לפרוש מכדורגל. ברוך השם עברתי את הניתוח והשיקום בשלום וצריך להודות למנתח ועל האנשים שעזרו לי בשיקום דרך חברת קינטיקס. כבר מהמשחק השני נגד נצרת עילית בחוץ כבשתי שער הניצחון והיום אני מלך שערים של הקבוצה".


נחזור אחורה, לא הלך לך באחי נצרת וירדת לליגה א'. בדיעבד אתה מצטער על ההחלטה שקיבלת?
"באתי לאחי נצרת אחרי עלית ליגה עם הפועל עכו ובאמת עשיתי הכל על מנת לעלות עוד פעם ליגה באחי נצרת ולצערי לא הלך לי כמו שצריך. דווקא שמחת החיים חזרה לי שהצטרפתי למשפחת הפועל אום אל פחם שמהרגע הראשון הרגשתי בבית ולצערי אחרי חודשיים נפצעתי. ל
שחק בליגה א' עם קהל של אום אל פחם אף שחקן לא מתחרט והיום כולם שמחים שעלו ליגה והם יהיו חזקים עם ניהול נכון".

 צילום: הדף הרשמי בני לוד 


אתה מתחרט על הצעד של אחי? מה לא עבד לך שם?
"באחי נצרת לא הלך לי מכל הכיוונים, בכל מקום ששיחקתי הצלחתי חוץ מאחי נצרת. במשחקים הראשונים בגביע טוטו הלך לי והצלחתי לכבוש שלושה שערים, אך כשהתחילה את הליגה מצאתי את עצמי בספסל למרות שהייתי מתאמן ומשקיע כמו כל פעם, יש חלק שבאו בטענות איך שחקן כמוני יושב בספסל ואפילו בשני המשחקים הראשונים שפתחתי בהם נגד נשר והפעל ת"א כבשתי. אח"כ הדברים לא הסתדרו לי בכלל כי לא הייתי מבסוט שם".

 

איך זה שחלוץ סקורר כמו אבו ענזה שפותח את העונה עם שערים פתאום מוצא את עצמו בספסל? לא הסתדרת עם המאמן?
"על זה בדיוק כולם היו בהלם, דווקא אני והמאמן הסתדרנו בהתחלה ולאט ולאט הבנתי איפה אני נמצא, מי איתי ומי נגדי. בסוף התברר שהרוב היו נגדי ולא רצו אותי באחי נצרת, קשה להישאר בקבוצה שלא מאמינה בך ב- 100% וזה גרם לעזיבה שלי ולדעתי היה מהלך גדול שעשיתי כשלא נשארתי שם".


נעבור לאום אל פחם, פתחת בצורה נהדרת, כבשת שערים וכבשת את ליבם של האוהדים אך עם ההנהלה מוראד לא הסתדר?
"קודם כל צריך להודות לקהל המדהים שקיבל אותי כמו בן שלהם, זה היה ההפך מאחי נצרת. ראיתי אנשים  שאמיתיים איתך וזה גרם להצלחה שלי באום אל פחם. מה שהיה עם הנהלת אום אל פחם בסופו של דבר הם הבינו שטעו בגדול אבל אני מאוד שמח שכל הסיפור נגמר והוא מאחורינו".

 אבו ענזה במדי אום אל פחם

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין


אתה ממשיך בעונה הבאה בבני לוד?
"אני חתום עד סוף העונה ומה יהיה שנה הבאה? אלוהים גדול. מה שהכי חשוב שאני רוצה להמשיך כי זה הבית שלי ולא קל לעזוב את הבית".


לראשונה בליגה הלאומית חמש קבוצות מהמגזר ישחקו, זה הישג גדול למגזר?
"זאת היסטוריה וצריך להודות לכדורגל ובכלל במגזר הערבי בשנים האחרונות רואים הרבה שחקנים וקבוצות עולים ועושים צעד קדימה".

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload