באקה הביסה את הפועל הרצליה והעפילה לגמר המחוזות: "יש לנו עוד שלושה גמרים לעבור"

חניכיו של אבי סבג מחצו 5-2 את הרצליה ועלו לגמר המחוזות: אברג'יל הצטיין עם שלושער, עידן מקדש וקדוסי הוסיפו כל אחד שער, שני פנדלים הוחמצו. אבי סבג: "אמרתי מהרגע הראשון שבאתי כדי להוביל את באקה ללאומית, יש לנו עוד שלושה גמרים לעבור".

הפועל באקה אל גרבייה אירחה היום(שישי) את הרצליה למשחק גמר הפלייאוף של ליגה א' צפון לאחר שעברו את מ.ס טירה בדו קרב הפנדלים בשבוע שעבר. אוהדי הקבוצה דאגו לאווירת חג נצבעה ביציע הביתי שהעניקה לשחקנים תחושת "להיות או לחדול" שכן המנצחת בהתמודדות זו תעלה ותפגוש את המנצחת במחוז הדרומי.

צילום: עובאדה אכתילאת

האורחים מהרצליה החזיקו מעמד שבע דקות בלבד וכבר קדוסי גילגל פנימה וקבע יתרון 1-0 לבאקה. מחמוד עבאס דהר פנימה והעביר לניר אברג'יל, האחרון ניסה לבעוט והכדור לא הורחק מהרחבה עד שעבאס ניסה גם הוא לבעוט ולבסוף זה הגיע לקדוסי שלבד מול שוער מתוך תיבת החמש לא התבלבל וקבע יתרון מהיר לקבוצתו. חלפו חמש דקות בלבד ושוב קדוסי שנשאר באחד על אחד מול שוער הרצליה בעט כדור מצוין שהשאיר לו אברג'יל ופגע בקורה. לאחר כ-20 דקות, פריצה מהירה של הקפטן עוביידה אבו רביע הורחקה לקרן, אך המהלך לא הסתיים ומהקרן ניר אברג'יל ניצל ערבוביה בתוך תיבת החמש ודחק פנימה מה שקבע יתרון 2-0 מבטיח לקבוצה הביתית .

איזה יום מדהים היה לניר אברג'יל שבבעיטה אדירה ממרחק של כ-30 מטרים שיגר טיל לרשת וקבע 3-0 לבאקה ואף השלים את הצמד שלו כבר בדקה ה-26', מה שהכניס את הקהל הביתי לטירוף. המשחק הפך לחד כיווני עם יכולת כיבוש אדירה להתקפת באקה הקטלנית.

הצטיין. אברג'יל צילום: עובאדה אכתילאת

חלפו שלוש דקות ומחמוד עבאס הכניס כדור לאברג'יל שדהר לרחבה, בלם האורחת נצמד אליו אך אברג'יל בהטעיה השאיר אותו מאחור ואיבד שיווי משקל וגם את ההזדמנות. ניר ניר ניר אברג'יל, בפעם השלישית עבר בקלות את מגן האורחת וקבע 4-0 לבאקה כבר בדקה ה-37', מה שהעניק שלושער לחלוץ הכי רעב על המגרש. אברג'יל היה חם מאוד, עבר את המגנים ללא קושי פעם אחר פעם ובדקה ה-39' העביר כדור רוחב למחמוד עבאס, אך לאחר שדהר לרחבה האחרון בעט מחוץ למסגרת.

באקה ביכולת מצוינת הצליחה לרדת למחצית הראשונה עם יתרון מבטיח 4-0. בין המחציות נור גנאיים ומוחמד שאייב, שחקני הפועל ערערה קיבלו כבוד מהאולטראס והנהלת באקה בטקס הוקרה מטעמם. הקהל הביתי כיבד את שחקני ערערה ששיחקו בעברם בקבוצת נעוריהם באקה, הכרוז גם בירך את כל הקבוצות הערביות על העלייה בהן אום אל פחם, כפר קאסם וערערה מלווה במחיאות כפיים מהקהל הביתי.

צילום: עובאדה אכתילאת

המחצית השנייה נפתחה בלחץ מטעמה של הרצליה כאשר כבר בדקה ה-46' שחקני הרצליה ניסו להבקיע אך הפעם קדוסי בפעולת הגנה מצוינת הצליח להרחיק את הכדור מהקו ומנע שער מצמק לאורחת. הלחץ של הרצליה לא החזיק מעמד לזמן רב ובדקה ה-49' בעיטה חופשית מרגלי מחמוד עבאס מצאה את ראשו של עידן מקדש, הבלם מתוך תיבת החמש נגח פנימה וקבע תבוסה 5-0 לבאקה על הרצליה.

בדקה ה-57' מחמוד עבאס בהכנסת כדור גאונית השאיר את יוסף עוואדי באחד על אחד מול השוער, המגן לא הצליח להכניע את השוער ופספס הזדמנות ענקית להגדיל את היתרון. בדקה ה-62' חילוף ראשון יצא הקפטן עוביידה אבו רביע ונכנס עדן שעשע ובדקה ה-66' משום מקום כשכל הקהל הביתי הריע לאבו רביע, החלוץ אלירן שמש צימק את התוצאה ל 5-1. בדקה ה-70' גיא כהן האחראי על שער התיקו נגד טירה בתוספת הזמן החליף את מחמוד עבאס, אחד ממצטייני המשחק.

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-72' ניר אברגיל שבר את קו הנבדל כשיצא מאמצע המגרש כל הדרך לשער ומזווית קשה העביר רוחב לקדוסי, האחרון כשהיה לו את כל הזמן בעט בפעם הראשונה והשוער הדף, הניסיון השני נעצר בידי בלם הרצליה כשהשופט לא התבלבל וקבע פנדל. קדוסי שלח מהנקודה הלבנה פנימה אך השופט הורה על פנדל חוזר ובניסיון השני בעט חלש לפינה ההפוכה עד שהשוער הדף הפעם לקרן ומנע מהחלוץ לכבוש צמד.

בדקה ה-77' גיא כהן המחליף הכניס כדור מצוין לקדוסי , החלוץ הוכשל ע"י השוער בתוך הרחבה והשופט שוב שרק לפנדל, הפעם קדוסי ויתר לגיא כהן לאחר שהיה ביניהם ויכוח מיותר על זהות הבועט בפנדל הראשון. גיא כהן בעט לאותה פינה כמו קדוסי ושוב השוער הדף את הפנדל. שני פנדלים הוחמצו ע"י שחקני באקה, בדקה ה-82' חילוף אחרון בבאקה יצא ראול ונכנס אלעד בוארון. ארבע דקות לפני תום המשחק השופט שורק לפנדל לזכות הרצליה , אלירן שמש בעט פנימה וצימק את התוצאה ל 5-2 שנשמרה עד לשריקת הסיום ששלחה את באקה לחגיגות גדולות על ההעפלה לגמר המחוזות, בו תפגוש את מכבי הרצליה שניצחה בדו קרב פנדלים במגרש מקביל.

צילום: עובאדה אכתילאת

מאמן הקבוצה אבי סבג אמר על הניצחון: "התוצאה הייתה יכולה להיות גבוהה יותר אם לא היינו מחמיצים את הפנדלים. היה חשוב לעבור שלב, יש לנו עוד שלושה גמרים לעבור. שבוע הבא במגרש ניטרלי אנחנו צריכים מוכנים וערוכים לקבוצה מולה נשחק. אמרתי שלמדתי את הקבוצה בשבוע הראשון ולהתאים את השיטה, בניתי את הקבוצה כבר בשבוע שעבר כדי למזער את הטעויות שלנו ולמקסם את היתרונות שלנו כקבוצה ואני שמח שהעבודה שלנו באה לידי ביטוי. אני באתי להוביל את הפועל באקה ללאומית ואמרתי את זה מהרגע הראשון שהגעתי. העליתי שתי קבוצות שנה אחרי שנה לליגה הלאומית ואימנתי שם ארבע שנים, עשיתי משהו היסטורי גם באסי גלבוע. נוריד את השחקנים לקרקע, אני הולך לעבוד ונבוא מוכנים ליום ראשון".

צפו בראיון המלא של המאמן

מראיין: לואי זועבי

#באקהאלגרבייה

כתבות נוספות