מוריס אוזן: "עונה הפכפכה אבל מוצלחת. אבחר לשנה הבאה את המקום שיהיה לי הטוב הביותר"

מוריס אוזן מסכם עונה: "הייתה עונה הפכפכה אבל מוצלחת בזלפה, אבחר לאמן בעונה הבאה במקום שיהיה לי הטוב ביותר. אום אל פחם? אין תחושת פספוס. מברך אותם, השחקנים שהבאתי העלו את הקבוצה לליגה הלאומית". 

 

אחד המאמנים המובילים בליגה א' צפון בשנים האחרונות הוא מוריס אוזן. המאמן, שהעלה ליגה את הפועל איכסאל אשתקד ופתח את העונה בשורות אום אל פחם, סיים את השנה בבני זלפה אותה לקח בתקופה לא פשוטה והצליח להגשים עבורה את מטרת ההישארות בליגה מוקדם מן הצפוי, תוך שאף היו קרובים להשגת כרטיס לפלייאוף.

 

שוחחנו עם מוריס על סיכום העונה מזווית הראייה שלו, עונה הפכפכה בה עבר שתי קבוצות שונות וראשית סיפר אוזן על תחושותיו: "נכון שהייתה עונה הפכפכה אבל מוצלחת מבחינתי, שהתחילה בקבוצה שבניתי באום אל פחם שהוכיחה שהיא הטובה ביותר ועלתה ליגה וזו ההזדמנות לברך אותם ואת מאמנם שעשה עבודה טובה כשהשיגו את מטרותיהם, והסתיימה בזלפה בהצלחה רבה כשהשגנו את המטרה להישאר בליגה הרבה לפני סוף העונה ושיתפנו שחקנים צעירים בני המקום, זה המקום לציין את אנשי זלפה, האוהדים, חברי ההנהלה ראש המועצה וסגנו על תמיכתם בקבוצה, זלפה מקום טוב בליגה א' וזה בזכותם".


אתה מרגיש פספוס שאולי לא הצלחת בכל זאת להמשיך באום אל פחם עד סוף העונה ולהעלות אותה ליגה כמו שרצית? 

"אין בליבי תחושת פספוס אלא המחשבה שהקבוצה שבניתי הייתה טובה והשחקנים שהבאתי הובילו את הקבוצה לליגה הלאומית, מגיע להם שאפו על כך לכולם לשמעון וההנהלה הם הצליחו במשימה".

צילום: עובאדה אכתילאת


קיבלת את זלפה בתקופה קשה מאוד והצלחת לעשות בה שינוי של 180 מעלות. מה שינית שם? 

"כשהגעתי הקבוצה הייתה בתקופה רעה במומנטום שלילי אך ידעתי שיש צוות שחקנים טוב עם פוטנציאל לשחק כדורגל טוב, האמנתי שאני יכול לשנות ואני מרוצה מאוד מאיך שהתפתחה והסתיימה העונה, השגנו את המטרה ואף היינו במרחק נגיעה מפלייאוף מבחינתי עונה מוצלחת".


רואים את הקשר המצוין שיש לשחקנים שם איתך, נראה שהם היו זקוקים לדמות כמוך. 

"היה לי בזלפה סגל קצר אך איכותי עם חדר הלבשה בריא הדרך שלי לחבר את השחקנים חזרה הייתה לא קשה במיוחד, אני מאמן שמתחבר לשחקנים שאני מאמן,נדיר שלשחקן מסוים יש בעיה איתי, הכרתי שחקנים בזלפה שחקנים טובים ולמדתי המון". 


מבחינה מקצועית, אתה מרוצה מההישג שלך יחד עם זלפה? 

"מבחינתי לסיים במקום שישי לא נחשב הישג ביצעתי את המוטל עליי והשארתי את זלפה בליגה, הישג מבחינתי היה אם היינו מסיימים בפלייאוף ואגב היה לי מענק פלייאוף שלא התממש אך אני בסך הכל מרוצה". 


בזלפה לא הסתירו שרוצים אותך לעונה הבאה, האם כבר התבשל משהו? 

"כשהסתיימה העונה סיכמנו שניקח כמה ימי חופש ואז נדבר אני מאמין שזה יקרה בעתיד הקרוב, יש גישושים מקבוצות נוספות אך בסופו של דבר אבחר במקום שיהיה טוב לי ובין אם הוא מצהיר לעלייה או לא, אם ליברפול נותנת רביעייה לבארסה, אז בעולם הכדורגל הכל פתוח והכל אפשרי".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload