באקה ניצחה את טירה בדו קרב פנדלים ועלתה לשלב הבא בפלייאוף

שישה שערים, דרמה גדולה ומותחת ו-120 דקות של כדורגל שבסיומן באקה אל גרבייה חגגה העפלה לשלב הבא של משחקי הפלייאוף. 

 

במסגרת משחקי פלייאוף ליגה א' צפון אירחה היום הפועל באקה אל גרבייה מהמקום השני את מ.ס טירה מהמקום החמישי כאשר שתי הקבוצות עלו במטרה לנצח ולעלות עוד שלב בהתמודדות על הכרטיס העלייה לליגה הלאומית. השופט הוותיק אלי חכמון הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-1200 אוהדים בשני היציעים ועם מאמנה החדש של באקה שערך הופעת בכורה על הקווים אבי סבג. השער הראשון הגיע בדקה ה-24' לאחר שיוסף עודי קיבל כדור מניר אברג'יל ודהר לתוך להרחבה, בה נתקל בשחקנה של טירה עמיד קשוע שהכשיל אותו והשופט לא היסס לשרוק לכדור עונשיין מ-11 מטרים אליו ניגש אוהד קדוסי שדייק וקבע יתרון 1-0 מוצדק לזכותה של באקה, תוצאה נשמה על עד סיום המחצית.


עם פתיחת המחצית השנייה טירה הייתה הדומיננטית יותר, אך לא הצליחה להגיע למצבי הבקעה בדקות הראשונות. בדקה ה-59' היא כן עשתה זאת והצליחה להשוות לאחר טעות קשה בהגנת באקה, בעקבותיה הכדור הגיע לרגליו של אליחי צברי שלא התקשה להכניע את השוער גיא סלם. חלפה דקה אחת בלבד ובאקה שוב עלתה ליתרון לאחר התקפה מתפרצת מצד שמאל אורי כהן, שהגביה כדור לתוך הרחבה לעברו של ניר אברג'יל שמקרוב גלגל פנימה וקבע 2-1 לבאקה.

 אוהדי באקה בתחילת המשחק

 

המשחק ההפכפך נמשך ובדקה ה-74' טירה שוב השוותה כאשר רביד גזל מצא בכדור חכם את שלום אדרי בתוך הרחבה, האחרון הצליח לעבור את המגן יוסף עודי ובתוך תיבת החמש מצא את ניר עזריה המחליף שדחק פנימה והשווה את התוצאה ל 2-2 בין הקבוצות. בדקה ה-81' טירה הצליחה להפוך את התוצאה לאחר מבצע אישי של שלום אדרי שהצליח לחטוף כדור משחקנה של באקה, להיכנס לתוך הרחבה ולשלוח כדור חזק לאמצע השער שסאלם לא היה עירני מספיק ולא הצליח למנוע. דקה אחת לאחר מכן שחקנה של באקה אורי כהן שלח מילים מיותרות לעבר הקהל האורח ונתפס בעיניו של הקוון, מה שהוביל לכך שהשופט לא היסס להרחיק אותו באדום ישיר.


עמוק בתוך תוספת הזמן כשהיה נראה שטירה היא זו שהולכת לחגוג היום, קיבלנו את הדרמה הגדולה במשחק כשבאקה הצליחה להשוות מרגליו של החלוץ הטרי על המגרש גיא כהן שקיבל כדור וממרחק כ-20 מטר בעט אותו חזק מדויק לתוך הרשת וקבע את תוצאת המשחק ששלחה את השתיים להארכה. בתום 120 הדקות אף קבוצה לא הצליחה להכריע את ההתמודדות כך שלא הצליחו להימנע מדו קרב פנדלים שבסיומו באקה ניצחה בתוצאה 3-2 לאחר ששוערה גיא סאלם הצטיין ועצר שלושה פנדלים מתוך ארבעה והעלה את קבוצתו לשלב הבא בו היא תפגוש את את הפועל הרצליה שניצחה במגרש מקביל את הפועל כאוכב.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload