הסוף כמעט נחתם: הפסד כואב לסכנין, שנמצאת על סף ירידה

סכנין נכנעה 2-1 להפועל חיפה במגרשה הביתי וכמעט חתמה את סיפור הירידה המתסכל לליגה הלאומית. אלדד שביט: "הגול השני שספגנו היה כמו לנתק חולה מהמכשיר. אכזבה אמיתית, שום דבר לא הולך לנו. הייתה הרגשה שזהו".

אמש(שבת) אירחה בני סנכין את הפועל חיפה למשחק אליו היא עלתה בידיעה שזהו יכול להיות המשחק שישים את הקץ ויכריע את ירידתה לליגה הלאומית ועליה לצאת ממנו עם מלוא הנקודות. על כר הדשא, היא פתחה מצוין את עשר הדקות הראשונות , וניסתה ללחוץ את שערה של הפועל חיפה כדי להשיג את השער הראשון שיכול לתת לה עוד סיכוי לשרוד בליגה, אך לא הצליחה לנצל כראוי הזדמנות מקרן במצב נייח ומצבים מסוכנים של גאדיר באחד על אחד מול שוער בתוך הרחבה ובנגיחה של כדור מסוכן שהגביה גנאים, מה שהיה עבורה פשוט מתסכל.

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-23' למשחק שלומי אזולאי בנגיחה לאחור המשיך כדור קרן, אך גם הפעם הוא חלף סמוך לקורה ובדקות הללו של סכנין היא הייתה מסוכנת יותר, אך לא מדויקת ברגל האחרונה. מנגד, הפועל חיפה עוד לפני תום המחצית הצליחה להגיע למספר ניסיונות מסוכנים של נס זמיר שמצא את עצמו לבד בתוך רחבת המארחים ובדקה ה-40' זה כבר הפך לשער כשמתן חוזז ניצל סגירה איומה של הגנת סכנין ומתוך הרחבה שלח פנימה כדור לעבר הפינה השמאלית של קנדיל ושבר בצורת של כמעט שלושה חודשים משלישיית השערים האחרונה שכבש, מה שהתרחש גם כן במגרש בדוחא.

המחצית שנייה נפתחה עם חילוף ראשון לסכנין כאשר נכנס מהראן ראדי במקומו של ישראל זגורי. עם כניסתו של ראדי, סכנין שלטה יותר במרכז המגרש, אךהחזיקה בכדור רחוק משערה של הפועל חיפה שמצידה, הגיעה בקלות לשערה של סכנין אך למזלה קנדיל רשם הדיפה גדולה למצב מסוכן של זמיר. בשלב זה הקהל התחיל לאבד את סבלנותו ושלח קריאות בוז לעבר השחקנים.

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-60' אלדד שביט ניסה לחזק את החלק ההתקפי שלו והנכיס את אוסמה חלאילה במקומו של עטאא ג'אבר ודקה אחת לאחר מכן כליבאת דהר לרחבה וספק הוכשל בתוכה, השופט סימן לפנדל ומיד שינה את דעתו בהמלצת הקוון ושלף צהוב לכליבאת על התחזות. כמחש דקות בלבד לאחר מכן זה הגיע, כליבאת העביר למחליף הטרי אוסמה חלאילה , האחרון מעביר אחורנית לאמבולה שהיה על סף הרחבה והמגן במקום לבעוט העביר לשלומי אזולאי, החלוץ מסר בדאבל פס למגן שלא הצליח להשתלט, אך גדיר היה במקום ובעט פנימה. לאחר השער, גם הקפטן חאלד חלאילה פינה את מקומו כשנצפה סובל מכאבים בכף רגלו ובמקומו נכנס איהב גנאים.

בדקה ה-70' וכנגד מהלכי המשחק כיוון שסכנין הייתה דווקא בדקות הטובות שלה, היא איבדה כדור באמצע המגרש ששחקני הפועל חיפה הפכו למתפרצת מהירה ומענישה כאשר ראדו גינסארי דהר מצד שמאל והעביר רוחב מדויק לרחבת סכנין, הכדור הגיע לחלוץ בן אג'ובאל שבועט בלי לעצור לקורה העליונה ופנימה וקבע יתרון דרמטי 2-1 להפועל חיפה שנשמר עד לסיום למרות ניסיונותיה של סכנין לשנות את גורל המשחק.

צילום: עובאדה אכתילאת

כנראה שלסכנין העונה הכל הולך הפוך ואם בהזדמנויות והיכולת הטובה שלה נגד הפועל חיפה במשחק ביתי כהזדמנות אחרונה שלה להישאר בליגה היא בעטה בדלי , אז רוב הסיכויים ששום דבר לא יכול לעצור את הירידה שלה ללאומית. הפועל חיפה מצידה הבטיחה רשמית את הישארותה במקביל לכך שקטלה את סיכוייה של סכנין להישאר בליגה. הקהל הביתי שכבר השלים עם הירידה של קבוצתו, לא חסך בביקורת והטחת האשמה כלפי יו"ר הקבוצה אבו יונס שנכח במקום.

מאמן הקבוצה אלדד שביט אמר בסיום: "גורלנו לא היה בידינו, היינו יכולים לשפר את מצבנו משמעותית. זה משחק בבית שהיינו יכולים להרוויח בו עוד תקווה כי בסופו של דבר אנחנו לא תלויים בעצמנו. השער השני שספגנו היה כנגד כל מה שקרה במגרש ודווקא במומנטום טוב אחרי השוויון, אכזבה אמיתית אין ספק. מה צריך לבקש יותר מהשוויון שהשגנו? אבל הגול השני היה פשוט כמו לנתק את החולה מהמכשיר. שום דבר לא הלך לנו, הייתה תחושה שזהו. אי אפשר לשקר. אנחנו צריכים להתנהל עכשיו כמקצוענים ולעשות את המקסימום במשחקים שלנו, אולי נמתיק את הגלולה המרה הזאת, אנחנו מרגישים את הכיוון".

#בניסכנין

כתבות נוספות