תיקו ללא שערים בין כפר כנא לטירה, שנכנסה באופן רשמי לפלייאוף

עם מאמן חדש על הקווים יצאה טירה מהמשחק בכפר כנא עם נקודה בודדת לאחר תיקו ללא שערים, שהשאיר אותה בחמישייה הראשונה. אחמד סבע: "טירה רצתה תיקו והשיגה את זה. כל הכבוד לשחקנים שלי ולכל הצוות על העונה הטובה שעשינו". סירוטקין: "כפר כנא לא באה לטייל ורצתה לנצח, לכן הנקודה הייתה מתוקה יותר. שמח שהגנו את מטרת המועדון להגיע לפלייאוף". 

במסגרת המחזור האחרון של ליגה א' צפון, אירחה הפועל כפר כנא את מ.ס טירה לקרב ישיר על הכרטיס האחרון לפלייאוף העליון כאשר במעמד המפגש טירה ניצבה במקום החמישי אך שתי נקודות בלבד הפרידו בינה לבין כפר כנא במקום השישי, כך שניצחון של הקבוצה המקומית היה יכול לשנות את פני התמונה לחלוטין. 

על אף שבכפר כנא תמיד סימנו את ההעפלה לפלייאוף כבונוס, טרם פתיחת המשחק ניסו ככל הניתן לדרבן את שחקניהם לנצח את המשחק במטרה לרשום את ההישג הנפלא ומנגד, בטירה שעברו תהפוכות בשני המשחקים האחרונים אם בעקבות הענישה שספגו בבית הדין ואם בעקבות הזעזוע על הקווים, הגיעו כבר עד הבאר וידעו כי אין אופציה אחרת מלבד לשתות ממנה וליהנות מהישג ההעפלה לחמישייה הראשונה.

עמיר אבלס(פיצי) במשחק סיום העונה 

על כר הדשא, קיבלנו מצבים בודדים מצד שתי הקבוצות במחצית הראשונה כאשר באחד מהם ניסה מאור סיסו שלח כדור בבעיטה חופשית שלא הצליח להידחק פנימה ולהיכנס לתוך הרשת. מנגד, אליחי צברי בניסיון משלו שלח כדור חזק שנעצר בידיים של נחפאוי. לקראת סיום המחצית הראשונה, איבוד כדור של רביע אבו יונס כמעט עלה לכפר כנא ביוקר כאשר אליחי צברי יצא איתו מיד לעבר שערו של נחפאוי, אך מאור סיסו שהיה במשחק מצוין רשם הצלה אדירה ששמרה על תוצאה מאופסת. כשלוש דקות לאחר מכן הוחלף אבו יונס ונכנס במקומו רוסלן קזניצוב. 

עם פתיחת המחצית השנייה כפר כנא קיבלה הזדמנות בבעיטה חופשית לאחר הכשלה של עודאי שלעאטה סמוך לדגל הקרן, האחרון שלח כדור לתוך הרחבה אך מוחמד עבאס לא הספיק לנגוח אותו פנימה. בדקות הסיום שוב ניסיון ממצב נייח לכפר כנא אך פלזנטל רשם הצלה גדולה לכדור המסוכן ששלח ספואן זועבי. מנגד, גם גזל בניסיון מצוין מול נחפאוי נעצר אצל השוער. 

סירוטקין בהופעת הבכורה

הדקות האחרונות של המשחק היו מותחות במיוחד, בכפר כנא המשיכו לנסות להכריע את המשחק וטענו לקיפוח מצד השופט שלא שרק על עבירות בתוך הרחבה. מנגד, בטירה רשמו הזדמנויות קרובות במסגרת פעולות מצוינות בשיתוף פעולה של שלום אדרי, מתנאל טדסה ורביד גזל אך אף אחת מהן לא הניבה שער וההתמודדות הסתיימה בתיקו מאופס ונקודה לכל אחת שהשאירה את מ.ס טירה במקום החמישי והעניקה לה את הכרטיס לפלייאוף העליון ותפגוש במשחק הקרוב את באקה אל גרבייה.

מאמן טירה החדש שערך הופעת בכורה על הקווים חיים סירוטקין אמר בסיום: "מגיעות מילים חמות לשחקנים שהקריבו מעצמם מעל ומעבר, זה לא היה עוד אחד מהמשחקים שכפר כנא באה לטייל. הם באו לעבוד כדי לנצח ולכן הנקודה הפכה ליותר ויותר מתוקה. שמח שעמדנו במטרות הקובצה שרצתה להגיע לפלייאוף. מגיעה מילה טובה לסמארה על הסגל שבנה כאן". 

מנגד, אמר אחמד סבע מאמן כפר כנא: "עשינו עונה טובה, מאז שהגעתי לקבוצה באמת נראינו טוב. בסוף העונה רצו יותר מדי לשלב כאן שחקנים צעירים מהנוער אז שילמנו בשני משחקים. אני מאמין בצעירים אבל כשהם בלי ניסיון ולא קיבלו דקה בקבוצה הבוגרת קשה לתת להם בפעם אחת. אולי זה הפריע למטרה להגיע לפלייאוף. היה משחק קשה היום כדי לעלות, טירה רצתה תיקו והשיגה את זה. כל הכבוד לשחקנים שלי ולכל מי ששייך למערכת. היינו קבוצה טובה לאורך כל העונה". 

צילום: נזיה סולטאן

#הפועלכפרכנא #מסטירה

כתבות נוספות