תיקו בטעם הפסד: אכסאל ובני לוד נפרדו בחלוקת נקודות, התחתית בוערת

בתום תיקו ללא שערים, נאלצו אכסאל ובני לוד להסתפק בנקודה אחת בלבד. אכזבה עצומה נרשמה בשורותיה של אכסאל, שלא הצליחה לשפר את מצבה בתחתית. אלון זיו: "המשחק היה צריך להיות מוכרע לטובתנו. צריכים להתמודד עם המציאות, יש עוד סיכוי תיאורטי להישאר בליגה". אבו ענזה: "תיקו משקף, תוצאה טובה לנו. רוצים להבטיח הישארות בשבוע הבא". 

 

מתח ודרמה ללא שערים, זה מה שקיבלנו אמש(רביעי) במשחק בין בני לוד להפועל אכסאל בליגה הלאומית כאשר שתי הקבוצות שסיפקו לא מעט פיקנטיות בקרב אקסים אחת של השנייה שפגשו את קבוצותיהם לשעבר על כר הדשא, הגיעו למגרש בעילוט בידיעה שהן חייבות את מלוא הנקודות כדי לשפר את מצבן בתחתית, אך בפועל לא הצליחו לכבוש ולהכריע את ההתמודדות. 

 

המשחק נפתח עם דקות ראשונות של בני לוד, אך היא לא הצליחה לשמור עליהן לאורך כל המחצית הראשונה ועם חלוף הדקות מי שהפכה למאיימת ומסוכנת יותר הייתה הפועל אכסאל אך גם היא לא הצליחה לנצל היטב את ההזדמנויות מול שער האורחת. בדקה ה-30' הגיע המצב המסוכן ביותר בדקות הללו כאשר והיב חביב אללה שקיבל את חולצת ההרכב, שלח פצצה שזעזעה את המשקוף. דקות בודדות לאחריו גם אנס דאבור ניסה לנצל כדור טוב שקיבל בתוך הרחבה, אך מהאוויר שלח אותו בבעיטה עצמתית החוצה.

שחקני הקבוצות בפתיחה 

 

בני לוד מצדה החזירה בניסיון אחד שלה, אך ניסיון של בן בן יאיר מחוץ לרחבה הסתיים גם הוא מחוץ לרשת. המחצית אמנם הסתיימה ללא שערים אך עם דרמה קטנה כאשר אנס דאבור נפגע באזור צווארו בעת ביצוע עבירה של חסן אבו זייד וסבל מקושי נשימה וכאבים עזים שאילצו פינוי שלו באלונקה אל מחוץ לכר הדשא, שם ניצל את הפסקת מחצית להתאוששות ולאחריה חזר להרכב ולכר הדשא. 

 

בדקה ה-53' קיבלה בני לוד בעיטה חופשית, אותה לקח ואיל מריסאת אך הכדור שלו נעצר בידיו של דלה איינוגבה שחזר לעמוד בין הקורות. דקות בודדות לאחר מכן, גם בעיטה חופשית של אנס דאבור מן העבר השני נעצרה אצל הגנת לוד. כחמש דקות לאחר מכן נרשמה התקפה מסוכנת מצד בני לוד כאשר אבו ענזה במהלך אישי כמעט הציב את עצמו באחד על אחד מול שוער, אלא שבנגיעה האחרונה איבד את הכדור להגנת אכסאל שהוציאה במהרה התקפה מתפרצת שבסיומה בעיטה מסוכנת של בדארנה נעצרה בהדיפה גדולה של שוער האורחת. 

 

אלון זיו הבין שבכדי לשנות את תוצאת המשחק, אולי עליו גם לבצע שינוי על כר הדשא ובדקה ה-75' ביצע חילוף כפול ואף ויתר על שחקן הגנה לטובת שחקן התקפה כשהכניס את מוסא טראבין ואמיר חלאילה במקומם של מידו בדארנה ואיתן רצון, אלא שחלאילה הספיק להיות על המגרש כרבע שעה בלבד ונאלץ לצאת בשנית בעקבות פציעה. לאורך כל דקות הסיום אכסאל המשיכה להיות העדיפה, המסוכנת יותר ואף הגיעה למצבים של "שער בטוח" כאשר הגנת בני לוד הרחיקה פעמיים כדור מסוכן של ציון צמח ומוסא טראבין מקו השער ומנעה ממנה את הניצחון אותו היא כה רצתה. 

אנס דאבור מקבל טיפול 

 

מצד בני לוד אמנם לא נרשמה אכזבה גדולה מהתוצאה, אך אכזבה עצומה הורגשה בצד הפועל אכסאל שנותרה במקום האחרון בטבלה ולא הצליחה לצמצם פערים מראשל"צ, רמת השרון ומרמורק שאף אחת מהן לא רשמה ניצחון במגרש מקביל. 

 

מאמן הקבוצה אלון זיו אמר בסיום: "אין פה עניין של להשלים עם הירידה, הסיכוי התיאורטי עדיין קיים. בארבעת המשחקים הקרובים עם ארבעה ניצחונות עוד אפשר להישאר אבל אין ספק שהמצב הרבה יותר קשה להשגה ומסובך כרגע. זה הספורט ונילחם עד הרגע האחרון. היכולת שלנו במשחק הייתה טובה, יצרנו מספיק מצבים, המשחק היה צריך להיות מוכרע לטובתנו. מאכזב אבל אין לי טענה כלפי השחקנים". 

 

על מצבו האישי בקבוצה והעובדה שעדיין לא ניצח עם הקבוצה: "אין ספק שהגעתי לכאן כדי לעשות שינוי, גם אדהם האדיה לפניי עשה עבודה טובה כאן. אני מרגיש את הקבוצה טוב במשחקים, אבל מבחינת התוצאות זה לא בא לידי ביטוי. ציפיתי ליותר. אנחנו צריכים להתמודד עם המציאות". 

 

בצד בני לוד אמר החלוץ מוראד אבו ענזה: "היום שלנו התחיל לא טוב כבר כשלקח לנו כשלוש שעות להגיע למגרש בעקבות פקקים אבל זה לא תירוץ. התיקו טוב בשבילנו. נמשיך לעבוד קשה ובעזרת השם נבטיח את ההישארות בשבוע הבא. אנחנו בתקופה טובה עכשיו, המשחק היה בסדר אבל היכולת לא הייתה קרובה למה שהצגנו בשבועות האחרונים. ידענו שלא יהיה משחק פשוט וגם כר הדשא לא אשר לנו לשחק את המשחק שלנו. אכסאל יכלה לנצח וגם אנחנו פה ושם, תיקו היה משקף". 

צפו בראיון המלא של מוראד אבו ענזה 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload