חלום הפלייאוף הסתיים? כפר כנא הובסה על ידי נשר והתרחקה מהחמישייה הראשונה

אחמד סבע וחניכיו הובסו על ידי הקבוצה מהתחתית בתוצאה המביכה 7-3 ונפרדו בשלב זה מחלום הפלייאוף העליון.

שבוע סוער עבר על הפועל כפר כנא לאחר אירועי המשחק האחרון בו הובסה על ידי הפועל ירושלים בתוצאה מפתיעה ולאחר היעדרותו המתוקשרת של המאמן אחמד סבע שאף לוותה בגרסאות שונות ולבסוף הסתיימה והמאמן שב אל הקווים. 

על כר הדשא, סבע לא חיכה יותר מדי וכבר לאחר דקה אחת של משחק ספואן זועבי בישל שער ענק למוחמד פודי שהקפיץ כדור בסטייל והשאיר את כל הנוכחים עם ידיים על הראש. השמחה בכפר כנא לא נשמרה זמן רב ותוך שתי דקות עמית אמזלג ומיכאל אשכנזי עשו מהפך מהיר עם שני שערים זהים מאוד שניהם מצד ימין מחוץ לרחבה הכניעו את השוער המחליף מור מאיר שפותח משחק שני ברציפות במקומו של עומר נחפאוי וקבעו יתרון 2-1 לעירוני נשר. 

המשחק היה מאוד קצבי וכבר בדקה ה-21' מוחמד פודי כבש את השני שלו, שער ששוער נשר היה חייב לא לספוג אבל את פודי זה לא עניין והוא ניצל בישול שני של ספואן זועבי ומשווה את התוצאה. בדקה ה-33' ראדי חמאיסי היה יכול להעלות שוב את כפר כנא ליתרון, אך לא השתלט טוב על כדור רוחב. הוא אף ניסה שוב, אך גם הפעם גלגל כדור חלש שעבר את השוער ונעצר מרגלי בלם נשר שלא התקשה להרחיקו מהקו. 

צילום: עובאדה אכתילאת 

בדקה ה-40' פודי בבעיטה מפתיעה ניסה להכניע את סהר אוחיון שוערה של נשר אך השוער הדף מצוין ופודי מצידו היה יכול למצוא את זועבי באחד על אחד אם רק היה מרים את הכדור במקום לבעוט. בדקה ה-44' עמית אמזלג כובש את השני שלו מתוך הרחבה לאחר שהשתלט על הכדור ודייק ללא הפרעה וקבע יתרון 3-2 לנשר. דקה אחת בלבד לאחר מכן ספואן זועבי בעט כדור חזק מחוץ לרחבה אך השוער קלט אותו מצוין, מה שהוא לא עשה בדקה ה-44' כאשר פודי בעט מצוין ברגל שמאל, שוער נשר הדף הישר לרגלי ספואן זועבי שלא התבלבל ודוחק פנימה מה שקבע שוויון 3-3 בין הקבוצות.

המחצית השנייה נפתחה בצורה מטורפת כאשר ספואן זועבי בבעיטה קשתית ניצל יציאה של השוער, האחרון חזר בזמן והדף לקרן את הניסיון המעניין של זועבי. בדקה ה-49' מוחמד פודי בבעיטה חזקה מתוך הרחבה דייק חזק פנימה וקבע 4-3 לכפר כנא עם שלושער לחלוץ החד.  בדקה ה-54' ספואן זועבי פינה את מקומו, שתי דקות לאחר מכן מהפך חדש לנשר כאשר תוך שתי דקות בלבד בר שמש גלגל פנימה כדור שנהדף מהעמוד והשווה. דקה אחת לאחר מכן מיכאל אשכנזי גם הוא השלים צמד והעלה את נשר ליתרון גדול של 5-4 ואנחנו קיבלנו משחק מרובה שערים. 

בדקה ה-64' המשחק כבר היה גמור כאשר נשר כבשה את הרביעי שלה וגם בר שמש רשם צמד משלו שהעלה את קבוצתו ליתרון מבטיח 6-4 בהפרש שני שערים. מאותו השער השישי המשחק קיבל כבר תפנית של "משחק אימון" כאשר שחקני נשר העבירו את הכדור מרגל לרגל בתחום המגרש שלהם וניסו למשוך את הזמן ללא שום הפרעה מרגלי שחקני כפר כנא. כחמש דקות לפני תום המשחק שחקני כפר כנא ניסו לייצר הזדמנויות אך עשו זאת באיטיות ורחוק משערה של נשר וככל הנראה לכפר כנא לא היה מספיק חמצן בכדי לשמור על יכולת הכיבוש ולנסות לאזן את התוצאה. 

ואם לרגע היה נראה שכך עומד להסתיים המשחק זו טעות גמורה שכן השער השביעי לא איחר להגיע ובדקה ה-90' עובאדה חטאב העלה את קבוצתו ליתרון 7-4 שנשמר עד לשריקת הסיום שהענייקה לנשר ניצחון יקר שמשאיר רחוק מהמבחנים. מנגד, כפר כנא רשמה הפסד שני רצוף שמשאיר אותה עם 36 נקודות אך עם ספיגה של אחת עשרה שערים בשני משחקים וככל הנראה היא ויתרה סופית על חלום הפלייאוף העליון.

#הפועלכפרכנא

כתבות נוספות