המקום בפלייאוף בסכנה: כפר כנא הובסה על ידי הפועל ירושלים מהמקום האחרון

הפתעת המחזור? בשיא מאבקי הפלייאוף, כפר כנא הובסה 4-1 על ידי הפועל ירושלים. סבע לא נכח במשחק, הקבוצה נותרה בעשרה שחקנים לאחר פציעה של מאור סיסו לאחר שבוצעו כבר שלושת החילופים. 

 

שתי קבוצות עם מטרות שונות נפגשו אמש(שישי) בכפר כנא. המארחת מהמקום החמישי אירחה את הפועל ירושלים מהמקום האחרון, שמנסה להדביק פער קריטי במאבק ההישרדות שלה בליגה. אירוע לא שגרתי התרחש עוד לפני תחילת המשחק, כאשר אחמד סבע מאמנה של כפר כנא נכח בתחום המשחק ואמנם העביר תדרוך לקבוצה, אך נטש את האצטדיון עוד לפני פתיחתו. כאמור מצד אנשי כפר כנא נמנעו מלהגיב לאירוע עם המאמן וטענו כי מדובר באירוע משפחתי שאינו הפתיע אותם. 


על כר הדשא, עם פתיחת המשחק נרשמו שתי הזדמנויות לראדי חמאיסי לרשום כיבוש מוקדם מהרגיל אך הוא לא דייק. כרבע שעה מהפתיחה מוחמד עבאס בעט מתוך הרחבה אך הכדור שלו חלף מעל המשקוף. בדקה ה-24' כנגד כל המהלכים, מיכאל אלקסלסי דהר מימין ותוך כדי ריצה שיגר כדור חזק שמור מאור השוער המחליף של כפר כנא הדף לא נכון והכדור נעצר ברשת וקבע 1-0 לירושלים.

צילום: עובאדה אכתילאת

 
פיצי, שתופקד כמגן שמאל אליו הוא לא רגיל, התקשה להביא לידי ביטוי את היכולות שלו והתקשה מול הפריצות של מיכאל אלקסלסי שאיים פעם אחרי פעם על שערה של כפר כנא אמנם ללא הצלחה, אך כובש השער נראה חד ובדקות הטובות של הפועל ירושלים דווקא כפר כנא עקצה. בדקה ה-34' פאיק מחאמיד הוכשל ברחבה והשופט קבע פנדל. ספואן זועבי ניגש לבעוט ודייק מהנקודה הלבנה מה שקבע שוויון 1-1 בין השתיים.


בדקה ה-41' שוב פאיק מחאמיד איים על שערה של ירושלים אך הכדור שלו היה חלש ונעצר בידי השוער. חלפו שלוש דקות והפעם דקל כהן מירושלים בעט כדור חזק מחוץ לרחבה שלא פגע במסגרת, אך המשחק קיבל תפנית התקפית מצד שתי הקבוצות.

צילום: עובאדה אכתילאת


עם פתיחת המחצית ערכה כפר כנא חילוף ראשון כאשר לואי כריים נכנס במקומו של עמיר אבלס(פיצי). כחמש דקות מתחילת המחצית ספואן זועבי שנפצע עם תחילתה, הוחלף גם הוא על ידי ג'מיל ספורי, שחקן צעיר שני שעלה למשחק מצד כפר כנא. בדקה ה-56' מוחמד פודי בבעיטה מפתיעה כמעט הכניע את שוער ירושלים, אך דקל כהן מהצד השני הגיב באחד על אחד מול מור מאור שהיה עירני ומנע שער שני של ירושלים. 


בדקה ה-58' כפר כנא ביצעה את החילוף האחרון שלה כאשר נכנס עאטף מוסא במקום רביע אבו יונס.  בדקה ה-61'  מור מאור שוערה של כפר כנא שמט כדור שהגיע למיכאל אלקסלסי, אך למזלו האחרון לא הצליח להשתמש בזה בשביל להכריע. באותן דקות החלה כפר כנא לספוג מכה אחר מכה, זה החל כשהבלם מאור סיסו נטש את המשחק לאחר פציעה כשחש מתיחה בשריר בזמן שלא נשארו חילופים לכפר כנא.

 
החיסרון המספרי החזיק מעמד שתי דקות בלבד ואפטמו גזעי ניצל את החור בהגנת כפר כנא והעלה את ירושלים ליתרון 2-1 קליל. בדקה ה-68' אפטאמו גזעי בעט פעמיים לעבר שערה של כפר כנא, את הבעיטה הראשונה מור מאור הדף השנייה לא היה סיכוי לשוער להדוף וזה כבר הפך ליתרון 3-1. דקה אחת בלבד לאחר מכן, עמי זריון המחליף הטרי של ירושלים לאחר שתי דקות בלבד העלה את ירושלים ליתרון 4-1 כאשר
 בדומה לשער השלישי גם הפעם חור אדיר בהגנת כפר כנא הוביל לכך שהיא קיבלה על הראש שלושה שערים בחמש דקות.

 

צילום: עובאדה אכתילאת

 
מאותו הרגע המשחק הפך לרדום. עד הדקה ה-80' רצף הזדמנויות של כפר כנא שעלתה עם כל השחקנים להתקפה. פאיק מחאמיד בהזדמנות אחת נמנע מלכבוש ומוחמד פודי בשני ניסיונות מהקרן סובב פעמיים כדור ישיר לשער כאשר את הראשון השוער הדף
והשני נעצר רק בקורה. ניסיון נואש אחרון נוסף של כפר כנא מהמחליף עאטף מוסא שנעצר רק ברשת החיצונית.

 
החל מהדקה ה-80' הירושלמים 
גם הם נותרו בעשרה שחקנים כאשר מיכאל אלקסלסי גם כן מתח שריר ועזב את המשחק שננעל על ידי השופט בדקה ה-90' בדיוק ועם ניצחון 4-1 חשוב בניסיון להישאר בליגה עבור האורחת ובתוצאה שאינה טובה עבור המארחת כפר כנא אך לאור תוצאות היריבות במגרשים האחרים עדיין מותירה אותה במקום החמישי המוביל לפלייאוף העליון.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload