מועמר קראקרה: "התבגרתי באום אל פחם ועברתי שינוי בראש. עלינו ליגה בצדק"

קראקרה פתח את הלב לאחר חגיגות העלייה: "התבגרתי באום אל פחם, עברתי שינוי בראש. נתנו לי לחיות כדורגל גם כשאני בבית". על האקסית עמה עלה ליגה אשתקד ונאבקת על הישרדותה בלאומית: "אוהב אותם ומקווה שיישארו". והיכן הוא רוצה לשחק בעונה הבאה?

אחד השחקנים המשמעותיים של הפועל אום אל פחם במסע העלייה לליגה הלאומית הוא מועמר קראקרה. החלוץ, שפתח את העונה במדי אכסאל עמה רשם עליית ליגה אשתקד, החליט לחזור לאחר כחודשיים לליגה א' צפון ושוב להוביל קבוצה הנאבקת על עלייה לליגה השנייה. העונה שעבר הייתה לא קלה, אך שוב הוא הצליח לרשום הצלחה כבירה ולהשתבץ בצמרת טבלת כובשי השערים.

לאחר משחק העלייה בו ניצחה הקבוצה 2-0 את מכבי קריית אתא ופתחה רשמית את חגיגות העלייה הגדולות, אמר מועמר קראקרה בהתרגשות: "זו חגיגה שמגיעה לקהל הזה שכל הזמן עוקב אחרי הקבוצה, מגיע לו ליגה לאומית ולליגה הזו מגיע אוהדים כמו אום אל פחם. מועדון כמו אום אל פחם מגיע לו להיות שם, הוא מסודר עם בסיס טוב והכל מתנהל בו כמו שצריך".

צילום: עובאדה אכתילאת

על ההתרגשות לרשום עלייה שנייה ברציפות הוסיף: "גם אם אעלה בפעם החמישים אמשיך להתרגש, השגנו את המטרה בפור של עשר נקודות ויותר אז אני רגוע קצת, אבל במאת עלייה כזו מאוד מרגשת אותי. הייתה לנו שנה קשה מאוד מול מתחרה קשה כמו באקה, היא קבוצה מאוד חזרה והייתה יריבות ספורטיבית בינינו. הצלחנו לגבור עליהם ולהשיג את המטרה שלנו ואני מקווה שבליגה לאומית יהיה להם מעמד טוב(דרך המבחנים)".

איזו עלייה הייתה מרגשת יותר? "בשתיהן התרגשתי. באום אל פחם יש קהל גדול ואנשים חיים פה את הכדורגל, נותנים לך לחיות כדורגל כל היום גם כשאני בבית ולא משנה איפה אני נמצא. גם באכסאל התרגשתי מאוד ולא לשכוח שעלינו מול אום אל פחם שמולם כבשתי את שער הניצחון, אני מאחל להם מכאן שיישארו בליגה. אני אוהב מאוד את המועדון הזה ומקווה שיישארו ומברוק לאום אל פחם, עלינו ליגה בצדק". 

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

השנה ניסית את פתיחת העונה בלאומית וחזרת שוב לקבוצת עלייה בליגה א', מה יהיה בעונה הבאה? שוב לאומית או שוב קבוצת עלייה? 

"לא 'ניסיתי', אכסאל רצתה שאמשיך עוד עונה בלאומית. הם רצו שאשאר שם אבל אני תמיד אומר שאני מחפש אתגר חדש והוא לעלות מליגה א' ללאומית. באתי לליגה א' ועשיתי את זה וזה יותר טוב לי מלהעביר עוד עונה בליגה הלאומית, עדיין לא יודע מה יהיה בעונה הבאה כי הליגה עוד לא נגמרה וכשהיא תיגמר אחשוב על זה. אם תהיה לי הצעה מאום אל פחם אשמח להמשיך, זה לא יהיה כמו סתם עוד קבוצה שרוצה להמשיך, זו תהיה קבוצה שתייצג את המגזר הערבי ואהיה גאה להיות שם".

למי אתה מקדיש את העלייה?

"אני מקדיש את העלייה הזו לאבא שלי(ז"ל) שאני מקווה שיהיה גאה בי, אחרי כל עלייה הוא הראשון שאני נזכר בו. מקדיש אותה גם למשפחה שלי שמגיע להם שאשמח אותם ובטוח שהם שמחים בשבילי אחרי עלייה שנייה ברציפות וגם לקהל שלא אשכח שנותנים לי לחיות כאילו אני אחד מהמשפחה שלהם".

רואים שעברת כאן שינוי ותהליך אישי, תספר עליו קצת

"עברתי הרבה שינוי בראש, התבגרתי יותר. אני לא עוד שחקן בקבוצה, עשיתי שינוי בראש. הבנתי שאני אחד מהמובילים כאן וצריך להיות יותר מבוגר וסבלני וזה נתן את הטון במגרש, כולם ראו שקצת השתניתי מהשנים האחרונות".

 צפו בראיון המלא של מועמר קראקרה 

#הפועלאוםאלפחם

כתבות נוספות