אם אול פחם ניצחה ועלתה באופן רשמי לליגה הלאומית. בן לולו: "מרגש, עשינו היסטוריה"

עכשיו זה רשמי. אום אל פחם ניצחה 2-0 את מכבי קרית אתא וחגגה העפלה לליגה השנייה. שמעון הדרי: "מצאתי באום אל פחם בית חם, דיברתי עם האוהדים בגובה העיניים. אני רוצה להמשיך ולאמן אותה גם בעונה הבאה בלאומית". משה בן לולו: "ההרגשה מדהימה, עשינו היסטוריה". 

 

שמעון הדרי וחניכיו ניצבו הערב בפני המשחק המכריע שלהם, זה שבסיומו קיוו לחגוג העפלה רשמית לליגה הלאומית וכך אכן היה. על כר הדשא ולעיני כ-2000 אוהדים שעשו את דרכם מאום אל פחם וצבעו את יציעי אצטדיון עכו באדום, הדרי בחר להמשיך לתת את הקרדיט לתימור אביטן יחד עם משה בן לולו בחוד, כך שמועמר קראקרה פתח את המשחק על הספסל. בנוסף בחוליית הקישור נתן את חולצת ההרכב לשני הקשרים המקומיים מוחמד אבו שאקר וג'ינג'י מחאמיד. סארי חאג' יחיא נותר מחוץ לסגל בעקבות עונש הרחקה. 

 

אום אל פחם הייתה עדיפה על קריית אתא בדקות הראשונות, כבר בדקה ה-6' תימור אביטן רשם ניסיון ראשון בנגיחה מהרמה של צ'קול אך הכדור שלו ננגח חלש וחלף סמוך לשער. דקה אחת לאחר מכן, שוב אביטן במהלך אישי מוצלח הצליח לחלץ כדור בתוך הרחב ולשלוח אותו למשה בן לולו, שגלגל אותו שטוח פנימה וקבע יתרון 1-0 מהיר.

 שחקני אום אל פחם חוגגים את השער
צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

קריית אתא ניסתה לחזור למשחק ואף הייתה מסוכנת יותר ככל שחלפו הדקות, אך בין הקורות של אום אל פחם עמד האיש הנכון, בזמן הנכון ובמקום הנכון וחיים זיסקינד רשם שתי הצלות גדולות שמנעו מקבוצתו לספוג שער שוויון. 

 

המחצית השנייה נמשכה באותה המגמה, עד הדקה ה-68' שבה מועמר קראקרה שנכנס כמחליף בהפסקת המחצית יחד עם אבירן תורג'מן, רשם ניסיון בו שלח שטוח שנעצר אצל השוער. קריית אתא לא התייאשה והמשיכה לנסות ולחזור למשחק, אך לא הצליחה ומי שכן עשתה את זה בפעם השנייה היא אום אל פחם כאשר בדקה ה-84' ריף מסיקה שלח כדור מסוכן וחזק שפגע באחד משחקני קרית אתא ונכנס פנימה, מה שחתם את תוצאת המשחק ניצחון 2-0 לזכות אום אל פחם. 

חגיגות בסיום המשחק

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

 

עם כיבוש השער של מסיקה, בספסל האדומים כבר שלפו את חולצות העלייה שהכינו במיוחד למעמד זה ושמעון הדרי כבר קיבל ברכות, אווירה חגיגית החלה גם ביציעים וגם על כר הדשא. עם שריקת הסיום החגיגות התעצמו, הקהל של אום אל פחם לא נח לרגע ולא הפסיק לתמוך ולעודד את שחקניו שהגשימו לו את החלום. החגיגות נמשכו במשך מספר שעות לאחר מכן גם בעיר, שנצבעה כולה בצבעי הקבוצה. 

 

מאמן הקבוצה שמעון הדרי אמר בסיום: "ההורים שלי נפטרו ועברתי שנה קשה ואום אל פחם מצאתי בית שהיה איתי בתקופות הקשות, שלא נתן לי לחלל שבתות ודאג לי לבתי מלון. מצאתי בית אמיתי ובית חם. אני לא מקטלג אותו לערבי או יהודי, זה דו קיום אמיתי מה שקורה באום אל פחם. גם בתקופות שהפסדנו ועשינו תיקו עשינו כאן פעילויות מדהימות וחברתיות. נכון שלא הסתדרנו בתחילת העונה וזה קורה, אבל דברים מתגלגלים בחיים הכל מסתדר וקראו לי בחזרה ועלינו ליגה".

"איך הצליח באום אל פחם?" המשיך הדרי וסיפר, "לכבד את האוהדים קודם כל. לדבר איתם בגובה העיניים, להסביר להם ולא להתעלם מהם. בכל פורום שיכלתי הלכתי וחיבקתי את האוהדים כי הם ראויים לזה. אם אהיה מאמן גם בעונה הבאה? אני רוצה, נשב עם ההנהלה. אני אוהב את אום אל פחם".

חגיגות בחדר ההלבשה

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

 

החלוץ משה בן לולו הוסיף: "עשינו היסטוריה, ההרגשה מדהימה. הייתה עונה לא פשוטה, אני עדיין לא מעכל את זה לא יודע להגדיר תא הרגשות במילים. אנחנו מרגישים כמו שחקני בית כאן בזכות הקהל המדהים הזה שתומך בנו, כיף לנו לשמח אותם". 

 

תימור אביטן סיפר גם הוא על הרגשות: "עברנו תהליך, מגיע לקבוצה הזו להיות בליגה הלאומית. מגיע לקהל הזה להיות בליגה בכירה. להמשיך באום אל פחם בלאומית? אני מאוד רוצה". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload