בטמרה חגגו את העלייה לליגה א', היו"ר האני פייסל: "חזרנו למקומנו הטבעי. נשב עם העירייה לגבי התקציב"

האני פייסל לאחר הבטחת העלייה של מכבי טמרה: "הצלחנו להחזיר את מכבי טמרה למקומה הטבעי, אנשים עבדו כאן יום ולילה. בחירת השחקנים הייתה מדוקדקת ולקחנו רק שחקנים בעלי ניסיון, כולל צוות מקצועי שהביא ניסיון ותרם רבות. עונה הבאה? נשב עם העירייה לגבי התקציב, מאמין שנחזיק קבוצה טובה בליגה".

 

לפני שתי עונות בעיר טמרה הממוקמת בגליל המערבי צפונית מזרחית לעכו ומונה כשלושים אלף תושבים היו שלוש קבוצות ששיחקו אז בליגות ג' כאשר שתיים מתוכן התמודדו על העלייה באותה עונה, האחת היא הפועל צעירי טמרה שעלתה באותה עונה לליגה ב' והשנייה היא מכבי טמרה שבתום אותה עונה סיימה במקום השני אחרי נוג'ידאת דבר שמנע ממנה עלייה ישירה, אלא שבתחילת עונת 2017\2018 נותר מקום פנוי בליגה ב' צפון ב' בעקבות התפרקותה של מכבי אום אל פחם, תחילה ההתאחדות לכדורגל החליטה שמכבי טמרה היא זו שתתפוס את המקום הפנוי בעקבות מאזן טוב מבין הסגניות בכל המחוזות הצפוניים, אלא שבית"ר פרדס חנה ערערה על ההחלטה והערעור שלה התקבל משיקול מיקום גיאוגרפי ביחס לליגה והיא זו שתפסה את המקום.

 

מכבי טמרה לא התייאשה ובסוף אותה העונה הצליחה לעלות לליגה ב' ובמועדון בעל הרזומה והעבר המפוארים במגזר שלפני יותר משלושים שנה שיחק בליגה הארצית, שאז הייתה הליגה השנייה בישראל ומי שאימן אותה בליגה הארצית היה לא אחר מאשר אלי גוטמן, החליטו להחזיר את העטרה ליושנה ולהחזיר את הקבוצה לימי הזוהר שלה בסוף שנות השמונים והתשעים.

 

השנה בניית הקבוצה הייתה ממוקדת לצורך השגת מטרה זו ובסוף השבוע הקבוצה הבטיחה את עלייתה לליגה א' ובתום המשחק יצא לנו לפגוש את האיש שעומד בראש הפירמידה במועדון הזה מר האני פייסל הנחשב לאחד מיושבי הראש הוותיקים ביותר במגזר הערבי ומי שחווה כמעט הכל עם מכבי טמרה כולל כל העליות והירידות ונשאר צמוד למועדון לאורך כל הדרך.


ראשית סיפר פייסל על רגשותיו ואמר: זו "עלייה שנייה רצופה ומתוקה, לקחנו את הקבוצה שהייתה שנה שעברה בליגה ג' ובתוך שנתיים הצלחנו להחזיר את מכבי טמרה לליגה א' למקומה הטבעי, זה לא בא בקלות. מאחורי הקבוצה הייתה הנהלה חזקה שעבדה יום ולילה היו אנשים שנתנו את כל כולם לקבוצה בין אם זה מבחינת כסף או גיוס תרומות ולמעשה תמכו באופן גדול בקבוצה ולהם מניות גדולות בעליית הקבוצה. אני שמח מאוד בשבילם ובשביל כולם שהיום הקבוצה נמצאת בליגה א' ושהקבוצה חזרה אפשר להגיד לחצי הבמה של הכדורגל במגזר הערבי".

צילום: אתר יאללה ספורט


על העונה והמאבקים שהיו הוסיף: "הייתה ליגה קשה והעובדה ששתי קבוצות ירדו מוקדם בעקבות הפירוק גרם לזה שקבוצות צברו הרבה נקודות. התמזל מזלנו שאנחנו פתחנו פער מההתחלה ועל הפער הזה שמרנו, למרות שקבוצות צמצמו אותו אבל בתכל'ס הצלחנו לשמור עליו וזה מה שעזר לנו לעלות, כמובן מבלי להפחית מערכן של מנדא ובועיינה שגם הם צברו הרבה נקודות. לדעתי האישית החוזק המנטלי של השחקנים יחד עם היכולות והניסיון של הצוות המקצועי שהם פאיד חסון וחליל שמא, הצליח להשאיר את הקבוצה במקום הראשון, ולקבוצה ששומרת על המקום הראשון מההתחלה בצורה הגונה והוגנת לדעתי כולם צריכים לפרגן".


אחד הדברים שהפגינה טמרה העונה היה יציבות, מה שהעניק לה יתרון על פני האחרות ועל כך אמר: "בדיוק על זה עבדנו כל השנה, לא זלזלנו באף קבוצה וכשבחרנו את השחקנים זה לא בא מהאוויר ולא לשווא, הבחירה הייתה מדוקדקת ולקחנו שחקנים שהתנסו במאבקי עלייה. עם הצטרפותו של מאמן מנוסה  כמו פאיד חסון וחליל שאמא. גם אחמד דיאב הצטרף ונתן ערך מוסף גבוה לקבוצה בלי שום קשר לכמות השערים שהבקיע, אלא יחד עם הניסיון שיש לו בליגה א' שהביא אותו לקבוצה. ברגעי האמת ראינו שנתן את כול כולו ואני לבטח לא מפחית מהערך של כל השחקנים, הייתה לנו התקפה מצוינת ופירגנו אחד לשני. התוצר של העבודה המשותפת של כל הפרמטרים בקבוצה, כל החלקים של הקבוצה - ההנהלה צוות מקצועי ושחקנים יחד עם התמיכה של הקהל הגדול שכולם ראו הביאו את ההצלחה והעלייה לקבוצה הזו. 

צילום: חליל חאדר

 

עוד בנוגע לסגל השחקנים, סיפר פייסל על ההחלטה לצרף שחקן דוגמת מוחמד אבו אל היג'א שעד לפני שלוש שנים שיחק בליגת העל: "כשלקחנו אותו ידענו שהוא יביא מהניסיון שלו לקבוצה והוא תרם רבות. מקומו בליגה א' ומעלה ואני מקווה שיחזור לליגות הגבוהות ולבמת הכדורגל הישראלי. השחקנים שהבאנו כמו אחמד דיאב, מוחמד אבו אלהיג'א, אחמד עואד שעלה ליגה שנה שעברה ועוד שחקנים שיש להם מקום בכל קבוצה בליגה יותר גבוהה, אמרו "יש לנו מטרה להחזיר את מכבי טמרה לליגה א'" ותודה לאל בסוף הצלחנו להחזיר את הקבוצה לליגה הזו.


גם קצת אור על ההכנות לעונה הבאה נחשף במהלך הראיון כשסיפר האני פייסל: "לדעתי יש לנו עבודה קשה בליגה א', זו לא אותה ליגה שהייתה בשנים עברו אלא התחזקה מאוד. לדעתי צריכים לשבת ולבדוק איזה תקציב הולך להיות לנו מהעירייה, כי אי אפשר לבנות את הקבוצה על התרומות ועל תמיכה של ההנהלה אלא בסוף צריכים את העירייה. מניסיון עבר אני מאמין שנחזיק קבוצה טובה בליגה א'".

 

כאות סיום פירגן פייסל לחברי הנהלת הקבוצה: "לקבוצה יש הנהלה טובה  שעבדה בה נמצאים אחמד עואד, מוחמד חגאזי, נאיף עואד, אחמד עואד אבו עלי וכולם נתנו את כול כולם לקבוצה יום ולילה, בשביל להשאיר אותה במקום הראשון ולעלות ליגה, כך שלכולם יש מניות שוות בעלייה".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload