כפר כנא גברה על באקה אל גרבייה בזכות שער ניצחון דרמטי בתוך תוספת הזמן

בדקה ה-92': שער של מוחמד קנוואתי קבע ניצחון 3-2 לכפר כנא והכריע את מאבק העלייה בליגה מהמקום הראשון. אחמד סבע: "כולם יודעים שאנחנו יכולים לנצח כל קבוצה, הניצחון הגיע לנו". קנוואתי: "אין יותר מתוק מלתת גול ניצחון בדקה ה-90".

הפועל כפר כנא והפועל באקה אל גרבייה נפגשו אתמול(שישי) למשחק חשוב ביותר עבור שתי הקבוצות, כאשר הקבוצה הביתית כפר כנא רצתה לשמור על סיכוייה להישאר בטופ חמש על אף התוצאות הפחות טובות לאחרונה. מנגד, באקה שרודפת אחרי הפועל אום אל פחם ידעה שעליה לנצח כדי לשמור על סיכוייה במאבק העלייה מהפסגה. באקה הגיעה ללא אוהד קדוסי שנעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים ומן העבר השני בקבוצה הביתית מוחמד עבאס הבלם הצעיר והמוכשר התלבש לאחר חודש היעדרות, חודש שבו הקבוצה השיגה רק נוקדה אחת.

אחמד סבע

עם שריקת הפתיחה כבר הגיע פאיק מחאמיד להזדמנויות מול שערה של באקה, היא לא הייתה מספיק מסוכנת אך גם לא הייתה היחידה שהגיעה מהאגף הימני של האורחים. באקה הבינה את הניסיון של כפר כנא להכתיב הקצב ואז התחילה להפעיל לחץ משלה כאשר ניר אברג'יל ועוביידה אבו רביע תקפו את הגנת כפר כנא שהסתדרה טוב בדקות הראשונות של המשחק. בדקה ה-15' כבר השתלם לה, מחמוד עבאס בעט מתוך הרחבה כדור שפגע באחמד אעמר, הטעה את השוער ונכנס פנימה.

חלפו שתי דקות בלבד מהשער העצמי שספגה כפר כנא ומוחמד פודי בבעיטה חזקה לעבר פינה הרחוקה איזן את התוצאה לשוויון 1-1 עם שער מהיר כשקיבל כדור על סף הרחבה מספואן זועבי, ניטרל שני שחקני באקה והחזיר את כפר כנא למשחק. חניכיו של אחמד סבע לא עצרו, בדקה ה-23' פאיק מחאמיד דהר לכיוון השער כשקיבל הכנסת כדור מבריקה שוב מספואן זועבי מלך הבישולים הבלתי מעורער של כפר כנא, בלם באקה לא הסתדר עם המהירות והכשיל את מחאמיד בתוך הרחבה מה שהעניק פנדל לכפר כנא. עמיר אבלס (פיצי) ניגש לבעוט וקבע מהפך 2-1 ופתיחה חלומית לקבוצה הביתית.

כפר כנא המשיכה להיות המסוכנת יותר, בדקה ה-27' ספואן זועבי הרים כדור מצוין לרגלו של ראדי חמאיסי שמהאוויר בעט למשקוף. באקה הבינה שההגנה שלה לא מתפקדת טוב וערכה חילוף מהיר בדקה ה-29' בו יצא אורי כהן, נראה עצבני מאוד בירידתו לספסל ובעט בזעם בקנקן המים. לכפר כנא זה לא הפריע, ספואן זועבי המשיך להביך פעם אחר פעם את האורחים ובדקה ה-38' הכניס כדור מצוין שחלף מעל הגנת באקה והגיע לראדי חמאיסי שהיה יכול לנצל את ההזדמנות טוב יותר ופספס הזדמנות לכבוש שער נוסף לאדומים.

צילום: עובאדה אכתילאת

שתי דקות לאחר מכן שוב ספק הכשלה ברחבה, הפעם השופט לא קנה את נפילת ראדי חמאיסי בתוך הרחבה והורה להמשיך. שתי הקבוצות ירדו למחצית כשבקבוצה הביתי ביתרון לא מפתיע לאור היכולת הטובה של כפר כנא לצאת למתפרצות מהירות.

המחצית השנייה נפתחה בלחץ מרגלי שחקני באקה, בדיוק כמו שנפתח המשחק. באקה ניסתה לכבוש את השער במהרה בכדי לחזור למשחק, אך בכל הזדמנות כפר כנא איימה עליה במתפרצות מהירות. בדקה ה-53' באקה הצליחה גם לאזן את התוצאה בזכות שער מהיר מרגלי גיא כהן המחליף שבעט מתוך הרחבה וגם הפעם הכדור הטעה את שוער כפר כנא כשפגע באחד בלמי כפר כנא ונקבע שוויון 2-2 בין הקבוצות שהחזיר את באקה לחיים.

מיד לאחר השער, סבע הכניס את מוחמד קנוואתי במקומו של פאיק מחאמיד כדי לנסות להכריע את המשחק. באקה מצדה, בשונה מהמחצית הראשונה, דווקא המשיכה ללחוץ שוב ושוב לאחר כיבוש השער כאשר מחמוד עבאס בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה כמעט כבש שוב רק שהכדור שלו חלף סמוך לקורה. בדקה ה-63' נערך החילוף האחרון בכפר כנא כאשר מוחמד עבאס נכנס למשחק במקומו של יסאר אבו אל היג'א בניסיון לרענן גם את החלק ההגנתי של הקבוצה. שתי דקות חלפו וספואן זועבי בכדור חופשי מדוד הגיע לפודי שנגח מעל שוער באקה שבמזל לא ספקה באותה הדקה את השלישי.

דקות מהירות ומותחות חלפו במשחק, כאשר עומר נחפאוי בהצלות מצוינות מנע מבאקה להכריע את המשחק ומנגד, בדקה ה-70' נשמה הזדמנות מצוינת לכפר כנא בשיתוף הפעולה של קנוואתי, פודי וראדי חמאייסי שגם היא לא הניבה שער. הדרמה האמיתית והגדולה הגיעה בתוך תוספת הזמן כאשר מוחמד קנוואתי השתלט על כדור על סף הרחבה ועם סיבוב מצוין מהכנה של פיצי מזווית קשה בעט חזק לעבר הפינה הרחוקה, הכדור שלו נעצר בתוך הרשת וקבע 3-2 דרמטי שסיבך את סיכויי באקה לעלות מהמקום הראשון וחיזק את סיכויי כפר כנא להיות בפלייאוף העליון.

צילום: עובאדה אכתילאת

המשחק לא נגמר ברוח טובה עם שריקת הסיום כאשר שחקני באקה שהיו באכזבה מוחלטת, נמרחו על כר הדשא ולא האמינו שזה יכול לקרות להם דווקא עכשיו. כפר כנא מצידה צהלה ושחקניה נשמעו חוגגים עם הקהל הביתי. עוד נרשמו חילופי דברים מיותרים וגידופים בסיום המשחק בין הקהל הביתי לחבר הנהלת באקה שבמזל לא הסתיימו בצורה חמורה יותר, בצד האורחים רוב הקהל של באקה כבר עם ספיגת השער השלישי פינה את היציע עם רגשות אכזבה.

כובש שער הניצחון מוחמד קנוואתי אמר ליאללה ספורט לאחר המשחק: "שמח מאוד קודם כל אני מתחיל לחזור לעניינים אחרי תקופה ארוכה שהייתי בחוץ בגלל פציעה ואין יותר מתוק לתת גול ניצחון במיוחד בדקה ה-90 שזה עוזר למטרות הקבוצה. אנני מקווה שאני אמשיך להתקדם לאט לאט ממשחק למשחק".

מאמן הקבוצה אחמד סבע הוסיף: "אני עושה קודם כל את העבודה בשביל הקבוצה שלי למרות שקבוצות אחרות שמחות מהתוצאה. אני יכול להגיד בוודאות שאת היכולת הזו הבאנו להרבה משחקים השנה, כולם יודעים שאנחנו יכולים לנצח כל קבוצה. השחקנים הראו אופי, במחצית השנייה היו לנו אמנם דקות פחות טובות אחרי שער השוויון ואז רציתי שנצא קדימה ויש לי קבוצה שיודעת להבקיע גול בכל מגרש וכל הכבוד להם שעשו את זה וניצחנו. הניצחון הגיע להם".

בנוגע למאבק על המקום בפלייאוף אמר לסיכום: "לפי היכולת אנחנו בטוח שם, ממשחק למשחק הקבוצה רצה קדימה והשחקנים עושים הרבה דברים טובים. אני שמח על הניצחון ועכשיו נתרכז במשחק הבא שנצטרך להביא את אותו הקבוצה ואותה הרגשה שאנחנו קבוצה חזקה. החבר'ה ינוחו ויחגגו בשבוע חופש ואז נחזור לשגרה".

#הפועלכפרכנא #באקהאלגארבייה

כתבות נוספות