ליגה ב': טמרה על סף הכרעת העלייה, כאבול נפרדה מהפלייאוף

ליגה ב': דבורייה עלתה ליגה וערערה הסתפקה באופן רשמי במקום השני. במחוז המקביל כל העיניים נשואות לעברה של טמרה וכאבול נפרדה מהפלייאוף. 

 

כשנותרו עוד מאתיים ושבעים דקות לשריקה האחרונה, המחזור ה-28 בליגות ב' התקיים לו באמצע השבוע כאשר הכותרת הגדולה של המחזור הזה הייתה שאחרי שמונה שנים דבוריה נפרדה מליגה ב' באופן סופי בדרכה לעלייה היסטורית לליגה א' (ראה כתבה נפרדת). מלבד זאת, היו עוד כמה משחקים מעניינים שסיפקו תוצאות שחרצו גורלות של מיקום. מי שנחו השבוע היו טמרה ואלנהדה נצרת בצפון א' ובית שאן ואיחוד בני באקה בצפון ב'.

 

הפועל בועיינה 0-3 עירוני בני כאבול

הסגנית מבועיינה הייתה מודעת לכך שסיכויי ההעפלה הישירה שלה מאוד קלושים, אבל לפחות היא רצתה לסיים את העונה במקום השני שיקנה לה יתרון ביתיות בפלייאוף העליון ובשלישי האחרון אירחה במגרשה הביתי, שנפתח מחדש אחרי שנסגר בעקבות מאורעות נוג'ידאת ודבורייה, את כאבול שחייבת את מלוא הנקודות בכדי לשמור לעצמה סיכוי לפליאוף העליון. על כר הדשא, בועיינה היא זו שהשתלטה על העניינים וניצחה בזכות שערים של חאלד סלימאן הצעיר עם צמד ופראס גנאיים. בעקבות התוצאה הזו הפער של בועיינה מטמרה קטן לארבע נקודות כשנותרו עוד שש בקופה ואילו כאבול אחרי שבע הופעות בתשע השנים האחרונים בפליאוף העליון נאלצת להיפרד ממנו ולמעשה סיימה את העונה.

 

בני ממב"ע הגליל והגולן 1-3 אחי עכו

בני ממב"ע עדיין חולמת על המקום החמישי וידעה שהיא חייבת ניצחון בכדי לשמור לעצמה על הסיכויים לזה. השבוע היא אירחה את אחי עכו שסיימה את העונה ושרדה כאשר על כר הדשא ממב"ע השכילה לנצח משערים של עאמר אבו גבל, ערבי סלאלחה ואיהם זהווה.

 צילום: הדף הרשמי בני ממב"ע גולן

 

הפועל כפר מנדא 1-1 אחווה ירכא

בדומה לבועיינה גם כפר מנדא מודעת לכך שסיכוייה קלושים לעלייה ישירה, אבל לפחות נותר לה להיאבק על המקום השני שמקנה יתרון ביתיות. מנגד, ירכא הגיעה למשחק בידיעה שכל תוצאה מלבד ניצחון תבטיח לה השתתפות במשחק המבחן נגד הירידה. זה התחיל טוב מבחינת מנדא כשאבו ריא העלה אותה ליתרון שנשמר עד הדקה האחרונה אז ירכא הצליחה להשוות ולכפות תיקו שלא טוב לשתי הקבוצות כאשר מבחינת מנדא לא רק שזה גומר לה סופית את סיכויי ההעפלה מהמקום הראשון, אלא גם מרחיק אותה מהמקום השני ואילו ירכא אכן הבטיחה לעצמה השתתפות במשחק המבחן נגד הירידה.

 

איחוד מג'ד אל כרום 1-2 מכבי בני נחף

בדרבי השכנות אירחה מג'ד אל כרום השואפת להבטיח את המקום החמישי, את מכבי נחף שחייבת נקודה להבטחת הישארותה באופן סופי. עובאדיה רפאעי שגדל במגד אל כרום העלה את נחף ליתרון, אלא שתאמר דיאב ופואד עדנאן הפכו את התוצאה למג'ד אל כרום בדרך לניצחון חשוב שקירב אותה צעד נוסף, ללא ספק הישג מדהים למאמן חאתם כריים בעונתו הראשונה בבוגרים. מנגד, נחף עדיין תלויה בעצמה ותצטרך למצוא את הנקודה בשני המשחקים שנותרו לה בכדי לשרוד באופן סופי או לחילופין שאלנהדה תאבד נקודות באחד משני המשחקים שנותרו.

 

בית"ר נהריה 1-4 מ.ס צעירי כפר כנא

בית"ר נהריה הגיעה למשחקה הביתי מול כפר כנא שסיימה את העונה בידיעה שניצחון והיא מבטיחה את המקום הרביעי בפליאוף העליון ואכן היא עמדה במשימתה בזכות שערים רון בן בסט עם צמד, המאמן שחקן מיכה שושן ואליאס חורי, מוחמד עואודה הבקיע לכפר כנא.

 צילום: חליל חאדר

 

במשחק נוסף שלא משפיע על אף הכרעה, ניצחה מעלות בתוצאה 2-1  את צעירי טמרה.

 

ליגה ב' צפון ב'

הפועל בני ערערה 2-0 מכבי בני ריינה

עם סיכוי קלוש להעפלה ישירה, אירחה ערערה בביתה את מכבי ריינה שמחפשת להשתתף בפלייאוף העליון. על כר הדשא, ריינה היא זו שניצחה משערים של יחיא חריב ומוהנד ריאן, ניצחון שקירב את ריינה להבטחת המקום בחמישייה הראשונה. מנגד, ערערה הבטיחה את המקום השני שמעניק לה יתרון ביתיות במשחקי הפליאוף ותנסה דרכו לעלות ליגה.

 

הפועל בני פרדיס 0-3 איחוד כפר קרע

פרדיס שמקווה לשחזר את ההישג משנה שעברה אירחה בביתה את כפר קרע שסיימה את העונה. שערים של רוברט ארחיל, מוחמד עקל ומוחמד טאהא העניקו את הניצחון לפרדיס שבעקבותיו היא הבטיחה באופן סופי את השתתפותה בפלייאוף העליון.

 

הפועל בני מוסמוס 1-3 מכבי אחמד נוגידאת

בקרב ישיר על הפלייאוף העליון, אירחה הפועל בני מוסמוס את מכבי נו'גידאת כאשר על פי מצבן בטבלה ערב המחזור נוגידאת שבמקום החמישי הובילה על מוסמוס בנקודה אחת. זה התחיל טוב מבחינת האורחים מנוגידאת כשעבד כעבייה העלה אותם ליתרון, אלא שבמחצית השנייה חניכיו של נסים אגבאריה ממוסמוס עלו אחרת והצליחו למצוא את הרשת של נוגידאת שלוש פעמים מרגלי מוחמד כבהא(צ'אבי) אמין מחאגנה ומוחמד חסן, ניצחון שקירב את מוסמוס להבטחת המקום בפליאוף העליון.

 

הפועל רמות מנשה 3-2 הפועל דליית אל כרמל

בקרב תחתית לוהט על שש נקודות אירחה הפועל רמות מנשה את השכנה מדליית אל כרמל. מנשה הגיעה למשחק בידיעה שניצחון מצמיד אותה לבית שאן ומחיה מחדש את הקרב נגד ההשתתפות במשחק המבחן ואילו דליה ידעה שכל תוצאה מלבד ניצחון והיא מבטיחה לעצמה את השתתפותה במשחק המבחן. על כר הדשא, מור גמבשו העלה את מנשה ליתרון, איל חלבי נאל קרא ואיימן אבו סאלח הפכו את התוצאה לדליה ובתוך תוספת הצליח עמיר רוזנבאום לצמק למנשה בשער שלא שינה דבר, בעקבות התוצאה הזו דליה עוקפת את מנשה בזכות המאבקים הפנימיים ותצטרך לקוות למעידות של בית שאן בכדי לשרוד באופן סופי. 

 

במשחק נוסף ניצחה טירת הכרמל בתוצאה 2-1  את מכבי אכסאל, ניצחון ששומר את טירת הכרמל בתמונת הפלייאוף העליון.
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload