הצגה בכיכובו של זהבי: הנבחרת השלימה מהפך חלומי על האוסטרים, דאבור כבש

הצגה בכיכובו של זהבי: נבחרת ישראל השלימה מהפך ענק וניצחה 4-2 את אוסטריה. דאבור: "האמנו שאפשר לחזור מהפיגור ונלחמנו כמו גברים. זהבי? הוא חשוב לנבחרת, אנחנו מבינים אחד את השני. הוא כוכב כדורגל". 

 

אין סוף ביקורות ופרשנויות קיבל הרצוג על ההרכב בו בחר לעלות למשחק השני במסגרת מוקדמות יורו 2020 בו אירחה ישראל אמש(ראשון) את אוסטריה לעיני כ-16 אלף האוהדים באצטדיון סמי עופר. המאמן האוסטרי, שפגש את קבוצת מדינתו, החליט להמשיך באותו המערך מהמשחקים האחרונים כולל שינוי אחד בו טוואטחה לא נכלל בסגל בעקבות פציעתו ומי שתפס את מקומו הוא עומרי בן הרוש, כך שאוראל דגני קיבל את המקום בהרכב בתור בלם שלישי. 

 

על כר הדשא, השער הראשון הגיע כבר בדקה ה-8' כאשר הגנת ישראל על אף המערך המעובה בהגנה השאירה למרקו ארנאטוביץ' האוסטרי מרחב פעולה במרכז הרחבה והוא שלח פנימה את הכדור שקבע יתרון מהיר לאורחים. האוסטרים המשיכו לשלוט ואף הגיעו למצבים נוספים סמוך לשער ישראל, אלא היא זו שהצליחה לכבוש בדקה ה-35' כאשר ערן זהבי הכניס פנימה כדור מצוין שקיבל מאלי דסה והחזיר את ישראל לחיים במשחק.

צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

בדקות לאחר השער ישראל פשוט ניצלה מספיגה אם בזכות הדיפות גדולות של אריאל הרוש ואם בזכות הרבה מזל. על סף סיום המחצית נאתכו הגביה כדור חופשי לאחר עבירה מחוץ לרחבה, זהבי נגח פנימה והשלים צמד חלומי. המחצית השנייה נפתחה באותו המומנטום של ישראל, שפשוט נתנה הצגה עד לסיום.. זה המשיך כבר בדקה ה-55' שזהבי במהלך אישי ושער פשוט ענק הכריע בפעם השלישית את האוסטרים והצלטרף אליו לחגיגה מואנס דאבור בדקה ה-66' ששבר את בצורת הכיבוש בנבחרת מול חבריו האוסטרים.

 

האורחים הצליחו רק לצמק ולהמתיק את הגלולה בדקות הסיום משער נוסף של ארנאטוביץ' שהשתלט על כדור חוזר מסוכן מהדיפה גדולה של הרוש שהוציא כדור בין החיבורים ושמר על יכולת גבוהה לאורך כל המשחק. בהמשך המחצית נכנס לכר הדשא עאיד חבשי במקומו של לואי טאהא, הבלם הצעיר שהייתה ציפייה שיקבל את המקום בהרכב הסתפק בכעשרים דקות בהן רשם הופעה טובה.

 

הנבחרת התעלתה אמש על כל דמיון ועל כל פרשנות, שחקני הנבחרת בראשות ערן זהבי הוכיחו אופי בלתי נגמר והצליחו לעשות ניצחון שגם משאיר אותם בתמונה לגבי המשך הדרך בבית. חלוץ הנבחרת שפגש את שחקני המדינה בה הוא מככב כמלך השערים מואנס דאבור אמר בסיום: "התחלנו את המשחק טוב עוד לפני שקיבלנו את הגול, אחרי שקיבלנו אותו היה לנו קצת שוק כי זו הייתה התקפה ראשונה או שנייה שלהם, אבל המשכנו להיות יחד והאמנו שיכולים לחזור. נלחמנו כמו גברים ונתנו את כל כולנו ושמח שזה בא לידי ביטוי ועשינו את הניצחון המתבקש".

 

על היכולת האדירה של זהבי: "אין ספק שהוא כוכב כדורגל אמרתי את זה ואומר את זה עוד פעם. מגיע לו שאפו וכל הכבוד, אנחנו כל כך שמחים שיש לנו שחקן כזה. לי אישית מאוד חשוב לשחק לצד שחקן כזה, הוא מפרגן לי ואני לו. אנחנו מבינים ואוהבים אחד את השני. ההצלחה שלו ושלי היא של כולנו, כולם יודעים כמה הוא חשוב לנבחרת ואני מאחל לו כל הטוב שבעולם. מגיע לו".

 

על השינוי של הנבחרת: "ראו את זה גם בעבר, אנחנו ממשיכים בדרך שלנו. יש פה נבחרת מצוינת שכל אחד מוכן להקריב בשביל עצמו , בשביל החבר ובשביל הנבחרת. כל אחד שעולה נותן את המאה אחוז שלו וזה נראה מצוין. רק יכולים לקוות שזה ימשיך ככה". 

 

צילום: חליל חאדר

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload