ליגה ב': זהות העולות על סף הכרעה, מאבק על הפלייאוף במחזורים האחרונים

 

מחזור של הכרעות: דבורייה וטמרה נמצאות במרחק צעד אחד מעלייה, בועיינה וערערה נושפות בעורפן. כאבול מתרחקת מהפלייאוף.

 

בסוף השבוע האחרון התקיים מחזור נוסף של ליגות ב' צפון ואחד מבין האחרונים לעונה זו. מלבד הקרבות על העלייה שקירבו את דבוריה וטמרה שנמצאות במרחק נגיעה מעליית ליגה, המחזור סיפק כמה תוצאות מעניינות בקרבות הכניסה לפלייאוף. כמו כן בצפון א' צעירי טמרה ומעלות נחו השבוע ובצפון ב' סנדלה גלבוע וריינה הן אלה שזכו למנוחה. בנוסף, המשחק בין כפר קרע לטירת הכרמל נדחה ל-2 באפריל. 


לפני שנתחיל בניתוח המקצועי, ניתן לברך את המצטרפות החדשות לליגה ב' בעונה הבאה והן קבוצת צעירי סכנין שעלתה ממחוז גליל עליון של ליגה ג', קבוצה שבנויה על בסיס סגל מקומי ואולי בעלייתה תנחם במשהו את האכזבה מהקבוצה הבכירה בעיר. בנובף, במחוז שומרון קיבלנו את מכבי נווה שאנן שעלתה באופן רשמי לליגה ב'.


מחוז צפון א'
בני ממב"ע הגליל והגולן 3-1 מכבי טמרה

כשנותרו לה תשע נקודות בקופה יצאה המוליכה מטמרה לקרב חוץ לא פשוט מול בני ממב"ע שרוצה להשיג את הנקודות בכדי לשמור לעצמה סיכוי לתפוס מקום בפלייאוף. גם הפעם טמרה עמדה במשימה והשכילה לנצח משערים של אחמד חג'יר, אחמד דיאב ואדהם שיבלי, זאיד בטחיש רק צימק לממב"ע. בעקבות הניצחון הזה טמרה שומרת על פער  שבע הנקודות מבועיינה כשלטמרה משחק עודף, מה שבטוח שטמרה תלויה בעצמה וניצחון אחד משני המשחקים שנותרו לה (מול מעלות בבית ועכו בחוץ) יבטיח באופן סופי את ההעפלה שלה לליגה א' ואילו לממבע נותר סיכוי קלוש להתמקם במקום החמישי המוביל לפליאוף העליון.

צילום: חליל חאדר


מכבי ירכא 3-1 הפועל בועיינה
עם תקווה למעידה של טמרה יצאה בועיינה לקרב חוץ מול ירכא שחייבת ניצחון בכדי להשאיר לעצמה סיכוי להימלטות ממשחק המבחן. על כר הדשא, העליונות הייתה של בועיינה שניצחה משערים של מלך שערי הליגה פראס גנאיים שכבש את שערו ה-22. בנובף כבשו לבועיינה מידן שטיינברג וחאלד סלימאן, דניאל שחאדה רק צימק לירכא. בעקבות התוצאה הזו לבועיינה נותר סיכוי קלוש להעפיל מהמקום הראשון המתבטא באבדן נקודות של טמרה בשני משחקיה שנותרו ואילו ירכא בעקבות התוצאה הזו נקבע באופן כמעט סופי שהקבוצה תשתתף במשחק המבחן נגד הירידה מול אלנהדה כאשר מה שנותר הוא קביעת זהות המארחת באותו משחק שתיקבע לפי הקבוצה שתסיים במקום הגבוה יותר.


אלנהדה נצרת 2-1 הפועל כפר מנדא
עם סיכוי קלוש להעפלה וללא החלוץ מוחמד זידאן האבל על מות אחיו ז"ל, יצאה אחווה כפר מנדא למשחק חוץ מול אלנהדה נצרת שחייבת את שלוש הנקודות בכדי לשמור לעצמה על הסיכוי להימנע ממשחק המבחן נגד הירידה. על כר הדשא, מוחמד אבו ריא בשערו העשרים העונה העלה את מנדא ליתרון, תאופיק עאבד השווה לאלנהדה,ף ועמוק בתוך תוספת הזמן מגד חלאילה כבש והעניק את הניצחון למנדא, שמבטיח לה לפחות את המקום השלישי ואילו אלנהדה עם רגל וחצי וסיכוי קלוש מאוד להימלט ממשחק המבחן.


עירוני כאבול 1-0 איחוד בני מג'ד אל כרום
בעונת 2010\2011 עירוני כאבול עלתה בחזרה לליגה ב' ומאז בכל עונה מלבד עונת 2013\2014 הקבוצה לקחה חלק פעיל במשחקי הפליאוף העליון. כאמור בכאבול מקווים לשמור על המגמה הזו גם העונה והשבוע הקבוצה אירחה לקרב ישיר את מג'ד אל כרום שללא ספק הפתעת העונה ביחס לאיכות סגל השחקנים שנבנה. שער אחד של מחמוד מנאע הספיק לניצחון של מג'ד אל כרום שקירב אותה מאוד להשתתפות בפליאוף העליון, לעומתה כאבול עושה את הכיוון ההפוך ומתרחקת ממנו מאוד.


צעירי כפר כנא 0-0 אחי עכו
צעירי כפר כנא הגיעה למשחקה של עכו בידיעה שהיא חייבת את הנקודות בכדי להבטיח את ההישארות בליגה באופן סופי ואילו עכו הבטיחה למעשה את הישארותה בשבוע שעבר. על כר הדשא, הקרב לא הוכרע והסתיים בתיקו ללא שערים שבעקבותיו ובעקבות התוצאות האחרות מהמגרשים כפר כנא הבטיחה לעצמה את הישארותה באופן סופי.


במשחק נוסף ניצחה בית"ר נהריה בחוץ בתוצאה 2-1 את מכבי  נחף, ניצחון שבעקבותיו נהריה מבטיחה לעצמה את השתתפותה בפלייאוף העליון. נחף לעומת זאת למרות ההפסד עדיין תלויה בעצמה והיא חייבת נקודה אחת משלושת המשחקים שנותרו לה בכדי להבטיח את הישארותה בליגה באופן סופי.

 

 


מחוז צפון ב'
הפועל דבוריה 1-4 רמות מנשה (ראה כתבה נפרדת) 


מכבי אחי איכסאל 2-0 הפועל בני ערערה
לאחר שפספה בשבוע שעבר ניצחון בדרבי מול כפר קרע בדקות הסיום, יצאה הפועל ערערה למשחק חוץ מול מכבי איכסאל שסיימה את העונה בתקווה שתשמע על בשורות  מהמגרש הסמוך בדבוריה שישמרו לה סיכוי להעפיל מהמקום הראשון. על כר הדשא, ערערה עמדה במשימה והשכילה לנצח משערים של עותמאן גראבה ווליד צידאוי, אך למרות הניצחון בערעה יצטרכו לנס בכדי להעפיל מהמקום הראשון שכן תסריט כזה יכול להתממש אך ורק אם היא בעצמה תוציא את מלוא הנקודות במשחקים הנותרים ודבורייה לא תנצח באף אחד מהם, מה שעל פניו נראה רחוק מלהתממש.

צילום: עובאדה אכתילאת


הפועל דליית אלכרמל 5-0 הפועל בני פרדיס
 לאחר שאיבדה גובה בשבוע שעבר בתיקו מול רמות מנשה מהתחתית, יצאה הפועל פרדיס לקרב חוץ מול השכנה מדליית אלכרמל בתקווה שתשיג ניצחון שיבסס אותה במקום השלישי שמשעותו אירוח משחק הפליאוף העליון ומבחינתה של דליה, מדובר בקרב ההזדמנות האחרונה להימלטות מקרב ההישרדות נגד הירידה. על כר הדשא, פרדיס לא התקשתה והשכילה לנצח בזכות שערים של יותם נגר מוחמד טאהא,עוביידה טהאה, מוחמד עקל ואוהד גיא. בעקבות התוצאה הזו פרדיס מבססת את עצמה במקום השלישי ואילו דליה השלימה כבר עם העובדה שהיא תשחק את משחק המבחן נגד הירידה.


מכבי נוג'ידאת 1-1 הפועל בית שאן
לאחר הניצחון החשוב בסנדלה בשבוע שעבר שקירב אותה מאוד לפליאוף העליון, אירחה נוגידאת במגרש באיכסאל, בגלל סגירת המגרש בבועיינה זכר לאירועי המשחק מול דבוריה, את הפועל בית שאן שרוצה את הנקודות שיקרבו אותה להבטחת ההישארות באופן סופי. זה התחיל טוב מבחינתה של בית שאן כשאייל ברזני העלה אותה ליתרון, אלא שמוחמד נסאר איזן את התוצאה לשוויון 1-1 שנשמר עד לסיום.


איחוד באקה 3-0 הפועל בני מוסמוס
מוסמוס ידעה ערב המחזור הזה שעליה להשיג את שלושת הנקודות על מנת להמשיך לחלום על הפלייאוף העליון והשבוע יצאה למשחק חוץ מול איחוד באקה שסיימה את העונה. מוסמוס אכן עמדה במשימה והשכילה לנצח משערים של מוחמד כבהא (צ'אבי) בשערו ה-17 העונה של מלך השערים של הליגה, מאגד אגבאריה ואדהם אגבאריה. בעקבות התוצאה הזו מוסמוס עדיין נמצאת במאבק על שני הכרטיסים האחרונים לפליאוף העליון, כשפער של שלוש נקודות לכל היותר מפריד בין חמשת הקבוצות שעדיין נלחמות על המקומות הללו.   

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload