טאלב טוואטחה: "אחרי שלא שיחקתי שלושה חודשים, פשוט כלום לא הולך. לא הצלחתי להשפיע"

תיקו 1-1 בין ישראל לסלובניה במשחק פתיחת מוקדמות יורו 2020. טוואטחה הוחלף בעקבות פציעת וסובל ממתיחה בשריר: "אחרי תקופה ארוכה שלא שיחקתי באתי ונתתי הכל, אבל לא הצלחתי להשפיע על המשחק. ההשפעה של המחסור בדקות משחק הורגשה". 

 

נבחרת ישראל פתחה אמש את מוקדמות יורו 2020 במשחק ביתי מול הנבחרת הסלובנית, והראשון במסגרת צמד המשחקים שייחתם עם מפגש ביתי בראשון הקרוב מול הנבחרת האוסטרית. בהרכב הנבחרת פתחו אמש ביברס נאתכו, לואי טאהא, בירם כיאל, טאלב טוואטחה ומואנס דאבור שהמשיכו לקבל את הקרדיט תחת הרצוג, שמצדו ציפה שקבוצתו תציג לפחות את אותה היכולת מהקמפיין האחרון ואף תתעלה עליה.

 

זהו לא היה אחד המשחקים המוצלחים ביותר של הנבחרת, בעיקר במחצית הראשונה שם הציגה יכולת פושרת ונעזרה בהרוש שכבר בדקות הראשונות נאלץ לעצור ניסיונות מסוכנים של הסלובנים. אירועי המשחק המשמעותיים התרחשו בעיקר במחצית השנייה, שנפתחה בטעות קריטית של אי הבנה בין ייני להרוש שהובילה לשער יתרון של הסלובנים, שאילץ את הנבחרת לחפש את השוויון בכדי לא לסיים בהפסד ואכן הנבחרת עמדה במשימה והצליחה להצדיק את היכולת הטובה יותר בה עלתה למחצית השנייה עם שער שוויון של זהבי מבישול של ייני, שכיפר על אותה הטעות מהשער הראשון ובכך נחתמה תוצאת המשחק בשוויון 1-1 שמעניק לכל קבוצה נקודה ראשונה בבית.

 טאהא והמשפחה לאחר המשחק

מתוך: אינסטגרם

 

המשחק הסתיים עם נקודה, "לא טובה ולא רעה", אך החשש כעת יהיה בהקשר לשיתופם של כיאל וטוואטחה שנפגעו והוחלפו במהלך המשחק כאשר הבשורה הפחות טובה מגיעה מכיוונו של טוואטחה שסובל ממתיחה בשריר וסיכוי גדול שלא יוכל לקחת חלק במשימה הבאה של הנבחרת שתהיה כבר בראשון הקרוב מול נבחרת אוסטריה, המדינה בה מככב חלוץ הנבחרת מואנס דאבור אשר עומד בראש טבלת כובשי השערים שלה בליגה.

 

מגן הנבחרת טאלב טוואטחה אמר לאחר המשחק: "לא יודע אם אשחק או לא במשחק הבא. לא שיחקתי שלושה חודשים והרגשתי את ההשפעה מכך שלא שיחקתי הרבה זמן ואין מה לעשות. אני נותן הכל בשביל הרצוג כי הוא מאמין בי וכל מה שתגידו זה נכון, לא שיחקתי שלושה חודשים ובאתי היום נתתי הכל ונפצעתי. איך הייתי? אתם תחליטו והקהל יחליט אם הייתי טוב או לא, כשאתה לא משחק שלושה חודשים חסר כושר משחק וחדות, בכל דבר לא הולך לך אם זה בפסים וגם בהרמות, אם הייתי בכושר טוב אחת ההרמות הייתה מגיעה לראש של זהבי. במשחק ראשון אחרי הרבה זמן ובקצב כזה רואים את זה, השתדלתי ורצתי אבל לא הצלחתי להשפיע על המשחק".

טאלב טוואטחה

צילום: ההתאחדות לכדורגל האתר הרשמי

 

לסיום התייחס על מה שעובר עליו באופן אישי מחוץ למשחקי הנבחרת: "לקבוצה שלי הולך טוב ואין שום סיבה שהמאמן ישנה הרכב מנצח ואין לי טענות כלפי אף אחד פשוט מאוד חוסר מזל השנה ואני אעשה את הכל בשביל לחזור ולקבל דקות. מקווה להישאר בחו"ל גם בשנה הבאה, אחד התנאים שלי יהיה שאם אלך לקבוצה זה רק לשחק. מכבי חיפה? קודם כל חו"ל ואחר כך  נראה מה יהיה".

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload