הקרב על הפלייאוף: חלוקת נקודות בתום תיקו ללא שערים בין טירה לבני זלפה

 

חלוקת נקודות בין טירה לזלפה לאחר תיקו מותח ללא שערים. איתמר כהן הורחק, המארחת לא הצליחה לנצל את היתרון המספרי. אוזן: "אם היינו נשארים באחד עשר שחקנים היינו משיגים יותר. יש לי שחקנים גברים. ההרחקה של איתמר? לא מצדיק את מה שעשה אבל זה כבר היסטוריה". סמארה: "ידעתי שלא נגיע במיטבנו אחרי הניצחון הגדול בשבוע שעבר". 

 

מ.ס טירה אירחה היום(שישי) בביתה את הפועל בני זלפה למשחק סופר חשוב עבור שתי הקבוצות שמכוונות לעבר הפלייאוף העליון. טירה עם שני ניצחונות בתקופה האחרונה שהאחרון מביניהם היה המשכנע בחוץ נגד הפועל הרצליה בו כבשה רביעייה. מנגד, זלפה גם היא רשמה ניצחון במשחק האחרון נגד נשר ושתיהן היו מעוניינות להשיג ניצחון נוסף ולהשיג רצף והגיעה עם חיסרון משמעותי של קשרה עומר גארה המורחק.


כבר בדקה הראשונה למשחק סעיד דיאב שיגר טיל מחוץ לרחבה ושוערה של טירה סתיו פלזנטל הציל בצורה לא פחות טובה את קבוצתו מהבעיטה. באותן דקות ראשונות המשחק נעצר שוב ושוב לאחר נפילת שחקני זלפה על הדשא בטענה למשחק אגרסיבי של קבוצת הבית. 

 

מוריס אוזן

 

בדקה ה-18' ניסיון התקפה מסודר של זלפה נעצר אצל הגנת טירה כאשר הכדור הגיע לשלום אדרי שבניסיון מתפרצת אחד מול ארבע, נכנס לפעולה ובדרך הביך את בלמי היריבה עם הכנסת כדור בין רגלי הבלם, פעולה שהבליטה את הניצוצות של הקשר שמצוי בתקופה טובה, אמנם בכל זאת הגנת האורחת הסתדרה איתו ומנעה ממנו להשלים את פעולותיו. בדקה ה-22' שוב נרשם ניסיון של זלפה מרחוק כאשר בלאל סבע שלח כדור בבעיטה חזקה מחוץ למסגרת. באותן דקות סעיד דיאב התלונן על כאבים פעם אחר פעם ועצר את המשחק בכדי לקבל טיפול , הקשר המצוין החזיק מעמד עד הדקה ה-28' ולא הצליח להמשיך את המשחק מה שהביא לכך שהוחלף ע"י וסים אגבאריה.


דקה אחת לאחר החילוף מיזר זועבי הכניס כדור טוב לבלאל סבע, שעצר אותו ובעט לפינה הרחוקה אך סתיו פלזנטל עצר שוב ומנע יתרון לאורחת. בלאל סבע המשיך שוב ושוב ובעט מרחוק כדור שלא מצא את המסגרת, אך בתוך חצי שעה דקות ראינו ארבעה ניסיונות כיבוש לזלפה.

מוחמד סמארה


המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים בהרכבים ודקה מפתיחת המחצית שלום אדרי מקבל כדור מצויין מטדסה על סף הרחבה ושיגר טיל שנעצר בקורה. הפתיחה הייתה המשכיות לאיך שהסתיימה המחצית הראשונה כאשר סמיר עבד אלחי נראה יותר פעיל בקישור טירה והוסיף פתרונות בחלק הקדמי שלה. בדקה ה-53' דווקא כשמנאר דראושה קיבל טיפול על כר הדשא ולאחר עבירה של רביד גזל על סף הרחבה, איתמר כהן ערך ויכוח מיותר עם שופט המשחק, הורחק והשאיר את חבריו בחוסר מספרי בפעולה לא אחראית שיכלה להשפיע על אירועי המשחק. 


טירה שלטה יותר מאותה הרחקה ובדקה ה-60' הקפטן עאמר מנסור בעט מחוץ לרחבה כדור שלא הפתיע את גאנם מחאג'נה שוערה של זלפה. שתי דקות לאחר מכן אליחי צברי בעט מחוץ לרחבה כדור שקיבל משלום אדרי והשוער הדף לקרן, טירה ניסתה לנצל את היתרון המספרי אך גאנם מחאג'נה היה מוכן ובמקום. בדקה ה-72' מוחמד סמארה הבין שהוא חייב לנצח את המשחק והכניס את אמיר עבד אלחי במקומו ניר עזריה שלא בלט במשחק, חלוץ במקום חלוץ כדי להשיג את השער. 


בדקה ה-77' אוזן ניסה לשמור על הנקודה ולשמור על כוחות שחקניו כשהוציא את מיזר זועבי והכניס חלוץ טרי במקומו חסיב אבו רוקון. בדקה ה-83' ההזדמנות של טירה הגיעה מרגליו של בר אלסברי בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה אך שוב גאנם מחאג'נה בהצלה מצוינת הדף לקרן. על סף הדקה ה-89' למשחק סמיר עבד אלחי פינה את מקומו לדיאב חמדאן ומצד טירה קיבלנו מטח הזדמנויות באמצעותן ניסתה להכריע את המשחק, אך הגנת זלפה הייתה במקום שעמדה נכון ובמשך תשע דקות של זמן פציעות השופט בסוף שרק לסיום המשחק עם 0-0 מותח. 
 

אירוע מיוחד התרחש בין המחציות כאשר אולטראס הקבוצה הביתית העניק תעודות הוקרה וכיבד שניים משחקני העבר של הקבוצה כמסורת של הקהל לתת אות כבוד לשחקני הבית שהתחילה העונה, במשחק זכו לכבוד נסר דעאס וחסין מסארוה, שניים משחקני העבר של הקבוצה.

 טקס ההוקרה שנערך במגרש

 

מאמן זלפה מוריס אוזן אמר בסיום: "יש לי חברה אמיצים, שלא עושים חשבון ולא רואים בעיניים. הם גברים שמגיע להם כל הכבוד על ההשקעה וההתמדה אבל אני חושב שאם היינו נשארים באחד עשר שחקנים היינו משיגים יותר מהמשחק הזה. ההרחקה? שחקן כדורגל לא אמור להתנהג כמו איתמר אבל זה משחק אמוציונלי. אני לא מצדיק את מה שעשה הוא הפקיר את החברים שלו וחבל שהוא בחר להתעסק בדיבורים עם שיפוט במקום במשחק אבל זה כבר היסטוריה ונגמר, גם המשחק נגמר לא רע מבחינתנו והפנים לעבר המשחק הבא מול הרצליה".

 

על יכולתו של גאנם מחאג'נה: "במחצית השנייה הוא השפיע על המשחק. במחצית הראשונה היינו הרבה יותר טובים מהם אבל אנחנו לא חזירים. סובלים מחוסר ניצול מצבים". 

 

בצד השני אמר מוחמד סמארה מאמן מ.ס טירה: "משחק חלש שלנו במחצית הראשונה, יכולנו להיענש. ידעתי שלא נגיע במיטבנו ואחרי הניצחון הגדול בשבוע שעבר תהיה נפילה קטנה. סבלנו היום גם מחוסר מזל, זה תיקו משקף. עשינו שינוי במערך תוך כדי משחק כי התכוננו לזה שזלפה תשחק עם שלושה בלמים, גם האדום עזר לנו. השחקנים שלי לא היו במיטבם היום וזה מותר להם הם בני אדם ונסתכל קדימה". 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload