ליגה ב': בועיינה עדיין בתמונת מאבקי הפסגה, במחוז המקביל דבורייה על סף הכרעה

 

בין מחזור למחזור: ערערה איבדה נקודות יקרות במאבק הפסגה והעניקה לדבורייה הזדמנות קרובה להכרעת העלייה, במחוז המקביל בועיינה ניצחה את אלנהדה ועדיין בתמונה. 

 

שריקת הסיום בליגות ב' מתקרבת לה בצעדי ענק ורגע לפני שנפתח את המחזור ה-27 בליגות ב' צפון, נסכם את המחזור האחרון שנפתח בשישי ונגמר רק ביום שלישי וזאת עקב תנאי מזג האוויר הסוער שפקד את ארצנו ביום שבת וגרם לדחיית שני משחקים לאמצע השבוע. מבחינת התוצאות, בצפון א' התוצאות לא היו מפתיעות ולא גרמו לשינויים במיקומים ואילו בצפון ב היו לא מעט משחקים שסיפקו תוצאות שהשפיעו על המיקומים . לפני שאגע במה סיפק לנו המחזור, אציין שבצפון א בני ממבע ומעלות נחו השבוע, ובצפון ב דבוריה ואיכסאל הם אלה  זכו למנוחה.


ליגה ב' צפון א'
מכבי טמרה 1-4 צעירי כפר כנא

המוליכה מטמרה חיפשה ניצחון נוסף שיקרב אותה ליעד והשבוע אירחה את כפר כנא שמחפשת נקודות שיקרבו אותה להבטחת ההישארות הסופית. על כר הדשא דווקא האורחת היא זו שעלתה ליתרון מרגלי מוחמד מחאמיד, אלא שטמרה הצליחה להפוך את התוצאה ולנצח מצמדים של אחמד חג'יר ועודאי דראשה, ניצחון שבעקבותיו טמרה שומרת על פער שבע הנקודות מבועיינה בעוד היא קיימה משחק עודף ביחס לבועיינה שבמקום השני.


הפועל בועיינה 0-1 אלנהדה נצרת 
סגנית המוליכה מבועיינה שעדיין לא וויתרה על העלייה מהמקום הראשון והשבוע לאחר שמגרשה הביתי נסגר בהוראת המשטרה זכר לאירועי המשחק בין נוג'ידאת לדבוריה בשבוע שעבר, היא נאלצה לארח בכפר כנא את אלנהדה נצרת שמחפשת נואשות את הנקודות שיצילו אותה ממשחק המבחן. על כר הדשא, הניצחון היה לבועיינה, שהצליחה לגבור על היריבה משערו של פראס גנאיים מלך שערי הליגה עם 21 כיבושים מתחילת העונה. בועיינה עדיין בתמונה ואלנהדה מתקרבת בצעדי ענק להבטחת מיקומה במשחק המבחן, יומיים אחרי המשחק המאמן סאלח אבו ליל עזב את הקבוצה.


אחווה כפר מנדא 2-6 צעירי טמרה
במשחק שנדחה משבת בעקבות מזג האוויר הסוער, אירחה כפר מנדא שבדומה לבועיינה עדיין מנסה להיאבק על המקום הראשון את צעירי טמרה שמצידה סיימה את העונה. כפר מנדא לא התקשתה והביסה את טמרה משערים של יניב דרעי ועלי חביב אללה צמד כל אחד, מוחמד אבו ריא וחאלד מונדיה הוסיפו שער כל אחד, לטמרה כבשו מוחמד סובח ומחמוד אבו אלהיג'א. 


בית"ר נהריה 1-0 עירוני בני כאבול
למעט עונת 2013/2014 כאבול תפסה מקום של קבע בפלייאוף העליון מאז  שעלתה בחזרה לליגה ב' בעונת 2010/2011 ואחרי שפתחה את העונה באופן גרוע נראה שבשבועות האחרונים הקבוצה מתחילה לחזור לעצמה  ולדרך המלך, דבר שקירב אותה מאוד לקרבות על המקומות בפלייאוף העליון. השבוע יצאה כאבול למשחק חוץ לא פשוט מול בית"ר נהריה שנמצאת עם רגל וחצי להשתתפות במשחקי המבחן ובדומה לשבועות האחרונים, גם הפעם ידה של כאבול הייתה על העליונה והצליחה לנצח משער בודד של מהדי ואכד.


אחי עכו 1-2 מכבי בני נחף
אחי עכו רצתה לסיים כמה שיותר מהר עם סיפור ההישארות הסופי שלה, והשבוע אירחה את מכבי בני נחף שגם לה מטרה דומה לזו של עכו. פאהד חסן העלה את עכו ליתרון, עוביידה רפאעי השווה לנחף, ואחמד עלי החזיר את היתרון  לעכו, תוצאה שנשמרה עד לסיום המשחק. בעקבות התוצאה הזו עכו קרוב לוודאי מבטיחה את ההישארות, ואילו נחף תצטרך לאגור את הנקודות במשחקים הבאים, בכדי להבטיח את הישארותה , למזלה של נחף אלנהדה וירכא לא אוגרות נקודות .לכן הסטטוס קוו נשמר ביניהם.


במשחק נוסף ניצחה איחוד מג'ד אל כרום בתוצאה 4-0 את ירכא.

 

 

ליגה ב' צפון ב'
הפועל בני ערערה 2-2 איחוד כפר קרע

ערערה קיוותה לנצל את מנוחתה של דבוריה ולצמק את הפער לארבע נקודות. השבוע היא אירחה במשחק רדיוס ביתי, זכר לאירועי המשחק בטירת הכרמל, את השכנה מכפר קרע שלמעשה סיימה את העונה למשחק דרבי שרק כביש אחד מפריד בין שני היישובים. מוחמד מסארווה העלה את כפר קרע ליתרון, וליד צידאווי ומגד גיש הפכו את התוצאה לערערה, אלא שעמוק בתוך תוספת הזמן ד"ר אחמד אבו אלפול הצליח לאזן את התוצאה לכפר קרע ולקבוע את תוצאת המשחק, תיקו שכולו הפסד לערערה שבעקבותיו הפער כרגע עומד על שש נקודות בינם לבין דבוריה וכשנותרו עוד שתיים עשרה נקודות בקופה.


מ.כ. סנדלה גלבוע 2-2 מכבי אחמד נוגידאת
בקרב ישיר על הכניסה לפליאוף העליון בין שתי קבוצות עם מספר נקודות זהה ערב המחזור, אירחה סנדלה גלבוע שבשבועיים האחרונים מתקשה להשיג נקודות את מכבי אחמד נוגידאת, שערים של מוחמד עומרי ומוחמד נסאר העניקו את הניצחון לנוגידאת, ניצחון שמציב אותה במקום החמישי שמוביל לפליאוף העליון.

 שחקני ערערה. חגגו ימים מוצלחים יותר

צילום: עובאדה אכתילאת


הפועל בית שאן 3-2 איחוד בני באקה
הפועל בית שאן הנואשת לנקודות שירחיקו אותה מהמאבק נגד ההשתתפות במשחק המבחן לירידה אירחה בביתה את איחוד באקה שלמעשה כבר סיימה את העונה. אמיר טיארה ואברהים מואסי העלו את באקה ליתרון כפול, נועם יונה צימק לבית שאן, איתי אוחיון החזיר את היתרון בין שני השערים ובדקה האחרונה הצליח אייל ברזני לצמק לבית שאן, דבר שלא מנע את ההפסד לבית שאן.


הפועל בני מוסמוס 0-1 מכבי ריינה
בקרב צמרת שנערך בשני באצטדיון השלום שנדחה משבת בגלל מזג האוויר הסוער, אירחה בני מוסמוס ,שחזרה לעצמה בשבועות האחרונים ומצאה את עצמה מאיימת על המקומות של הפליאוף העליון ,את ריינה שרצתה את הנקודות שיקרבו אותה להבטחת המקום בפליאוף העליון. על כר הדשא, מוחמד כבהא (צ'אבי) בשערו הששה עשר  העונה הכריע את ההתמודדות לטובת מוסמוס, שכרגע מרוחקת שלוש נקודות ממקום בפליאוף העליון.


הפועל טירת הכרמל 1-1 הפועל דלית אל כרמל
דלייה עדיין מחפשת נקודות שירחיקו מקרב הפלייאוף התחתון והשבוע יצאה למשחק דרבי מול השכנה מטירת הכרמל שעדיין חולמת להתברג בפליאוף העליון, רז לב טוב העלה את טירת הכרמל ליתרון, אייל חלבי איזן לדליה וקבע חלוקת נקודות בין השתיים, חלוקה שלא תורמת לאף אחד משתי הקבוצות, בכך שכל קבוצה מתרחקת ממטרתה.


במשחק נוסף נפרדו בתיקו 1-1 רמות מנשה והפועל בני פרדיס. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload