באקה אל גרבייה ניצחה את כאוכב והנחילה לאבו רקיק וחניכיו הפסד ראשון

 

הפסד ראשון בעידן אבו רקיק, רסלאן יונס עם ניצחון שלישי רצוף: קדוסי ומחמוד עבאס העניקו ניצחון בתוצאה 2-0 לבאקה אל גרבייה על חשבונה עשל כאוכב. הנהלת כאוכב מאוכזבת: "במשחקים כאלה משלמים על טעויות, נקווה לכפר על ההפסד במשחק הבא מול הפועל ירושלים". רסלאן יונס: "אנחנו מחכים למעידה של אום אל פחם". 

 

בעונת 2010\2011 הוקמה הפועל באקה מחדש, ומאז לאורך השנים לקבוצה יצא להתארח פעמיים במגרש בכאוכב למפגשים מול קבוצות שרק אירחו את משחקיהם בכאוכב והיו אלה טורעאן ומג'ד אל כרום כאשר בשתי הפעמים הללו באקה יצאה עם שלושת הנקודות מכל מפגש. אמש(שישי) התארחה באקה שוב בכאוכב והפעם אצל הפועל המקומית בתקווה שתשמור על המאזן המושלם מהמגרש בו ביקרה פעמיים בעברה והכי חשוב שתשמור על סיכוייה לעלייה הישירה לליגה הלאומית.

 

המארחת מכאוכב הגיעה למשחק לאחר התיקו הדרמטי בשבוע שעבר בקרית אתא וללא הבלם סאמח סרחאן המוצהב וחליל עבדאללה הפצוע, לעומתם מי שכן חוזר לסגל ולהרכב הוא חמד גנאיים. מן העבר השני באקה של רסלאן יונס הגיעה במומנטום חיובי לאחר הניצחון מול אסי גלבוע וללא ראול גרשומוב הפצוע וניר אברגיל המורחק.

 היציעים בכאוכב בפתיחת ההתמודדות

 

השופט רון רובין הוציא את המשחק לעיני כ-400 צופים שמתוכם כ-150 מבאקה, ללא ספק כמות מאכזבת ביחס להצלחת שתי הקבוצות. כבר בדקה ה-17' הצליחה באקה למצוא את הרשת כאשר כדור עומק נשלח לעברו של עוביידה אבו רביע שמצא את עצמו לבדו מול שיבל, מסר שמאלה לקדוסי שמול שער חשוף בעט לרשת אלא שהקוון פסל את השער בטענת נבדל שעל פניו נראתה כלא מוצדקת ובאקה קופחה. כעבור דקות בודדות שוב הכדור הגיע לקדוסי שבהזדמנות נוספת למצוא את הרשת שלח כדור שחלף סמוך לקורה. לא חלפה דקה וגם כאוכב הגיעה להזדמנות נהדרת מצדה כאשר מורג'אן מצא בכדור עומק את אלקנתי ברחבה והאחרון  בעט ממרחק של כעשרה מטרים כדור שחלף גם הוא סמוך לקורה בצד הנגדי.

 

בדקה ה-42' קיבלנו את השער הראשון במשחק. קרן קצרה של באקה הגיעה למחמוד עבאס שהגביה לרחבה היישר לראשו של אורי כהן שהוריד לקדוסי והחלוץ ממרחק של כחמישה מטרים בעט פנימה וקבע 1-0 לבאקה. שתי דקות חלפו ועוד אירוע מעורר מחלוקת של צוות השיפוט התרחש כאשר כדור קרן של כאוכב הוגבה על ידי מורג'אן, לכדור הזה מגיע ראשון אבו ניל שהשתלט עליו  ובעט לשער כדור שספק גדול שחולץ מעבר לקו השער. צוות השיפוט לא קיבל את מחאות שחקני כאוכב והורה על המשך המשחק. 

שחקני הקבוצות וצוות השיפוט

 

המחצית השנייה נפתחה טוב עבור כאוכב שלחצה על הדוושה במטרה למצוא את השוויון ובדקה ה-52' היא כמעט מצאה אותו לאחר שמורג'אן הכניס כדור עומק לאנס נסאר שמצא את עצמו לבדו מול סלם, אלא שבעיטתו של נבלמה על ידי השוער. בדקה ה-58' ניגש מחמוד עבאס לקחת כדור חופשי לזכות באקה ממרחק של כ-22 מטרים מימין לרחבה, האחרון סובב אותו ברגל ימין לעבר הפינה הימנית של השוער ופנימה לרשת ובכך הכפיל את היתרון וקבע 2-0 לזכות באקה. מיד לאחר השער כאוכב ניסתה לחזור למשחק ולמורג'אן הייתה הזדמנות נהדרת כשבעט מ-16 מטרים כדור שנהדף על ידי סלם, כעבור כמה דקות גם לבאקה הייתה הזדמנות לכבוש את השלישי כשקדוסי מצא את עצמו לבדו מול שבל, אלא שהפעם השוער הצליח לבלום אותו.

 

בדקה ה-79' באקה נותרה בעשרה שחקנים אחרי שהמחליף מוחמד קעדאן ביצע עבירה שזיכתה אותו בצהוב שני ואדום. עוד לפני הסיום לאלקנתי הייתה הזדמנות אדירה לצמק אלא שבעיטתו חלפה סנטימטרים לידה הקורה ועמוק בתוך תוספת הזמן גם לקדוסי הייתה הזדמנות אדירה כשקיבל כדור עומק שהציב אותו לבדו מול שבל, קדוסי הצליח לעבור את שבל אך מזווית קשה בעט לרשת החיצונית ובכך הסתיים לו המשחק בניצחון חוץ חשוב של באקה וניצחון שלישי רצוף למאמן רסלאן יונס בקדנצייה השנייה שלו, מה ששומר על הסטטוס קוו בפסגת הטבלה. לעומתה, כאוכב רשמה את הפסדה הראשון בעידן אבו רקייק ובקבוצה מקווים לכפר על ההפסד הזה בעוד שבועיים במשחק החוץ מול ירושלים אותו תיאלץ להסתדר ללא עבד מורג'אן שירצה את ההשעייה בגין צבירת חמישה כרטיסים צהובים. 

שוער באקה גיא סאלם

 

בסיום המשחק הנהלת כאוכב התייחסה למשחק ואמר לאתר יאללה ספורט: "אנו מאוד מאוכזבים מההפסד, ידענו שיהיה לנו מאוד קשה מול באקה ובמשחקים כאלה על טעויות קטנות את משלם בריבית דריבית. אין מה לעשות זה הכדורגל לא הכל דבש ולפעמים יש ימים כאלה, נקווה שבעוד שבועיים נתקן מול הפועל ירושלים". 

 

בצד המנצח אמר מאמן באקה רסלאן יונס: "ניצחון חוץ חשוב וקשה. אנחנו מכירים טוב את כאוכב והכרנו גם את נקודות התורפה שלהם. התכוננו טוב והמשחק בהתאם. הפער מאום אל פחם? המטרה היא עדיין לעלות ממקום ראשון וזה מה שאמרתי מרגע שחזרתי לקדנצייה שנייה. מבחינתנו הפער הוא נחשב כמו ארבע נקודות, אנחנו יודעים שיהיה קשה. אנחנו מחכים למעידה של אום אל פחם ולמפגש מולם". 

 צפו בראיון המלא של רסלאן יונס

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload