מתקרבת ליעד: אום אל פחם ניצחה את כפר כנא ושמרה על הפער בפסגה

אום אל פחם ניצחה 3-1 את כפר כנא והשלימה צעד נוסף לעבר חלום העלייה. אבו שאקר כבש ראשון, פאיק מחאמיד איזן זמנית מול קבוצת עירו ומועמר קראקרה(צמד) חתם את תוצאת המשחק. אבו שאקר: "נותרו חמישה משחקים שכל אחד מהם הוא כמו גמר גביע עבורנו, לקהל שלנו מגיע להיות בליגה הלאומית ונחזיר להם בסוף העונה".

בזמן שהיריבה הפועל באקה לא מפסידה ולא מרימה ידיים, ממשיכה הפועל אום אל פחם לנצח גם היא ולשמור על הפער הגדול בצמרת. הפועל כפר כנא, שמבחינתה כבר "נמצאת בחוף הים" והשיגה את מטרתה העיקרית העונה, הגיעה למשחק היום לאחר הפסד חוץ למגדל העמק בשבוע שעבר ועם חיסורים משמעותיים בחוליית ההגנה שלה ללא מוחמד עבאס(ג'ימי) הפצוע ומאור סיסו החולה. מנגד, בפחם שרק רצתה להמשיך במומנטום החיובי מהניצחון על הפועל "רובי שפירא" המשיכו לקבל את הקרדיט באחד עשר הקשר המקומי מוחמד אבו שאקר והחלוץ תימור אביטן, בעוד הבלם נדב מוניס ריצה עונש הרחקת צהובים.

צילום: עובאדה אכתילאת

לפני פתיחת המשחק, התקיימה דקת דומיה לזכר הנרצחים בניו זילנד לאחר שההנהלה קיבלה אישור מטעם ההתאחדות לקיים טקס זה, כמו כן הוענקו זרי פרחים למאמן כפר כנא אחמד סבע שאימן בשנה שעברה את הקבוצה, לפאיק מחאמיד שחקן הקבוצה ותושב העיר וליו"ר כפר כנא יוסף טאהא על תרומתו לכדורגל.

לעיני כ-3000 אוהדים שצבעו את אצטדיון השלום בצבע האדום של הקבוצה, בדקה ה-32' כבש הקשר המקומי אבו שאקר את השער הראשון לזכות אום אל פחם לאחר בעיטת כדור מהאוויר היישר לחיבורים, אמנם היתרון החזיק שתי דקות בלבד עד שפאיק מחאמיד שנמצא בתקופה טובה בעט כדור לעבר הפינה הימנית של השוער וקבע שוויון 1-1 בין הקבוצות.

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

בדקה ה-41' כבש מלך השערים של הקבוצה מועמר קראקרה את השער השני והחזיר את היתרון לאום אל פחם בתום מבצע מדהים ובעיטה חזקה לרשת שלא הותירה לנחפאווי סיכוי. עם פתיחת המחצית השנייה, השלים קראקרה צמד לאחר שכבש את השער השני שגם חתם את תוצאת המשחק וקבע ניצחון בתוצאה 3-1 לזכות המארחים מאום אל פחם שהשלימו צעד גדול נוסף לעבר הבטחת העלייה לליגה הלאומית בה חושקים. מנגד, בכפר כנא שוב מפגינים חוסר יציבות שאם לא תיפסק במחזורים כה קריטיים הם עלולים גם לאבד בגללה את המקום בפלייאוף.

שחקן הקבוצה וכובש השער מוחמד ג'בארין(אבו שאקר) אמר בסיום: "אני שמח מאוד על הגול ועל הניצחון, נשארו חמישה משחקים וכל משחק הוא כמו גמר גביע עבורנו, בעזרת השם ניקח את חמשת המשחקים הללו ונעלה ליגה. קהל כמו אום אל פחם מגיע לו להיות לפחות בליגה לאומית ואנחנו נחזיר להם בסוף העונה".

צילום: עובאדה אכתילאת

על יכולתו האישית וחזרתו להרכב הוסיף: "מאוד מרגש לחזור ולשחק מול קהל כמו אום אל פחם, למרות שכולם יודעים שהתחלתי את השנה קשה עם פציעה של שלושה חודשים בחוץ, אבל המשכתי לעבוד וחיכיתי להזדמנות שלי. ברוך השם הוכחתי את עצמי והיום גם כבשתי שער, אבל מה שמעניין הוא לעלות ליגה".

על האווירה בקבוצה ובעיר בשבועות האחרונים אמר לסיום: "אווירה תמיד יש עם קהל כזה, אבל אנחנו משחקים ממשחק למשחק וזה לא נגמר עד שזה נגמר, יש עוד חמישה משחקים שאנחנו צריכים להיות מרוכזים בהם. נמשיך לעבוד קשה ולהיות צנועים".

אוהדי אום אל פחם חוגגים

צילום: עובאדה אכתילאת

בצד המפסיד אמר שחקן כפר כנא פאיק מחאמיד: "היה משחק קשה נגד קבוצה מהטובות בליגה, עשינו כל מאמץ לצאת עם הנקודות ולצערי זה לא צלח, הפנים קדימה לעבר המשחק הבא נגד קרית אתא".

#מסטירה

כתבות נוספות