ויסאם רבאח על ההעפלה לפלייאוף: "חדרה עוד לא אמרה את המילה האחרונה, כולם הורידו אותנו ליגה ועשינו הישג מטורף"

שחקנה של חדרה מסכם את העונה הסדירה והשגת הכרטיס לפלייאוף העליון: "כולם כבר הורידו אותנו ליגה ועשינו הישג מטורף. הלחץ? הפכנו אותו לחיובי". לקראת הפלייאוף: "עוד לא אמרנו את המילה האחרונה, גם הגביע חשוב לנו יותר מהכל".

 

הגשמת חלום, זה מה שניתן להגיד על העונה הסנסציונית שעושה הפעל חדרה עם עלייתה לליגת העל כאשר על פי המבקרים טרם פתיחת העונה ניסו אביטן וחניכיו היו צריכים לרדת ליגה במהירות, אבל המציאות הוכיחה אחרת לחלוטין והקסם של הקבוצה ניחן בה כבר החל מהמחזור הראשון. 

 

הפתיחה הייתה מסחררת עם רצף ניצחונות אדיר שהציב את אותה במקומות הראשונים ולאחר מכן עברה חדרה לא מעט תהפוכות בהם שינויים משמעותיים בסגל בעקבות מכירת שחקנים, אי יציבות בתוצאות ולחץ גבוה שבסופו של דבר חלפו כלא היו בעת חגיגת ההעפלה לפלייאוף העליון במחזור האחרון של העונה הסדירה.

 

אחד מהשחקנים הבולטים של הקבוצה בתקופה האחרונה הוא ויסאם רבאח. המגן/בלם שבתחילת העונה לא קיבל הרבה קרדיט, הפך בתקופה האחרונה לבאנקר בהרכב של אביטן והוכיח כמה הסבלנות והנחישות משתלמת. בשיחה עם אתר יאללה ספורט, סיפר רבאח על התחושות שליוו אותו ואת קבוצתו בתקופה הגורלית של סיום הליגה הסדירה שבסיומה השיגו את הכרטיס הנחשק לפלייאוף העליון: "היה לנו חודש באמת מאוד קשה, עברנו רצף של הפסדים שהקשה עלינו מאוד. גם בשבוע האחרון לפני המשחק המכריע היה לנו הרבה לחץ, ערכנו הרבה שיחות בקבוצה לצד האווירה הטובה שנשמר תמיד. לקחנו את המצב בשיא הרצינות וניסינו להפוך את הלחץ לחיובי על כר הדשא תוך כדי שידענו שנצטרך לתת את הלב והנשמה במגרש". 

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

בבוקר יום המשחק הגורלי במחזור הסיום של העונה הסדירה, לקחה הקבוצה את השחקנים לבית מלון שלא כבדרך כלל, שם הראו להם סרטון של כל התקופות הטובות שעברו במהלך העונה והמאמן ניסו אביטן ערך איתם שיחה נוספת. על כר הדשא ברגע האמת, סיפר רבאח, "נתנו את המחצית הטובה ביותר שלנו השנה מול קבוצה שנמצאת בכושר הטוב ביותר בליגה. בדקות הסיום היה לנו קצת לחץ כי ספגנו שערים וכרטיס אדום, שם ניסו כמעט רצה להיכנס למגרש וקלטנו שהוא אמר לנו 'תירגעו תירגעו יש תיקו בכל המגרשים זה טוב לנו' ומאז בכל הזדמנות העפנו מבט לעבר מנהל הקבוצה איציק טפירו ולעברו של ניסו לראות שהכל עדיין בסדר. כשנגמרו המשחקים במגרשים האחרים פשוט אמרו לנו איציק וניסו 'נגמר הכל רק אל תספגו, הכל לטובתנו' ועם השריקה ראינו את כולם רצים בטירוף, כל אחד רץ למקום אחר אפילו לא ידענו לאן לרוץ. ההרגשה הייתה כמו אליפות במועדון הזה. כולם כבר הורידו אותנו ליגה ועשינו הישג מטורף. החגיגות? בכל משחק העונה חגגנו בטירוף, גם הפעם זה היה ככה".

 

משחקי הפלייאוף עומדים לצאת לדרך, איזו חדרה נראה שם?

"לא אמרנו עדיין את המילה האחרונה שלנו, אנחנו מספיק מקצוענים ומה גם שזו במה טובה לשחקנים הצעירים שירצו להתקדם ולבלוט ויש לנו הרבה כאלה. ירידת מתח? אולי להפך וזה יעשה לו דווקא טוב, כי נבוא משוחררים יותר. גם ניסו אמר לנו שהמטרה היא להביא כמה שיותר נקודות עכשיו וביקש שלא נזלזל. אני אגיד שאם יזלזלו בנו זה ירק יחזק אותנו". 

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

כמה התרגשות ואמונה יש לקראת משחקי הגביע?

"זה חשוב לנו יותר מכל דבר אחר עכשיו וזה גם המסר שהעביר לנו ניסו. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר רחוק". 

 

תספר לנו מה מיוחד בניסו אביטן וכמה השפעה הייתה לו עליכם ועל העונה הסנסציונית שלכם

"הוא אדם זהב, גבר ומאמן מצוין. אחד שמאמין בשחקנים צעירים ואין הרבה מאמנים כמוהו שעושים את זה, הוא נותן לצעירים ביטחון ואפשר לראות את זה בקבוצה שלנו. גם בתקופות הכי קשות שהיו לנו ידע איך להתנהג ולתת את השקט".

 

אם נחזיר אותך אחורה, בזמן שעברת לא מעט תהפוכות האמנת שתגיע לתקופה הזו ולהישג כזה בהפועל חדרה? 

"האמנתי שאסיים כאן את העונה כי מאוד רציתי לשחק בליגת העל, עבדתי קשה מאוד בלאומית כדי להגיע לרגע הזה ולליגת העל. שמנו לעצמנו מטרה שנבוא לשחק בכל מגרש מול כל קבוצה ואף אחד לא טוב יותר מאיתנו, בכל פעם רצינו רק להמשיך לחלום והאמונה העצמית שלנו הביאה אותנו לאן שאנחנו". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload