קרובה להגשמת חלום: אום אל פחם ניצחה את הפועל רובי שפירא, הפער בפסגה נשמר

אום אל פחם חזרה לעצמה וניצחה 2-1 את הפועל רובי שפירא מצמד שערי ניצחון של מועמר קראקרה, הפער בפסגה נשמר. קראקרה: "חזרנו לעצמנו, לאום אל פחם יש את הקהל הטוב ביותר במגזר הערבי, חוויה לשחק מולם". 

 

הפועל אום אל פחם מוליכת טבלת ליגה א' צפון אירחה היום(שישי) את "רובי שפירא" חיפה למשחק סופר חשוב במיוחד לאחר המעידה במהלך השבוע בחוץ נגד הפועל כאוכב כאשר הקבוצה רצתה לחזור למסלול הניצחונות בכדי לשמור על הפרש שבע הנקודות מסגניתה באקה אל גרבייה. ההנהלה עשתה הכל כדי להמשיך ולקבל את התמיכה של הקהל הביתי שנותן אפקט חיובי רציני מתחילת השנה ופתחו את שערי האצטדיון בחינם עבור הקהל המקומי שמצדו לא אכזב ואוהדים מילאו את היציעים וצבעו אותו בצבעי האדום שחור של הקבוצה, מה שהפך את אוירת המשחק למיוחדת עוד יותר.

 

בצד המקצועי על כר הדשא, אום אל פחם לחצה כבר מפתיחת המשחק, אך ההזדמנות הרצינית ביותר הייתה מרגלי מעמר קראקרה בדקה ה-16' כשהוציא בעיטה חזקה מחוץ לרחבה אך הכדור שלו עלה במעט מעל המסגרת. חמש דקות לאחר מכן שוב קראקרה בפעולה מצוינת עבר את עידן ויצמן בלם רובי שפירא והרים כדור מצוין לכיוונו של תימור אביטן, האחרון נגח יחד עם שחקן ההגנה של האורחים והכדור הורחק לקרן.

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

בדקה ה-22' אום אל פחם השיגה את שער היתרון המיוחל, הפעם אביטן החזיר לקראקרה שמתוך הרחבה בבעיטה מהאוויר הכניע את שוער "רובי שפירא" וקבע יתרון 1-0 לזכות קבוצתו. זה לא נגמר והלחץ לא פסק, משה בן לולו פספס הזדמנות טובה בתוך הרחבה והכדור שהגיע לרן רול, נבעט ונעצר רק בקורה . אום אל פחם נראתה מצויין בדקות האלו. בדקה ה-35' האורחת הצליחה להיכנס יותר למשחק והפכה למסוכנת יותר כאשר איתי מורנו בעט כדור שטוח שבמזל חלף ליד הקורה לאחר שעבר את זיסקינד, אקס "רובי שפירא". 


אום אל פחם החזירה מן העבר השני בבעיטה חזקה של משה בן לולו בדקה ה-37' אך הכדור שלו נעצר בקורה. השילוב של תימור אביטן ומועמר קראקרה היה פעיל מאוד בחלק ההתקפי של אום אל פחם כאשר השניים לא הפסיקו לשגע את הגנת "רובי שפירא" ואמנם התוצאה לא השתנתה עד תום המחצית, אך אום אל פחם ירדה אליה מרוצה.

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

המחצית השנייה נפתחה בחילוף מאולץ בשורות אום אל פחם כאשר ריף מסיקה נכנס במקומו של משה בן לולו, שסחב פציעה עד המחצית ואף סבל ממחלה במהלך השבוע. ארבע דקות בלבד חלפו ומועמר קראקרה כבר הספיק לאיים על שערה של האורחת רק שהכדור שלו היה חלש ויצא אל מחוץ למגרש. בדקה ה-57' בעיטה חופשית של אבי מלכה על סף הרחבה נעצרה בקורה בתום כדור חזק ומסובב ששלח בצורה מצוינת.  

 

בדקה ה-72' איש המשחק מועמר קראקרה הכה את האורחים בשנית. רן רול עבר את המגן מימין והעביר רוחב מדוד לחלוץ, שנשאר לו רק לדחוק אותו פנימה ואכן כך עשה והכפיל את היתרון לתוצאת 2-0 לזכות אום אל פחם ודווקא בזמן שהיא הייתה יכולה לשחק רגוע יותר ולהבטיח את הניצחון, "רובי שפירא" עקצה בדקה ה-78' כאשר אבי מלכה קיבל הכנה ממשה דבורה המחליף הטרי וצימק את התוצאה ל 2-1  מבעיטה חזקה תוך ריצה מחוץ לרחבה שלא השאירה סיכויים רבים לזיסקינד אלא להוציא את הכדור מהרשת.

 

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

 

בדקה ה-86' שמעון הדרי רצה להמעיט את התלהבות האורחת והכניס למשחק את אילון אלימלך לשלוט בכדור ולהעביר את הזמן במקומו של אבו שאקר. בדקות הסיום לא חווינו אירוע מיוחד מלבד "חצי ניסיון" של קראקרה לבעוט מתוך הרחבה אך הוא נבלם מרגלי הגנת האורחת שאמנם הֵצליחה לא לספוג שער נוסף אך לא למחוק את יתרון המוליכה שנשמר עד תום המשחק ושחרר את הלחץ מההפסד במחזור הקודם והותיר את הפער בפסגה בעינו לשבוע נוסף שמקרב את אום אל פחם צעד ענק נוסף לעבר הגשמת החלום. 

 

מצטיין המשחק מועמר קראקרה אמר בסיום: "שלוש הנקודות ממשחק קשה הם הדבר הטוב ביותר היום אחרי ההפסד האחרון שגרם לנו קצת להתעורר ולחזור לעצמנו. בעזרת השם אני אמשיך להבקיע שערים. החוויה שלי והחלום שלי לשחק מול האוהדים האלו, זה הקהל הטוב ביותר במגזר הערבי וזה מה שנותן לי את המוטיבציה להמשיך ולהבקיע". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload