כאוכב יצאה עם נקודה מקריית אתא לאחר תיקו דרמטי ושער שוויון בתוך תוספת הזמן

רצף הניצחונות של כאוכב נעצר, אך אבו רקיק וחניכיו עדיין ללא הפסד מאז פתיחת הקדנציה לאחר שסחטו נקודה מתיקו 2-2 בתוך תוספת הזמן בקריית אתא. עבדאללה חליל: "ידענו שנגיע למגרש קשה, שמח שיצאנו עם נקודה". אבו רקיק: "היינו יותר טובים, יכולנו לגמור את המשחק"

 

במשחק שפתח את המחזור ה-23 של ליגה א' צפון אירחה עירוני קריית אתא את הפועל כאוכב. קריית אתא הגיעה במטרה לכפר על ההפסד לגלבוע ולצבור ניצחון שיקרב אותה לפלייאוף העליון ומנגד, כאוכב הגיעה לאחר הניצחון הסנסציוני מול אום אל פחם ובתקווה להשיג ניצחון חמישי רצוף שיקרב אותה עוד צעד להבטחת המקום בפלייאוף העליון. מבחינת הסגל, הקבוצה הגיעה ללא הסקורר מהשבועות האחרונים גל אלקנתי שנעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים וחמד גנאיים הפצוע.

 אלקנתי ביציע


השופט אדר כהן הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-300 צופים, רובם המוחלט הגיעו מכאוכב. בדקה ה-6' הזדמנות אדירה לקריית אתא לעלות ראשונה על לוח התוצאות כשיוחאי כהן בעט חזק כדור שנהדף היטב על ידי שיבל. שתי דקות חלפו וכאוכב היא זו שעלתה ליתרון, עבד מורגאן קיבל כדור במרכז המגרש, מסר למוחמד סייד אחמד שהגיע מאחור ומתוך הרחבה בעט חזק ממרחק של כ-12 מטרים לתוך הרשת וקבע 1-0 לזכות כאוכב.

 

בדקה ה-18' כדור חופשי לאתא .יוחאי כהן לרח את הבעיטה, הגביה את הכדור לרחבת כאוכב והוא חלף על פני ההגנה והשוער ונחת היישר בראשו של שלומי בן עשור שנגח פנימה וקבע שוויון 1-1. בדקה ה-34' הזדמנות נהדרת לכאוכב להחזיר כשיזן נסאר פרץ מאגף שמאל עבר את המגן והעביר רוחב לבן דודו אנס נסאר שדחק מקרוב ליד הקורה, חלפו להן ארבע דקות ועאהד עזאם פרץ מאגף שמאל העביר רוחב לבן עשור ששלח את הכדור מעל לשער. 

שחקני כאוכב וקריית אתא

 

המחצית השנייה נפתחה בלחץ של כאוכב ובדקה ה-52' אבו ניל קיבל כדור בתוך הרחבה וממרחק של כ-11 מטרים בעט כדור חזק שפגש את קורת שערו של קציר. בדקה ה-65' אוסאמה שעבאן בעט כדור משישה מטרים שנבלם על ידי הגנת כאוכב לקרן וחמש דקות לאחר מכן אתא הצליחה להפוך את התוצאה, שוב כדור שמוגבה לראשו של בן עשור שנגח מעשרה מטרים פנימה וקבע מהפך 2-1 לזכות קבוצתו. 

 

מיד לאחר השער, כאוכב לחצה על הדוושה להשיג את השוויון ובתוך תוספת הזמן בדקה ה-96' היא הצליחה לעשות כן. כרם עבדאללה המחליף הגביה כדור לרחבת קרית אתא שנחת על ראשו של יזן נסאר שנגח פנימה וקבע שוויון 2-2 דרמטי בין הקבוצות ובכך הסתיים לו המשחק בתיקו שמשמעותו אמנם עצירת רצף הניצחונות, אך עדיין לא שבירת רצף המשחקים ללא הפסד ובכאוכב לא כל כך התאכזבו מהתוצאה שכן הושגה בתנאי מגרש לא פשוטים וגם התוצאות במגרשים האחרים שיחקו לטובתם, כמו כן הפער מהמקום השישי עומד על ארבע נקודות. 


מגנה של כאוכב חליל עבדאללה אמר בסיום: "היה משחק מאוד קשה, ידענו שנגיע למגרש קשה. עשינו את מה שביקש מאיתנו המאמן ואני שמח שבסוף הצלחנו להשוות ולצאת עם נקודה".

 

על הפריצה שלו בשבועות האחרונים והמטרות האישיות הוסיף: "בששת המשחקים האחרונים אני מקבל את הקרדיט ומציג יכולת טובה. לצערי המאמן הקודם לא נתן לי מספיק דקות, אז הייתי יכול לתרום יותר. בנוסף לעמדת המגן אני יכול לשחק כחלוץ וזה התפקיד הטבעי שלי. כרגע המטרות זה לעזור לקבוצה להגיע לפלייאוף העליון וזה מה שאני מסתכל עליו כרגע"".

 עבדאללה חליל ואביו בסיום

 

מאמן הקבוצה אברהים אבו רקייק אמר: "בגדול היה משחק קשה נגד קבוצה ביתית מובהקת, במגרש שגם אם היית מביא פרות לפה לא היו משחקות, קשה להזיז כדור, זה כדורגל שבלוני לא כדורגל מתוכנן לא כלום, אי אפשר זה בום טראח למעלה וזהו, הם הבקיעו שני שערים ממצבים נייחים וידענו שרק כך יכולים לתת גולים נגדנו. בסך הכל אני שמח ומרוצה, השוויון היה צודק למרות שהיינו יותר טובים והגענו להרבה מצבים שהחמצנו, יכולנו גם לגמור את המשחק אבל לא נורא, אני לא חזיר ובדקה ה-96' להשוות זה היה בסדר גמור. אני שמח מהנקודה אני שמח שלא הפסדנו. כל הכבוד לשחקנים".

 

עוד הוסיף אבו רקיק: "גם לא נשכח שהייתה עייפות אחרי המשחק נגד אום אל פחם שהתנהל בקצב גבוהה מאוד".

 

על השאלה מה יותר מתוק להשוות בדקה 96 או לנצח את אום אל פחם אחת הקבוצות הבכירות בליגה הוסיף לסיכום: "פה הייתי שמח ושמה הייתי שמח, גם אם היינו מפסידים לא הייתי חוזר הביתה בוכה. זה הכדורגל מי שלא יודע להפסיד גם לא יודע להעריך את הניצחון". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload