ליגה ב': דבורייה קרובה להכרעה, במחוז המקביל כפר מנדא התרחקה

ליגה ב': דבורייה הגדילה את הפער בפסגה ונמצאת במרחק נגיעה מהעלייה. במחוז המקביל כפר מנדא התרחקה וטמרה ממשיכה לנצח. 

לקראת פתיחת המחזור ה-25 של ליגות ב', סיכמנו לכם את אירועי השבוע האחרון בשני המחוזות. בצפון א' מכבי צעירי שפרעם התפרקה באופן סופי, משמעות ההחלטה הזו הנה הורדת כל הנקודות שצברו הקבוצות ממשחקיהן נגד צעירי שפרעם, מה שהתברר כלא קריטי במיוחד שכן כל מי שפגש את שפרעם ממילא יצא עם שלוש הנקודות. גם המשחקים עצמם סיפקו לא מעט דרמות שבסופן הליגה התחילה לקבל צורה ותפנית חדשה כשנותרו עוד שישה מחזורים לתום העונה.

מכבי צעירי טמרה 0-1 עירוני בני כאבול

המוליכה מטמרה נאלצה לנדוד לשפרעם בכדי לארח את משחק הדרבי מול כאבול בידיעה שהיא חייבת לצאת עם מלוא הנקודות בכדי לחזק את מעמדה במקום הראשון. מנגד, כאבול חיפשה את הנקודות שיקרבו אותה לפלייאוף העליון ועל כר דשא שער אחד של החלוץ אחמד חג'יר הכריע את ההתמודדות לטובת מכבי טמרה, שמבססת את מעמדה בפסגה.

סקציה מעלות 2-2 אחווה כפר מנדא

אחרי הניצחון הגדול על בועיינה בשבוע שעבר, יצאה אחווה כפר מנדא למשחק חוץ לא קל מול הסקציה ממעלות שמצידה חיפשה נקודות בכדי להמשיך ולהיאבק על המקום בפלייאוף העליון. אופק בנטלולה ואריאל בוזורגי העלו את מעלות ליתרון כפול, מוחמד זידאן בצמד אישי הצליח להשוות ולכפות תיקו שנשמר עד תום המשחק. ללא ספק אבדן נקודות משמעותי למנדא שמרחיק אותה כחמש נקודות ממכבי טמרה הראשונה. יש לציין גם כי כל הקבוצות המרכיבות את משולש המאבק על העלייה מהמקום הראשון יתחרו על 15 הנקודות שנותרו בקופה וללא מפגשים ישירים אחת מול השנייה.

שחקני טמרה חוגגים

בני ממב"ע הגליל והגולן 2-3 מ.ס צעירי כפר כנא

לאחר צמד הניצחונות בשבוע שעבר מול כאבול ונחף, חיפשה בני ממב"ע ניצחון שלישי שיחזיר אותה חזק למאבקים על הפליאוף העליון כשפגשה את כפר כנא שמצידה מחפשת לברוח מהמאבקים נגד משחקי המבחן נגד הירידה. עאמר אבו ג'בל העלה את ממב"ע ליתרון כפול, עומרי טויל צימק לכפר כנא וזאיד בטחיש מנגד כבש את השלישי והמכריע, בדקות הסיום הצליח עומרי טויל רק לצמק בשנית את התוצאה לכפר כנא.

איחוד מגד אלכרום 0-2 צעירי טמרה

בקרב בין שתי קבוצות שמתבססות על סגל מקומי וחולמות להתברג בפלייאוף העליון, אירחה איחוד בני מג'ד אל כרום את צעירי טמרה בידיעה שמי שתאבד נקודות תתרחק משמעותית מהפליאוף העליון. על כר הדשא, העליונות הייתה למג'ד אל כרום שהשכילה לנצח משערים של עבד אלרחמן חמודה ודודו אפללו.

אחי עכו 1-3 מכבי ירכא

בדרבי הגליל המערבי אירחה אחי עכו את השכנה מכבי ירכא בידיעה שניצחון שלה יפתח פער משמעותי מירכא ואלנהדה נצרת שנמצאות בשני המקומות האחרונים. על כר הדשא עכו אכן עמדה במשימה והשכילה לנצח משערים של פאהד חסון, חאלד כליב וטאהר אדריס, אחמד אסדי הצליח רק לצמק לעכו. בעקבות התוצאה הזו פתחה עכו פער של שבע נקודות מירכא ואלנהדה שמסתבכות חזק בתחתית.

במשחק נוסף נפרדו בית"ר נהריה ואלנהדה נצרת בתיקו ללא שערים.

ליגה ב' צפון ב'

הפועל ערערה 1-0 הפועל פרידייס

לאחר הניצחון האחרון שלה בטירה, הצליחה ערערה להחיות מחדש את הקרב על העלייה הישירה ונאלצה לנסוע עד כפר מנדא בכדי לארח את פרידייס הרביעית, זאת בעקבות עונש הרדיוס המוגבל במרחק שספגה הקבוצה בגין התפרעות האוהדים במשחק נגד סנדלה לפני קרוב לחודש, שאם לא די בכך אז הקבוצה ספגה שני משחקי רדיוס נוספים בגין האירועים שליוו את משחקם בטירת הכרמל. לעומתה פרדיס הגיעה למשחק בידיעה שהיא חייבת את הנקודות לביסוס מיקומה בפלייאוף העליון ודווקא היא זו שגם הייתה מסוכנת יותר והצליחה לנצח מפנדל של רוברט ארחיל.

צעירי באקה 3-0 מ.ס דבורייה

המוליכה דבוריה שמעה על ההפסד של ערערה, וידעה שניצחון מול באקה, יקרב אותה עוד צעד לעבר חלום העלייה ההיסטורי. על כר הדשא, דבורייה לא התקשתה קל חומר כשמנגד ניצבת מולה קבוצה שסיימה את העונה והיא הצליחה לנצח משערים של האחים אסעד וויאם עמאשה ומוחמד עמאריה. כעת דבוריה פתחה פער של תשע נקודות מערערה השנייהוהיא שיחקה משחק עודף בהשוואה לערערה כאשר בקופה נותרו עוד 15 נקודות, בחישוב פשוט לדבוריה מספיקים שלושה ניצחונות בכדי להבטיח את העלייה.

צילום: עובאדה אכתילאת

מכבי בני ריינה 0-3 הפועל סנדלה

בקרב על הפליאוף העליון אירחה מכבי בני ריינה את הלהיט של השבועות האחרונים מסנדלה כאשר כל אחת מהקבוצות ידעה שהיא חייבת ניצחון להמשך המאבק בצפוף באזור הזה של הטבלה והפעם המארחת מריינה היא זו שהשתלטה על העניינים והצליחה לנצח משערים של מוהנד ריאן(צמד) ועמאר זידאן.

הפועל בית שאן 1-3 מכבי אחי איכסאל

הפועל בית שאן שנואשת לנקודות לצורך הבטחת ההישארות והימנעות ממשחק המבחן נגד הירידה, אירחה בשישי את מכבי אחי איכסאל שסיימה את העונה. אייל ברזני וזיו סויסה העלו את בית שאן ליתרון כפול, מוחמד שיבלי הצליח לצמק לאיכסאל, אבל המילה האחרונה הייתה לאייל ברזני שכבש וקבע את תוצאת המשחק שהסתיים בניצחון חשוב לבית שאן שלראשונה מאז הפחתת הנקודות מצליחה לעקוף את מנשה ודליית אל כרמל האחרונות.

הפועל רמות מנשה מגידו 4-0 הפועל טירת הכרמל

לאחר אבדן הנקודות בשבוע שעבר מול ערערה, יצאה טירת הכרמל שעדיין חולמת להתברג בפלייאוף העליון, למשחק חוץ לא קל ברמות מנשה שלה מטרות מנוגדות המתבטאות בהימלטות ממשחק המבחן נגד הירידה. על כר הדשא, טירה לא התקשתה וניצחה משערים של ינון ברקוביץ', שגיא פציחדזה, רז לב טוב ושלו בורנשטיין ובכך טירה חוזרת בכל הכוח לקרבות הפלייאוף ואילו מנשה תצטרך לחפש את הנקודות במקומות אחרים.

במשחק נוסף ניצחה הפועל בני מוסמוס בתוצאה 1-2 את איחוד בני כפר קרע.


כתבות נוספות