כאוכב ניצחה את אום אל פחם בדוחא ושמרה על מאזן מושלם תחת אבו רקיק

כאוכב ואבו רקיק שמרו על מאזן מושלם לאחר ניצחון 2-1 על אום אל פחם בדוחא: אלקנתי הצטיין עם שער ניצחון ובישול, בן לולו רק צימק מנגד. סארי חאג' יחיא: "עדיין תלויים בעצמנו, מצטער שאכזבנו את הקהל". אלקנתי: "הגענו מוכנים למשחק, מקווה לשמור על היכולת הטובה".

 

באצטדיון דוחא ולעיני כ-3000 אוהדים מצד שתי הקבוצות שסיפקו אווירה מרהיבה ביציעים, נפגשו אמש הפועל כאוכב והפועל אום אל פחם למפגש הנועל של המחזור כאשר שתיהן עם מטרות שונות. אום אל פחם מצדה רצתה לשמור על הפער הגדול בפסגה ולהמשיך בדרכה לעבר השגת מטרת העלייה הנחשקת ואילו כאוכב קיוותה להשלים את המאזן המושלם תחת אבו רקייק ולעשות עוד צעד משמעותי בדרך לפלייאוף.

צילום: עובאדה אכתילאת

 

בהיבט הסגל, כאוכב נאלצה להסתדר ללא חמד גנאים הפצוע ואילו בצד אום אל פחם פתח שמעון הדרי במערך של חמישייה אחורית ובחוליית הקישור קיבל את הקרדיט אילון אלימלך. על כר הדשא, המשחק נפתח בלחץ של הפועל כאוכב שהרשימה בדקות ראשונות נפלאות כאשר כבר בדקה 3' גל אלקנתי פרץ מימין ושלח כדור מצוין לאבו ניל בתוך הרחבה, האחרון נגח פנימה והרעיד את יציע אוהדי כאוכב. 

 

בדקה ה-26' אום אל פחם רשמה ניסיון מצוין שנהדף על ידי שיבל, כאוכב לא התמהמה ויזן נסאר מיד יצא עם הכדור שנהדף להתקפה מתרפצת אל העבר השני ושם מצא את גל אלקנתי מצטיין המשחק שהכניע את חיים זיסקינד והכפיל את היתרון של קבוצתו. שמעון הדרי לא נותר רגוע לאור היכולת החלשה של קבוצתו מפתיחת המחצית והחליט לשנות את המערך ולעבות את חוליית הקישור באמצעות חילו, כפול כבר בדקה ה-34' בו הכניס את אברהם צ'קול ואבירן תורג'מן במקומם של ניר דרור וג'ינג'י מחאמיד.

צילום: עובאדה אכתילאת

 

החילופים של הדרי עשו את שלהם ואום אל פחם הצליחה להיכנס יותר למשחק ואף דקה אחת בלבד לאחר מכן להגיע להזדמנות גדולה כאשר משה בן לולו שלח כדור מרשים לעבר קראקרה שמול שיבל שלח אותו אך נתקל בהצלה אדירה של השוער אקס אום אל פחם. עוד לפני תום המחצית הכשלה של סאמח סרחאן על אילון אלימלך העניקה בעיטה חופשית לזכות אום אל פחם אותה לקח ריף מסיקה שבעט טוב אך הכדור שלו חלף מעל השער.

 

עם פתיחת המחצית השנייה השתנה הלך הרוחות על כר הדשא וקיבלנו אום אל פחם חזקה ומאורגנת יותר, שגם הצליחה לחזור למשחק על לוח התוצאות כבר בדקה ה-46' משער של משה בן לולו. אום אל פחם המשיכה לחפש את שער השוויון ואף ערכה חילוף נוסף כאשר סארי חאג' יחיא נכנס במקומו של אילון אלימלך. כדורים מצוינים של צמד המחליפים צ'קול ותורג'מן נשלחו מצוין קדימה אך לאום אל פחם הייתה חסרה הפעולה האחרונה. בנוסף לכך, ניסיון מצוין של מועמר קראקרה בכדור חזק ששלח מחוץ לרחבה חלף מעל השער של שיבל.

צילום: עובאדה אכתילאת

 

המתח נשמר עד הדקות והשניות האחרונות כאשר בתוך תוספת הזמן לבן לולו הייתה הזדמנות ענקית להוציא את קבוצתו עם נקודה מהמפגש הזה כאשר קיבל כדור מצוין שהגביה שרון לוי, אך הנגיחה של החלוץ שלחה אותו סמוך לקורה ובתחושת ההחמצה הזו גם הסתיימה ההתמודדות עבור אום אל פחם שמצטמצמת למרחק 7 נקודות מסגניתה באקה. מנגד, בכאוכב חגגו רצף אדיר ומאזן מושלם תחת אבו רקייק שמקרב אותם צעד נוסף לעבר הבטחת מקום בפלייאוף.

 

מצטיין הפועל כאוכב שבישל וכבש את צמד השערים גל אלקנתי אמר לאחר המשחק: "רוצה להגיד תודה רבה קודם כל לכל האוהדים. אברהים הכין אותנו בצורה נפלאה למשחק, אני מרוצה מאוד ושמח. היכולת האישית שלי? יש לי תקופות טובות יותר ופחות טובות, אני כרגע בפורמה טובה ומקווה לשמור על זה כי זה הקושי הגדול". 

 

על השינוי שהביא אבו רקיק: "הוא עשה לנו שינוי, איימן מאמן מצוין וחבר טוב של כולנו אבל אפשר להגיד שהתבגרנו יותר, אנחנו יותר אחראים ונחושים". 

צילום: עובאדה אכתילאת

 

על המשחק מול אום אל פחם במדיה שיחק העונה: "היה מרגש מאוד לשחק מולם, אמנם לא הייתי שם הרבה זמן אבל התקרבתי לאנשים והם נכנסו לי ללב. אני מאחל להם את כל ההצלחה ושיעלו ליגה". 

 

בצד המפסיד, אמר החלוץ סארי חאג' יחיא: "הפסד מתסכל, זה משחק שהיינו צריכים לנצח כדי לשמור על פער 10 הנקודות אבל לא נורא אנחנו עדיין במקום הראשון. אין קבוצה שלא מפסידה וטוב שזה בא לנו עכשיו ולא במצב של פער מצומצם יותר והפנים קדימה עכשיו". 

 

על השינוי המהותי במערך תוך כדי משחק והשפעתו על המשחק: "למאמן יש את השיקולים שלו, הוא יכול לשחק באיזה מערך שהוא רוצה וזה מאחורינו אנחנו לא מסתכלים על זה עכשיו". 

 

בנוגע ליכולת הקבוצתית הוסיף: "זה עדיין תלוי בנו, אני מאמין שנדביק עוד ניצחונות בהמשך ונכריע את העלייה. בשלב כזה יכולת לא מעניינת אלא שלוש נקודות בכל משחק והיום לצערי לא הצלחנו". 

 

לסיכום התייחס לקהל שליווה אותם: "הצגה, דברים שרואים רק בגדולות של ליגת העל. תודה להם שהגיעו עד לסכנין ולצערי יצאו מאוכזבים אבל אני מאמין שבהמשך נחזיר להם". 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload