לאחר בצורת ארוכה טירה רשמה ניצחון ביתי והביסה את עירוני נשר

טירה חזרה לנצח בבית והביסה 4-0 את עירוני נשר. שלום אדרי במשחק גדול כבש את הראשון, עזריה הצטיין עם צמד ואליחי צברי השלים את הרביעי. ברקוביץ' הורחק לטירה ומוחמד שימי לנשר. סמארה: "עשינו ניצחון מוחץ שהגיע לנו, אם היינו מנצחים יותר בבית היינו אפילו מתמודדים על עלייה".

לאחר התיקו ללא השערים מול הפועל ירושלים, אירחה מ.ס טירה את עירוני נשר במטרה לחזור למסלול הניצחונות ולהתקרב בחזרה לפלייאוף העליון ולשפר את מאזן צבירת הנקודות הביתי שלה. המגרש אמנם נראה ירוק, אך חוליות בוץ גדולות במרכזו לא נתנו לכדור לנוע בנוחיות ואף סיכנו במידה מסוימת את השחקנים ובצד הטקטי, טירה לחצה כבר מתחילת המשחק במטרה להכתיב את הקצב.

בדקה ה-12' הגיע השער הראשון של המשחק כאשר שלום אדרי "הכל יכול" בטירה העלה אותה ליתרון מהיר משער מרהיב בבעיטה מסובבת מחוץ לרחבה שלא השאירה שום סיכוי לשוער נשר והעניקה יתרון מוצדק למארחת. טירה נראתה חדה יותר ורוצה יותר וגם אחרי השער היא לא עצרה והמשיכה לתקוף ללא הרף את שערה של נשר, שמצדה ניסתה לחזור למשחק לקראת סוף המחצית וניצלה את החזרה לאחור של טירה כדי לשלוט על מרכז המגרש ולנסות לעקוץ.

כובש השער שלום אדרי

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-38' מטח הזדמנויות לזכות האורחת, עאמר מנסור איבד את הכדור בתוך הרחבה ועובאדה חטאב ניצל זאת, עבר את שוער טירה באלגנטיות כשהקפיץ מעליו ומול שער ריק בעט, אך לרוע מזלו עמיד קשוע רשם הצלה אדירה מהקו והרחיק. בהזדמנות נוספת אמיר רוסטוב בחצי מספרת בעט מצוין מעל השער במהלך שיכול היה להיגמר בשער העונה. נשר לא עצרה והמשיכה לתקוף, אך זה לא עזר לה במחצית הראשונה והיא ירדה בפיגור 1-0 לטובת טירה.

שחקני טירה חוגגים

המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים בשתי הקבוצות, אך טירה בפתיחה חלומית למחצית השנייה בדקה ה-47' אדם סולטאן הוכשל בצד שמאל וטדסה המשיך את המהלך כאשר השופט אפשר את היתרון החוקי וטדסה בהרמה מדויקת לרחבה מצא את עזריה בתוך הרחבה שבעט ללא עצירה לקורה ופנימה והכפיל את היתרון 2-0 לטירה.

חלפו חמש דקות בלבד מהשער וטדסה שוב חטף כדור והכניס מצוין לשלום אדרי שבאחד על אחד בעט לגופט של השוער ופספס הזדמנות גדולה לטירה שיכלה לגמור את המשחק סופית מוקדם מהצפוי. בדקה ה-56' נשלף כרטיס אדום לרן ברקוביץ' בלמה של טירה על דיבור מיותר עם השופט ובכך השאיר את חבריו בעשרה שחקנים דווקא בדקות הטובות שלהם. סמארה ישר הגיב וביצע חילוף מאולץ בעקבות ההרחקה כשהכניס אליחי צברי במקומו של דיאב חמדאן. שלום אדרי לעומת זאת לא התרגש מהאדום וחטף את הכדור ממרכז המגרש ודהר קדימה בטאצ' אדיר, השאיר את עזריה באחד על אחד והאחרון שהכל הלך לו היום לא התבלבל בעט חזק לפינה הרחוקה וקבע 3-0 גדול פתיחה חלומית למחצית השנייה עבור טירה.

בדקה ה-66' סמארה ביצע חילוף שני בדקה 66 כשהכניס את ג'וני גוזלן במקומו של סמיר עבד אלחי. שתי דקות לאחר מכן שלום אדרי הכל יכול במשחק ובהכנסת כדור גאונית השאיר את אליחי צברי לבד מול שוער אךנ לאחר שהתמהמה בהגנת נשר, האחרון בעט חזק כדור שהשוער הדף לקרן. שלוש דקות לאחר מכן עזריה המשיך עם הראש הרמת כדור מצוינת מאדם סולטאן ושוב שוער נשר הדף לקרן.

המצטיין ניר עזריה

צילום: עובאדה אכתילאת

חילוף נוסף בטירה, סמארה החליט לתת לכוכב שלו שלום אדרי לנוח מוקדם והכניס את ודיע פדילה במקומו. ודיע ישר נכנס למשחק ובפעולה יפה השאיר את טדסה מול השוער ששוב רשם הצלה גדולה וטירה כלל לא נראתה בחסרון מספרי. מן העבר השני, עובאדה חטאב ניצל טעות בהגנת טירה ובאחד על אחד ניסה לדחוק את הכדור מתחת לשוער המארחת אך האחרון בהצלה ענקית הותיר את שערו נקי.

בדקה ה-79' עובאדה חטאב חוטף בתוך הרחבה כדור קצר שהחזיר עמיד קשוע לעברו של השוער, אך בעט הרחק מהמסגרת ופספס הזדמנות שלישית בעקבות חוסר דיוק מול השער. בדקה ה-86' זה כבר היה חתום וגמור עם 4-0 לטירה כאשר אליחי צברי קיבל כדור ארוך על קצה הרחבה, עבר שני שחקנים ובעט מסובב לעבר הפינה הרחוקה ופנימה לרשת. על סף סיום המשחק מוחמד שימי דחף את כובש השער האחרון של טירה אליחי צברי וספג כרטיס צהוב שני ואדום. המשחק הסתיים בארבעה שערים ושני אדומים, משחק קצבי עם ניצול הזדמנויות מצוין לטירה שלעומת נשר שפספסה הרבה הזדמנויות ולא הייתה מדויקת בסיומת, קבעה וחתמה את תוצאה המשחק והעניקה ניצחון ביתי ראשון לטירה בתום בצורת של סיבוב שלם.

מאמן מ.ס טירה מוחמד סמארה אמר בסיום: "סוף סוף עשינו ניצחון בבית וניצחון מוחץ, הגיע לנו. אנחנו בתקופה טובה מאוד למרות התיקו בירושלים שם ניצול המצבים שלנו לא היה טוב. שלום אדרי עשה משחק גדול, השחקנים שטפו את המגרש אני מבסוט מאוד ומקווה שנמשיך ככה".

אוהדי טירה חוגגים בסיום

על חוסר היציבות: "לטירה יש כלים לנצח כל קבוצה, יש לנו בתקופה האחרונה יציבות. כל עוד אנחנו לא מפסידים אנחנו יציבים, הייתה לנו בעיה שאנחנו לא מנצחים בבית כי אם היינו מנצחים עוד כמה משחקים כאלה היינו מתמודדים על העלייה. הנקודה ששברה אותנו הייתה המכה שספגנו מול אסי גלבוע וזה קצת פגע בנו, מקווה שנמשיך כמו היום".

על כמות ההרחקות שלהם: "היד קלה על ההדק איתנו, ברקוביץ' לא עשה כלום היום והשופט הגזים. לא בא בטענות אל השופט כי לא הייתי באיזור אבל נבדוק את זה. לוקח את הנקודות החיוביות מכך שניצחנו בעשרה שחקנים. המטרה היא פלייאוף עליון ומקווה שנסיים שם".

#מסטירה

כתבות נוספות