ניצחון שלישי רצוף לאבו רקיק וכאוכב, שגברה 2-1 על מגדל העמק בחוץ

המומנטום נמשך: אבו רקיק וכאוכב רשמו ניצחון שלישי רצוף לאחר שגברו 2-1 על מגדל העמק, עבד מורג'אן חגג יום הולדת ושער, אלקנתי כבש שער נוסף. אופק מלול הצליח רק לצמק, לידור כהן הורחק. אבו רקיק: "ידענו שיהיה קשה, אבל הייתה לי הרגשה חיובית לגבי המשחק הזה". 

 

שתיים מהקבוצות שאפקט החלפת המאמנים השפיע עליהן באופן חיובי נפגשו ביניהן בשישי בצהריים במגדל העמק כשהפועל המקומית אירחה את הפועל כאוכב. קבוצתו של חיים לוי שדורגה ערב המחזור במקום התשיעי, הגיעה למשחק במומנטום חיובי שכלל צבירת 11 נקודות בחמשת המשחקים האחרונים מאז מינויו ובתקווה להמשיך ולהשיג ניצחון ביתי מול כאוכב, שדורגה ערב המחזור במקום החמישי והגיעה למשחק לאחר רצף שני הניצחונות שבקבוצה מקווים לשמור עליו כשבוע לפני המפגש מול אום אל פחם. מבחינת הסגל, הקבוצה עלתה ללא חמד גנאיים ווסים עלי הפצועים  והשוער אחמד שבל המורחק כאשר מי שתפס את מקומו בין הקורות הוא השוער המחליף בילאל חמאד.

 שיבל המורחק

צילום: רמזי אבו אל היג'א

 

לעיני כ-200 אוהדים שכמחציתם הגיעו מכאוכב, הוציא השופט אוסאמה אבו סמרה שזכה להופעת בכורה בליגה א' את המשחק לדרך. המשחק נפתח בגישושים משני הצדדים ובדקה ה-14' אמיר אבו ניל מצא בכדור עומק את גל אלקנתי שנותר לבדו מול אלון שיצא לקראתו ואלקנתי בעט כדור שטוח לרשת שקבע יתרון 1-0 מהיר לזכות קבוצתו. מיד לאחר השער מגדל ניסתה להשוות, אך נעצרה בשליש האחרון וקיבלנו מחצית ברובה נטולת אירועים. בירידה להפסקה השופט אוסאמה אבו סמרה הרחיק את מאמן של מגדל העמק חיים לוי לאחר שמחה בפניו על החלטותיו.

 

המחצית השנייה נפתחה בקצב טוב יותר וזכינו לראות מצבים לעבר שני השערים, בצד של מגדל פלצ'וק ושחר בן ארי ניסו לאיים על השער אך בעיטותיהם פגשו את חמאד במקום ואילו מנגד, לגל אלקנתי היו שתי בעיטות ששלחו את הכדור מעל לשער. בדקה ה-73' כאוכב זכתה בכדור חופשי ממרחק של כ-22 מטרים ולכדור הזה ניגש לא אחר מאשר עבד מורג'אן, שסובב אותו באומנות לעבר הפינה השמאלית של אלון ופגש את הרשת. החגיגה של היתרון הכפול 2-0 לזכות כאוכב הייתה כפולה עבור מורג'אן שמלבד השער חגג את יום את הולדתו. מיד לאחר השער, מגדל ניסתה לצמק והגיעה למצב נהדר כשבעיטתו של גניש מחוץ לרחבה נעצרה על ידי חמאד.

שחקני כאוכב חוגגים

צילום: רמזי אבו אל היג'א

 

בדקה ה-87' קיבלנו שער נדיר במשחק כאשר אופק מלול קשרה של מגדל סובב כדור ממרחק של כ-35 מטרים לעבר רחבתה של כאוכב, הכדור הטעה את ההגנה והשוער, פגש את הקורה, חדר פנימה ומגדל צימקה את התוצאה ל 2-1. מיד לאחר השער מגדל אף לחצה על הדוושה בכדי לאזן את התוצאה, אך בעיטותיהם של לידור באבא ואופק מלול פגשו את ההגנה והשוער של כאוכב מוכנים.

 

בדקה ה-93' מגדל הצליחה לכבוש, אך השער הזה נפסל בטענה לנבדל. שחקני מגדל התקשו לקבל את החלטתם של השופט והקוון ומחו בפניהם על הפסילה, המחאה הזו נגמרה בהרחקה ישירה בכרטיס אדום של לידור כהן ובכך הסתיים לו המשחק בניצחון חוץ קשה של כאוכב שהקפיץ אותה עד המקום הרביעי ולראשונה העונה כאוכב מחברת רצף של שלושה ניצחונות.

עשה עבודה טובה בין הקורות. חמאד

צילום: רמזי אבו אל היג'א

 

עובדה מעניינת נוספת מבחינתה של כאוכב שדורשת הסבר מדעי, היא שבכל הסיבוב הראשון היא כבשה 16 שערים ב-14 משחקים ממוצע של 1.15 שערים למשחק, את הסיבוב השני כאוכב שיחקה ללא חלוץ תשע מקורי מאז עזיבתו של אבי מלכה והייתה ציפייה שזה יפגע בה רבות לאור העובדה שלא הובא מחליף ראוי למלכה, אך בששת המשחקים הראשונים של סיבוב השני הקבוצה כבשה 12 שערים ב-6 משחקים וממוצע של שני שערים למשחק, כל זאת ללא חלוץ תשע מקורי. עובדה שמתארת רבות את השינוי שעברה הקבוצה.

 

מיד בסיום המשחק אמר המאמן המנצח אברהים אבו רקיק: "זה ניצחון שלישי רצוף אבל לא שלי ופה הטעות, יש שחקנים מדהימים והניצחונות בראש ובראשונה שלהם ואחר כך שלי כמאמן. אני לא הבאתי משהו ממני, באתי ומצאתי קבוצה נהדרת ושחקנים מצוינים שמגיע להם כל הכבוד וכל שלושת הניצחונות זה מהשחקנים עצמם ולא ממני, אני האחרון בקבוצה שמגיעה לו מילה טובה".

שומר על מאזן מושלם. אבו רקיק

צילום: רמזי אבו אל היג'א

 

על כך שהלך להם מאוד קשה הוסיף: "אנחנו ידענו שיהיה לנו משחק קשה ואנחנו מכירים את מגדל העמק במגרשה הביתי, ידענו שיהיה קרב קשה מאוד ואני באופן אישי עדיין לא הפסדתי פה. לפני המשחק הייתה לי הרגשה חיובית לגבי המשחק וברוך השם בסוף הצלחנו לנצח". 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload