כפר כנא חזרה לנצח עם 1-0 על "רובי שפירא". סבע: "רוצה פלייאוף עליון"

כפר כנא שברה את רצף ההפסדים עם ניצחון בתוצאה 1-0 על "רובי שפירא", רסלאן קזנצוב כבש את שער הניצחון. אחמד סבע: "ניצחון מצוק שהגיע לנו. פלייאוף? רוצה להגיע לשם ומקווה שנעשה את זה".

הפועל כפר כנא מהמקום השמיני ארחה היום(שישי) את "רובי שפירא" מהמקום השישי כאשר שתיהן במאזן נקודות זהה, חיפשו את הנקודות שישמרו אותן במאבק הצמוד על כרטיס לפלייאוף העליון. כפר כנא מצדה עוברת תקופה לא טובה עם שני הפסדים רצופים ולעומתה הפועל רובי שפירה מנסה לשמור על המומנטום מהשבוע שעבר בו הביסה את עירוני טבריה. שתי הקבוצות פתחו את המשחק בצורה זהירה כאשר שתיהן יודעות שאין מקום לטעויות במשחק כזה. בדקות הראשונות אף אחת מהן לא הגיעה להזדמנויות ממשיות והמשחק נע מצד לצד בלי לסכן את שער היריבה. בדקה ה-16' אבי מלכה עבר שני שחקנים וניסה להיכנס לרחבה, אך בעט לא טוב וכפר כנא ניצלה מכדור מסוכן. בדקה ה-19' ראדי חמאיסי הוריד כדור מצוין בתוך הרחבה לאחר שקיבל הרמה מדויקת מעודאי שלאעטה, ניסה לדהור לעבר השער, ספק הוכשל ע"י הבלם והשופט לא קנה את הנפילה.

מאמן כפר כנא אחמד סבע

המחצית הראשונה לא התעלתה לרמת כדורגל גבוהה ושתי הקבוצות שהיו זהירות מדי, נאלצו להסתפק בירידה להפסקה ללא שערים. המחצית השנייה נפתחה בקצב טוב של כפר כנא כאשר בדקה ה-50' עודאי שלאעטה קיבל כדור מצוין בתוך רחבת "רובי שפירא", אך בעט אותו קשתית ולא חזק מעל המסגרת. אחמד סבע הבין שהוא יכול להשיג משהו מהמשחק הזה והכניס את פאיק מחאמיד במקומו ראדי חמאיסי. המשחק אכן קיבל תפנית מעניינת וכפר כנא החלה לסכן את שערה של "רובי שפירא", פאיק מחאמיד ניסה לבעוט מחוץ לרחבה והוכשל על סף הרחבה אך כפר כנא לא הצליחה לנצל היטב את הכדור החופשי.

בדקה ה-73' טעות גדולה בהגנת הפועל כפר כנא העניקה הזדמנות לאורחים כאשר הכדור מגיע לחלוצה של רובי שפירא אמג'ד נימרי שנכנס כמחליף דקות בודדות קודם לכן, אך בעט מתוך הרחבה מעל המסגרת. דקה אחת לאחר מכן מוחמד פודי ניסה את מזלו בבעיטה מחוץ לרחבה שסיימה התקפת מתפרצת אך גם הכדור שלו חלף מעל המסגרת ולא הניב שער. מי שנכנס למשחק ועשה את כל השינוי הוא רסלאן קוזנצוב שבדקה ה-81' קיבל כדור מספואן זועבי, שלח אותו מתוך הרחבה וקבע יתרון 1-0 מוצדק לכפר כנא שהייתה מסוכנת יותר במחצית השנייה.

בתוך תוספת הזמן פאיק מחאמיד יצא למתפרצת ובמצב של שלושה מול שניים בהגנת רובי שפירא, פאיק בעט לרגלי עידן וייצמן במקום להעביר ימינה לספואן ולהשאיר אותו באחד על אחד מול השוער, הזדמנות שהייתה יכולה לגמור את המשחק בשלב מוקדם יותר אך בכפר כנא נאלצו להמתין במתח עוד מספר דקות עד לשריקת הסיום שקבעה ניצחון בתוצאה 1-0 לזכותם שגם את רצף שני ההפסדים האחרונים שלהם.

חזר להרכב. עבאס

מאמן הקבוצה אחמד סבע אמר בסיום: "ניצחון קשה אבל מתוק שהגיע לנו, היום שיחקנו כדורגל והגענו למצבים שהיינו צריכים להגיע ולא הגענו בשני המשחקים האחרונים והכי חשוב שעצרנו את רצף ההפסדים. כל הכבוד לשחקנים מוריד בפניהם את הכובע. זו הקבוצה שאני רוצה לראות".

על השינויים בהרכב והחילופים: "מוחמד עבאס שחזר להרכב הוא שחקן מצוין מאז שהגעתי הוא נותן משחקים טובים. הקבוצה הזו בכל משחק שווה שני שערים, החדרתי לשחקנים שלי שזה מה שמאפיין אותנו ואני שמח שגם לא ספגנו היום. אמרתי לשחקנים שלי היום שלא חשוב מי ישחק צריך לנצח וכולם היו טובים, כולם הפגינו אופי גם מי שפתח וגם מי שנכנס כמחליף".

צפו בראיון המלא של אחמד סבע

על רצף המשחקים הבאים והאפשרות להיכנס לפלייאוף: "תמיד בכדורגל זוכרים את הסוף כך אמרתי לשחקנים שלי, החדרתי להם לראש שאנחנו צריכים לעשות סיום טוב לתקופה שלנו. פלייאוף עליון? כל משחק חשוב בפני עצמו ויכול להקפיץ אותך או להוריד אותך. אני רוצה פלייאוף עליון ותמיד רוצה להצליח, רוצה שהשחקנים שלי יהיו ווינרים כמו שהיו היום. מקווה שנגיע לפלייאוף".

#הפועלכפרכנא

כתבות נוספות