באקה איבדה נקודות לאחר תיקו דרמטי מול זלפה. ג'לאל פדעוס: "אום אל פחם כבר רגל וחצי בלאומית,

תיקו דרמטי בין זלפה לבאקה אל גרבייה: המארחת הובילה ביתרון כפול, אך ספגה שער ממיזר זועבי ושער דרמטי מחסיב אבו רוקון בתוך תוספת הזמן שהותיר אותה עם נקודה בלבד. ג'לאל פדעוס: "הכל לא עובד לנו, נקבל החלטות ביומיים הקרובים גם לגבי המאמן". חסיב אבו רוקון: "אנחנו כל פעם מראים שאנחנו קבוצה עם אופי חזק".

לאחר שני הפסדים רצופים, פגשה היום הפועל באקה אל גרבייה את הפועל זלפה בידיעה שהיא חייבת לחזור למסלול הניצחונות אם היא רוצה להישאר צמודה לאום אל פחם במאבק העלייה עד סוף העונה. מבחינה מקצועית, המאמן אלירן חודדה ביצע ארבעה שינויים בהרכב חלקם כפויים כשפתח עם עוביידה אבו רביע, אלעד בוארון, דוד מנשירוב ומחמוד עבאס שחזר להתאמן עם הקבוצה. מנגד, מוריס אוזן ביצע שני שינויים כשגאנם מחאג'נה שהיה חולה בשבוע שעבר חזר לעמוד בין הקורות ומייזר זועבי פתח במקומו של איתמר כהן המוצהב.

שתי הקבוצות פתחו את המשחק בלחץ על שערה של היריבה במטרה להבקיע שער מוקדם, אך מצד שתיהן קיבלנו בחצי השעה הראשונה מצבים בודדים בהם כדורים של קדוסי ומיזר זועבי חלפו בסמוך לשער ואף אחת מהן לא הצליחה לעלות ליתרון ממשי. בדקה ה-30' זלפה קבלה הזדמנות נוספת כאשר מייזר זועבי העביר כדור רוחב לבלאל סבע, שחיכה בתיבת החמש אך לא הצליח להשתלט עליו ויצא החוצה. כחמש דקות לאחר מכן קבלנו את השער הראשון במשחק כאשר ניר אברג'יל שהיה אחד ממצטייני המשחק במחצית הראשונה, שלח כדור מצוין לקדוסי שנותר לבדו מול השוער ושלח כדור מדויק שהצליח להכניע את מחאג'נה וקבע יתרון 1-0 לקבוצתו. 

קדוסי חוגג 

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-38' שוב הצמד ניר אברג'יל ואוהד קדוסי שיתפו פעולה מצוין יחדיו, אך הגנת זלפה עמדה איתן ומנעה מהם להכפיל את היתרון. שתי דקות לאחר מכן סעיד דיאב שלח כדור חופשי מצוין ששוער באקה גיא סלם היא ערני והצליח לתפוס והמחצית הסתיימה ביתרון 1-0 לזכות המארחת מבאקה.

פתיחת המחצית השנייה הייתה המשך ישיר לראשונה ולאחר הזדמנות מצוינת של בלאל סבע מתוך הרחבה, דווקא באקה היא זו שהצליחה להכפיל את היתרון מכדור קרן שהוגבה היישר אל ראשו של אוהד קדוסי ששוב הצליח להכניע את השוער גאנם מחאג'נה וקבע 2-0 לזכות קבוצתו. בדקה ה-63' באקה הייתה קרובה להבקיע גם את השלישי אך הפעם מחאג'נה היה במקום ובזמן הנכון ורשם הצלה מצוינת לכדור מסוכן מרחוק של גרשומוב. 

אוהדי בני זלפה

צילום: עובאדה אכתילאת

בדקה ה-70' החל המהפך במשחק כאשר זלפה הצליחה לצמק מטעות איומה של השוער גיא סאלם שניסה ברשלנות לעבור את מייזר זועבי, אך האחרון הצליח לחטוף את הכדור, ניצל את המתנה שקיבל מול שער חשוף הצליח לדייק וכבש את השער המצמק.  בדקות הסיום קיבלנו את הדרמה גדולה באמת כאשר זלפה הראתה שוב כמה אופי יש לה והצליחה להשוות את התוצאה בדקה ה-90' משער מרהיב של חסיב אבו רוקן שנכנס כמחליף במחצית השנייה, בעט כדור חזק מחוץ לרחבה ששוערה של באקה לא הצליח להדוף וקבע 2-2 דרמטי. 

בתוך תוספת הזמן זלפה הייתה קרובה אף להשלים מהפך, אך סאלם לקח לחסיב אבו רוקון כדור של שער ודאי והותיר את קבוצתו עם נקודה בודדת, שבמצבה כלל אינה מספקת. מנגד, זלפה מוכיחה שוב ש"זה לא נגמר עד שזה נגמר" ומולה צריכים להיות ערניים עד לשריקת הסיום והיא יכולה להתגאות בעצמה על כך שהיא היחידה שלא נוצחה בשני הסיבובים על ידי באקה ואום אל פחם, שתי הקבוצות עם הסגלים הבכירים ביותר בליגה. 

 אבו רוקון ודיאב חוגגים

צילום: עובאדה אכתילאת

יו"ר באקה אל גרבייה ג'לאל פדעוס אמר לתכנית "היציע הצפוני" ברדיו קול רגע לאחר המשחק: "בחודש האחרון יש בקבוצה תופעה של חוסר שייכות ורוח לחימה, זה בא לידי ביטוי כשאתה מוביל וסופג שני שערים אחד מהם בדקה התשעים. זה מייאש, לא לנצח שלושה משחקים לקבוצה ששואפת לעלות ליגה זה לא טוב". 

על השאלה מה לא עובד בקבוצה אמר: "הכל לא עובד, משהו קרה בקבוצה בחודש האחרון. אנחנו צריכים לשבת ביומיים הקרובים ולקבל החלטות ויהיו החלטות".

 מה תהיה ההחלטה? חודדה

צילום: עובאדה אכתילאת

על מעמדו של המאמן אלירן חודדה: "יכול להיות שנקבל החלטות גם לגביו, אני חושב שכן. עדיין לא דיברנו עם חודדה אבל לא כך עושים את הדברים, נשמע הבהרות ממנו ונראה. אם יש לו חלק בשינוי השלילי? כן אבל נשמיע לו את הדברים לא דרך התקשורת". 

על היריבה אום אל פחם שיכולה אף להגדיל את הפער בזכות אבדן הנקודות של קבוצתו הוסיף לסיום: "הם כבר רגל וחצי בליגה לאומית. יש לנו קאדר מצוין שיכול להמשיך להיאבק, לא נרים ידיים". 

בצד בני זלפה אמר כובש השער חסיב אבו רוקון: "זה אמנם תיקו אבל אנחנו כל פעם מראים שאנחנו קבוצה עם אופי חזק. אני שמח שאני גם זה שכבשתי את שער השוויון ועזרתי לקבוצה שלי, לא אהסס לעזור לקבוצה שלי בכל פעם משאוכל בכדי שתוכל להמשיך להתקדם ולסיים במקום טוב". 

#הפועלבניזלפה #באקהאלגארבייה

כתבות נוספות