אכסאל חזרה לנצח וגברה 2-0 על השכנה הפועל עפולה. פיליפ מנה: "הקבוצה הטובה יותר ניצחה"

לא חוששת מקבוצות הצמרת: אכסאל ניצחה 2-0 את עפולה משערים של אמיר חלאילה ופיליפ מנה. אבו סאלח: "כולם ראו איזה שחקנים טובים יש לאכסאל, מול מרמורק יהיה המאני טיים שלנו". פיליפ מאנה: "הקבוצה הטובה יותר ניצחה, מנתבים את הלחץ למקום חיובי".

לאחר ההפסד לנס ציונה והבשורה המרה שהתקבלה בבית הדין אודות ההפסד הטכני לכפ"ס, אירחה אכסאל את השכנה הפועל עפולה בידיעה שהיא חייבת כל נקודה בכדי למנוע מהעונה הזו להפוך למסוכנת ולהתרחק ככל הניתן מהקו האדום. הפועל אכסאל הגיעה ללא בן אלגרבלי המורחק וללא מידו בדארנה הפצוע וכדי להוסיף אולי מעט מזל גם פיזרו מלח עם עליית השחקנים לכר הדשא. 

 

כבר בדקה הראשונה קיבלה אכסאל בעיטה חופשית אותה לקח פיליפ מנה אך עפולה הצליחה להרחיק את ההגבהה המסוכנת שלוש לקרן. בדקה ה-5' שוב מנה שלח כדור מצוין לתוך הרחבה לדייגו סליס אך האחרון מול שוער שלח אותו החוצה. בדקה ה-9' פתיחת המשחק המצוינת של אכסאל באה לידי ביטוי כאשר סליס קיבל כדור מצוין מעלאא אבו סאלח, העביר לאמיר חלאילה שמול שוער הפעם כן הכניע וקבע יתרון 1-0 מהיר ומוצדק. 

שחקני הקבוצות והמלח שפוזר בפתיחת המשחק

 

בדקה ה-19' עפולה ניסתה להשוות כאשר דור כוכב שלח בעיטה חופשית מסוכנת לעבר רחבת אכסאל שהורחקה לקרן. בדקה ה-33' מוסא טראבין ששב להרכב על חשבונו של צמח, הגביה כדור מצוין לרחבה אך סליס נגח אותו מעל השער. כחמש דקות לפני סיום המחצית עפולה כמעט הצליחה להשוות אך כדור של קעטבי התגלגל סמוך לקורה ויצא החוצה. 

 

עם פתיחת המחצית השנייה הוחלף עלאא אבו סאלח שהתלונן על פגיעה בראשו ובמקומו נכנס איתן רצון. גם עפולה ערכה חילוף כפול כשהוציאה את רוצ'ט וצעדון והכניסה את סער בן מנשה ועידן דוד. האורחת פתחה טוב יותר את המחצית השנייה אך איינוגבה היה במקום ובזמן הנכון בכדי לעצור כבר בדקות הראשונות שלה מצב של שער ודאי מרגליו של דור כוכב.

 

בדקה ה-73' אכסאל הצליחה שוב להעניש את הפועל עפולה על היום החלש שלה כאשר פיליפ מנה שהיה ביום טוב ניצל כדור מצוין שקיבל מסליס והכפיל את היתרון לזכות קבוצתו. ביציע של אכסאל אמנם חגגו את היתרון, אך כעשר דקות לאחריו ספגה הקבוצה מכה כשהורחק שחקנה עלאא ג'אפר שספג כרטיס אדום ישיר על עבירה שביצע והותיר את קבוצתו לדקות האחרונות של ההתמודדות בעשרה שחקנים אך עפולה לא הצליחה לנצל את היתרון המספרי ולייצר הפתעה ואכסאל היא זו שחגגה ניצחון קריטי שהציל אותה מירידה אל מתחת לקו האדום ובכך היא גם מקבלת דחיפת ביטחון רגע לפני המשחק הקריטי שמצפה לה מול מרמורק במחזור הבא. 

פיליפ מאנה וחוסאם אבו סאלח

 

עוזר המאמן חוסאם אבו סאלח אמר בסיום: "אנחנו ידענו מתחילת השבוע גם באימונים שאם חס וחלילה היינו עושים תיקו או מפסידים זה לא היה טוב לנו. במצב הזה לא צריך ללמד הרבה טקטיקה אלא רק לחימה במשחק וכולם ראו איזה שחקנים טובים יש לאכסאל".

 

לקראת המשחק הבא מול מרמורק: "זה המאני טיים אבל זה הכדורגל, צריכים ללכת לעשות שם תוצאה טובה. כולם יודעים שעדיין לא עשינו העונה רצף ניצחונות והגיע הזמן לעשות את זה. מהיום מהמשחק הזה נילחם בכל מגרש כדי להישאר מוקדם ככל הניתן בליגה". 

עלאא אבו סאלח, עוזר המאמן חוסם אבו סאלח והיו"ר בהאא חליל

 

ממצטייני המשחק פיליפ מאנה אמר: "עשינו ניצחון מאוד חשוב בעיקר לאחר התקופה קשה שעברנו ושכל התחתית התקרבה אלינו. המטרה הייתה רק לנצח וראיתם אחד עשר לוחמים על המגרש והקבוצה הטובה יותר על כר הדשא ניצחה. ברור שכדורגל זה משחק לחוץ אבל ייאמר לזכות הצוות המקצועי שהוא נותן לנו גב ומעטפת כדי להגיע מוכנים גם מנטלית, לכולנו יש את היכולות רק צריכים להביא אותן על המגרש. הלחץ שיש עכשיו צריך להיות מנותב למקום חיובי".

 

על היכולת האישית שלו אמר לסיום: "במשחקים האחרונים באמת חלה ירידה אצלי אבל זה קורה לכל שחקן במהלך העונה והחכמה היא לדעת לצאת מזה". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload