כאוכב הביסה 3-0 את כפר כנא ותפסה לראשונה העונה מקום בחמישייה הראשונה

ניצחון שני רצוף לאבו רקיק וכאוכב שהביסו 3-0 את כפר כנא בביתם: חרבאוי ואלקנתי(צמד) חגגו שערים, שיבל הורחק בטענה לנגיעת יד מחוץ לרחבה.

בצהרי יום שישי ותחת קור כבד, אירחה הפועל כאוכב את יריבתה הפועל כפר כנא לקרב אמצע טבלה למאבק בין שתי קבוצות ששואפות להתקדם רחוק ככל הניתן בטבלה ואולי גם לתפוס מקום בפלייאוף. המארחת מכאוכב עם מאמנה אברהיים אבו רקייק הגיעה למשחק כשהיא ממוקמת ערב המחזור במקום העשירי ועם מצב רוח מרומם לאחר הניצחון הגדול בשבוע שעבר על "רובי שפירא" ובקבוצה קיוו במשחק הזה סוף כל סוף לייצר רצף של שני ניצחונות לראשונה העונה.

מבחינת הסגל, הקבוצה עלתה ללא נביל עלי המורחק, אחמד צביח שריצה עונש צבירת צהובים ווסים עלי הפצוע ובמקומם קיבלו את הקרדיט מוחמד סייד אחמד והכישרון הצעיר אנס נסאר. מנגד, עמדה הפועל כפר כנא שדורגה ערב המחזור במקום הרביעי והגיעה לאחר ההפסד הביתי לאסי הגלבוע וחניכיו של סבע קיוו לצא מכאוכב עם שלוש הנקודות שייתנו להם אוויר להמשך דרכם בליגה.

אחמד סבע

השופט מוחמד כיאל הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-200 אוהדים מתוכם כ-40 שהגיעו מכפר כנא. המשחק נפתח בקצב טוב וכבר בדקה ה-5' קיבלנו את השער הראשון כאשר הברומטר של כאוכב עבד מורג'אן ניגש לכדור קרן שהגביה אותו לראשו של ואיל חרבאוי שמחמישה מטרים נגח פנימה וקבע יתרון 1-0 לכאוכב. מיד לאחר השער, כפר כנא ניסתה לחזור למשחק ובדקה ה-20' קיבלה הזדמנות נהדרת להשוות כשכדור קרן הורחק היישר לבלם מאור סיסו שבעט ממרחק של כ-16 מטרים אלכסונית כדור שפגש את משקוף שערה של כאוכב. לא חלפה דקה ולאבו ניל הייתה הזדמנות אדירה להכפיל את התוצאה כשקיבל כדור רוחב מאנס נסאר, אך הבעיה שלו שלחה את הכדור מעל לשער.

בדקה ה-38' הזדמנות נהדרת לכפר כנא כשכדור חופשי הוגבה לראשו של מאור סיסו שנגח מתוך הרחבה לפאיק מחאמיד, האחרון בעט מחמישה כדור חזק ששיבל בהצלה נהדרת הצליח לשמור על היתרון לכאוכב. עוד לפני הירידה למחצית אנשי כפר כנא דרשו בעיטה חופשית וכרטיס אדום בגין נגיעת יד מחוץ לרחבה של השוער שיבל שהצליח להרחיק את הכדור אל מחוץ המגרש.

גל אלקנתי

פתיחת המחצית השנייה הייתה דומה לראשונה מבחינת הקצב ובדקה ה-48' מתפרצת נהדרת של כאוכב שהחלה עם אבו ניל שמסר לאלקנתי וממנו למורג'אן, שבעט ממרחק של כ-16 מטרים אך נחפאוי היה במקום והציל שער. בדקה ה-52' לואי חגוג' מסר כדור עומק לגל אלקנתי שדהר לעבר הרחבה, הצליח לעבור את המגן וברגל שמאל ממרחק של כ-16 מטרים בעט לפינה הימנית של נחפאוי ופנימה והכפיל את היתרון 2-0 לזכות כאוכב.

בדקה ה-61' קיבלנו את השער של המשחק, שער שבאקדמיות לכדורגל חייבים ללמד, זה החל עם אבו ניל שחטף את הכדור ומסר אותו לעבד מורג'אן שנכנס לרחבה ובעין עקומה ראה את אלקנתי מצטרף. מורג'אן העביר אליו כדור רוחב ואלקנתי באומנות הקפיץ מעל נחפאווי ופנימה לרשת, מה שקבע כבר 3-0 לכאוכב. לאחר השער המשחק המשיך להיות דו צדדי אך בלי מצבים וודאיים לכיבוש.

היה בלב הסער. שיבל

בדקה ה-77' של המשחק קיבלנו אירוע מעורר מחלוקת כאשר כדור עומק שנשלח לעברו של פאיק מחאמיד שעל קו ה-16 ניסה להקפיץ מעל שבל שהרחיק בידיו והשופט שרק לנגיעת יד וכרטיס אדום לשוער, מה שהחמיר את הטענות שכבאר עלו אצל אנשי כאוכב כלפי השיפוט אך לא הם ולא אף גורם אחר הצליחו לשנות את ההחלטה שהותירה את אבו רקייק עם עשרה שחקנים עד תום ההתמודדות, מה שאולי היה חיסרון מספרי על כר הדשא אך לא השפיע על תוצאת הסיום שנחתמה 3-0 לזכות חניכיו.

הניצחון הגדול של כאוכב מכניס אותה לראשונה העונה לחמישייה הראשונה ונותן שקט תעשייתי במערכת להמשך הדרך. כעת, העיניים יהיו נשואות לעבר השבוע הבא לקרב מול מגדל העמק שגם היא נמצאת בתקופה טובה. מנד, בצד כפר כנא התאכזבו מההפסד אך עם זאת הליגה עוד ארוכה ויקוו לכפר על זה כבר בשבוע הבא כשיפגשו את "רובי שפירא" חיפה.

#הפועלכאוכב

כתבות נוספות