כפר כנא הפסידה בבית לאסי גלבוע. אחמד סבע: "מאוכזב מהיכולת, לא הגענו למשחק"

 

אסי גלבוע ממשיכה במס הניצחונות עם 2-0 על כפר כנא, שהציגה יכולת חלשה לעומת התקופה האחרונה והמוצלחת שלה. אחמד סבע צפה במשחק מהספסל: "היה קשה מאוד לא לעמוד על הקווים. מאוכזב מהיכולת, לא הגענו למשחק. מקווה שהשחקנים שלי יחזרו לעצמם במשחק הבא".

 

הפועל כפר כנא אירחה היום(שישי) את אסי גלבוע למשחק לוהט בין שתי הקבוצות עם המומנטום הטוב ביותר בחודש האחרון. אחמד סבע מאמנה של הפועל כפר כנא שלא מחזיק בתעודת הפרו, החליט שלא לקחת סיכון היום בספיגת קנס כספי וישב לאורך כל המשחק על הספסל ומי שעמד על הקווים הוא המנהל המקצועי נסים אבו דאוד ומי שנעדר מההתמודדות הוא עמיר אבלס(פיצי) בעקבות צבירת כרטיסים צהובים. קצת מחוץ לכר הדשא, המשחק היה מרגש במיוחד עבור חלוצה של כפר כנא מוחמד פודי, שפגש לראשונה את הקבוצה בה שימש כקפטן עד לפני מספר שבועות.

 צילום: עובאדה אכתילאת


כבר בדקות הפתיחה, ספגה כפר כנא מכה כשנפצע הבלם מוחמד עבאס והחליף אותו מוסא חוג'יראת. ההזדמנות הראשונה לשער הגיעה כבר בדקה ה-9' כאשר מוחמד פודי בעט מתוך הרחבה פעמיים, בפעם הראשונה השוער הדף ובשנייה הגנת אסי גלבוע הרחיקה. אסי גלבוע שלטה יותר בדקות הראשונות, אבל כפר כנא הייתה מסוכנת יותר באמצעות יציאות מהירות עם שלישיית ההתקפה המהירה שלה. בדקה ה-26' אסי גלבוע עם הזדמנות מצוינת בפעם השנייה ברציפות שהגנת כפר כנא לא מצליחה להרחיק את הכדור מהרחבה, לואס זומא בעט חזק את הכדור מתוך הרחבה אך הוא חלף מעל המסגרת. 


הגנת כפר כנא לא הסתדרה עם המהירות והכוח של החלק ההתקפי של אסי גלבוע וכבר בדקה ה-31' הרמת כדור מצד שמאל הגיעה היישר אל ראשו של שגיא סבג שנגח לבד פנימה וקבע יתרון 1-0 לקבוצתו. השילוב המהיר של התקפת אסי גלבוע שוב עשה צרות להגנת כפר כנא והפעם אותו שגיא סבג בחלוף שתי דקות שוב לבד ברחבה הפעם בועט ליד הקורה. על סף המחצית בדקה ה-43' גדי מלסה קיבל כדור רוחב מצד שמאל ושלח אותו בסמוך לקורה. הקלות שבה שחקני אסי גלבוע מצאו את עצמם לבד בתוך הרחבה פעם אחרי פעם הקשתה על כפר כנא , והאחרון שפספס הזדמנות במחצית הראשונה היה אברהים מוברשם שעל סף המחצית בעט את הריבאונד של הקרן חזק החוצה. 

סבע על הספסל 

צילום: עובאדה אכתילאת

 

המחצית השנייה נפתחה עם חילוף בכפר כנא כשדודי אלישע היה זה שפינה את מקומו והחל מהרגע הראשון של המחצית הורגש שכפר כנא רוצה לחזור למשחק מהר. מן העבר השני, אסי גלבוע שוב הייתה מסוכנת בחלק ההתקפי ושגיא סבג ניסה פעם שוב מהרחבה אך הכדור שלו עלה מעל המסגרת. בדקה ה-56' פאיד מחאמיד גם כן אקס של הגלבוע נכנס במקומו של עודאי שלאעטה. שתי דקות אחרי החילוף ביצע ספואן זועבי פעולת הכנה מצוינת למחליף הטרי פאיד מחאמיד, אך האחרון בעט לא חזק והגנת הגלבוע הרחיקה מהקו. 


שגיא סבג לא הפסיק להטריד את הגנת כפר כנא, בדקה ה-60' קיבל כדור באחד על אחד, ניסה להקפיץ מעל השוער אך עומר נחפאוי היה במקום וקלט את הכדור. המשחק לא הניב הזדמנויות ממשיות נוספות לשתי הקבוצות עד הדקה ה-72' ובה רוסלן קוזניצוב ניסה להפתיע את שוער אסי גלבוע כשבעט מחוץ לרחבה אך השוער לא התקשה וקלט את הכדור. בדקה ה-75' עומר נחפאוי עצר בעיטה חזקה מרגלי לואיס זומה ולמרות החזקת הכדור של כפר כנא, אסי גלבוע הייתה מסוכנת יותר. 

 צילום: עובאדה אכתילאת


בדקה ה-78' מוחמד פודי בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה שלח כדור שפגע בשחקני הגנת אסי גלבוע ויצא לקרן. כפר כנא ניסתה להוציא לפחות נקודה מהמשחק, אך לא הייתה מספיק חדה בחלק ההתקפי שלמרות השליטה היא לא ייצרה איום ממשי. בדקה ה-90' פאיד מחאמיד ניסה להגיע לכדור שהיה משאיר אותו מול השוער אך לא הצליח להשתלט עליו ומהצד השני בתוך תוספת הזמן, גדי מלסה דווקא כן השתלט על כדור מצוין שקיבל כדור בתוך הרחבה לאחר מעידה של שלו ברוור, לא התבלבל ובעט פנימה ובכך קבע יתרון כפול 2-0 לזכותה של אסי גלבוע שנשמר עד תום המשחק. 

 

בגלבוע יצאו מרוצים מהניצחון שהגדיל את הפער שלהם מהפועל ירושלים שהתדרדרה אל מתחת לקו האדום ומצמיד אותם בהפרש נקודה בודדת מצור שלום שנמצאת מעליה במקום בו בורחים ממשחקי המבחן. לעומת זאת בכפר כנא יצאו מאוכזבים מיכולת השחקנים שהייתה שונה ממה שהורגלנו לראות מהם בתקופה האחרונה. 

יצאו מרוצים. הנהלת הגלבוע ואבי סבג 

צילום: עובאדה אכתילאת

 

מאמן הפועל כפר כנא אחמד סבע אמר בסיום: "מאוכזב לא מהתוצאה אלא מהיכולת שלנו, זו לא יכולת שלנו באמת לא הגענו למשחק והגיע לאסי לנצח אותנו אפילו יותר מ 2-0. בדקות הראשונות הגענו למצבים אבל לאחר מכן איבדנו את המשחק לגמרי, צריך להרים את הראש ולהחזיר את השחקנים אנחנו אחרי סרייה שאף אחד כאן לא חשב שנעשה את זה. אנחנו מרוצים מהחודשיים האחרונים ואת המשחק הזה צריכים להשאיר מאחורינו ולהסתכל על שבוע הבא שמצפה לנו משחק קשה ומקווה שנחזיר את היכולת שלנו".

 

על כך שצפה במשחק מהספסל: "היה קשה מאוד, רציתי לעשות הרבה דברים ולא הצלחתי. אני אחד שחי את המשחק ואוהב לכוון ולעמוד וזה עוזר תמיד לקבוצה שהייתי בה. שלחנו מכתבי בקשה שאחזור לעמוד על הקווים ומקווה שזה יקרה שסוע הבא. אין מה לעשות נסתכל קדימה".

 

החילופים וההרכבים שביצע: "במחצית אמרתי להם שאם הייתי יכול לבצע שמונה חילופים הייתי עושה, הייתי צריך לזעזע משהו. פאיק שחקן טוב שעוד נשתמש בו בהרבה משחקים ומגרשים, לכל משחק יש את התכנית שלו. ומי שמוחלף לא נתן מה שצריך במשחק הזה, אני מקווה שכל השחקנים הבכירים יחזרו לעצמם ויביאו את היכולת הטובה שלהם בשבוע הבא". 

 

על המטרה להגיע לפלייאוף: "נכון שזה לא קל אבל גם אך אחד לא האמין שנגיע לאן שנגיע עכשיו. יש לנו קבוצה שמי שנמצא בה ובמערכת מגיע לו להיות בפלייאוף למעלה. אני מכניס את זה גם לשחקנים שלי שהם שווים פלייאוף, שעשו את זה והוכיחו את זה בכל המגרשים ואני מקווה שנגיע לשם ונחווה את החוויה בשביל המגרשים. מקווה שעד אז נעבור את תקופת הפצועים וההיעדרויות שלנו".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload