כאוכב גברה 2-0 על "רובי שפירא", ניצחון בכורה לאבו רקיק

ניצחון בכורה לאבו רקיק: חניכיו גברו בתוצאה 2-0 על הפועל "רובי שפירא" מצמד שערים של גל אלקנתי מול קבוצתו לשעבר ועבד מורג'אן. נביל עלי הורחק וספג כרטיס אדום ראשון בקריירה. 

 

בקרב בין שתי קבוצות שבתקופה האחרונה רחוקות מלהרשים, אירחה "רובי שפירא" חיפה באתוס את הפועל כאוכב. חניכיו ל אלעד בראון, שערב המחזור דורגו במקום השישי כשבמאזנם 23 נקודות, הגיעו למשחק לאחר הפסד החוץ לאסי גלבוע ובקבוצה קיוו להשיג ניצחון ביתי שמצד אחד יקרב אותם לפליאוף העליון ומאידך ירחיק אותם מהמקום המוליך למשחק המבחן. עבור אבי מלכה מדובר במפגש מול קבוצתו לשעבר שזו מנגד הגיעה למשחק כשהיא מדורגת במקום העשירי ובמאזנה 21 נקודות לאחר הפסד במחזור האחרון לעירוני טבריה. 

 

על הקווים של האורחת מכאוכב עמד לראשונה המאמן החדש אברהים אבו רקייק שמונה השבוע לתפקידו ובקבוצה מודעים לחשיבותו של המשחק שניצחון בו ייתן להם מנת חמצן להמשך הדרך והתרחקות מהמקום שמוליך למשחק המבחן ומצד שני ניצחון יכול לקרב אותה לקרבות הפלייאוף העליון. מבחינת הסגל הקבוצה, היא הגיעה ללא וסים עלי הפצוע ועבור גל אלקנתי וכרם עבדאללה מדובר במפגש הראשון במדי כאוכב מול האקסית.

 אבו רקיק במשחק הבכורה

 

לעיני כ-250 צופים מתוכם כמאה שעשו את דרכם מכאוכב, הוציא השופט אביב קליין את המשחק לדרך.  הדקות הראשונות היו טובות וצפינו בהתקפות משני הצדדים. בדקה ה-8' המגן חליל עבדאללה פרץ מאגף ימין והעביר כדור רוחב לגל אלקנתי, שהצליח לעבור את בלם הפועל רובי שפירא ומחמישה מטרים בעט פנימה וקבע יתרון 1-0 לכאוכב. כאות כבוד וזכר לימיו היפים ברובי אלקנתי לא חגג את השער שכבש. לא חלפה דקה והייתה לאותו אלקנתי הזדמנות להכפיל את התוצאה אבל הפעם ליטבינוב הצליח לעצור אותו.

לא חגג מול האקסית. אלקנתי

 

לאחר השער שספגה, רובי השתלטה על העניינים וניסתה לאיים על שערו של שיבל, אך לא הצליחה לייצר מצבים וודאיים לכיבוש. המחצית השנייה נפתחה דומה לסיום הראשונה כאשר "רובי שפירא" המשיכה ללחוץ ואמיר נפאע ניסה להכניע את שיבל בבעיטה ממרחק של כ-16 מטרים אך השוער הצליח להדוף את הכדור. בדקה ה-60' כאוכב נותרה בעשרה שחקנים לאחר שהקפטן נביל עלי ביצע עבירה על שחקנה של רובי באמצע המגרש והשופט שלף את הצהוב השני לקפטן, שסופג את הכרטיס אדום הראשון בקריירת המשחק שלו.

הורחק לראשונה. עלי

 

המשחק המשיך באותו הקצב ורובי המשיכה ללחוץ על כאוכב שהתגוננה וחיפשה לצאת למתפרצות ולעקוץ את היריבה. בדקה ה-85' עבד מורג'אן קיבל כדור על קו ה-16, הצליח לעבור את הבלם עידן וייצמן ולהיכנס לתוך הרחבה ומול ליטבינוב בעט פנימה וקבע יתרון כפול 2-0 לכאוכב שהובילה לצהלה אדירה ביציע האוהדים האורחים. מיד לאחר השער רובי ניסתה למצוא שער מצמק לפחות, תוך ניצול תוספת זמן של 10 דקות שהשופט הוסיף מעבר ל-90 הדקות, אך מלבד בעיטה של דבורה שישבל עצר, היא לא ייצרה איום ממשי על השער ובכך הסתיים לו המשחק בניצחון חוץ גדול לכאוכב וניצחון בכורה של מאמנה החדש איברהים אבו רקיק.

עבד מורג'אן

 

בכאוכב נשמו לרווחה בעקבות הניצחון הזה ובעיקר מההקרבה שהפגינו השחקנים, ששיחקו קרוב לארבעים דקות בעשרה שחקנים. כעת, בקבוצה יקוו שיראו המשכיות גם בשבוע הבא מול הפועל כפר כנא.

 

כובש השער עבד מורג'אן אמר בסיום: "היה משחק קשה, עמדנו ביעד שהצבנו לעצמנו שזה שלוש נקודות ראשונות עם המאמן החדש. למרות ששיחקנו ונגד השופט שהוסיף עשר דקות אני שמח".

 

על השער שכבש: "תוצאה של עבודה קשה של כל הקבוצה ביחד, מקווה שבוע הבא לתת עוד גול ועוד שלוש נקודות זה הכי חשוב".

 

על החיבור עם המאמן החדש אבו רקיק: "כולם מכירים את החיבור שלי עם אברהים, שנה שלישית או רביעית שלי איתו אנחנו מבינים אחד את השני, אני מקווה שנעשה עונה טובה". 

שחקני כאוכב ו"רובי שפירא" במהלך המשחק

 

מנגד, בצד המפסיד אמר מיקי קופל מנהלה הספורטיבי של "רובי שפירא" חיפה: "זהו המשחק הכי חלש שלנו העונה. אנחנו במדרון תלול וקשה שחייב להיעצר. הקבוצה מאוד רוצה והכל קורה לנו הפוך לצערנו. אנחנו מתאמנים מצוין כל השבוע, אך במשחק זה לא בא לידי ביטוי.אני מזכיר לכולם שהמטרות שלנו העונה הן לייצב פיננסית כלכלית את המועדון, ולנסות להידבק לפלייאוף העליון, יש מספיק נקודות בקופה ועוד יהיו לנו ניצחונות והפסדים. ספורט הוגן וקידום צעירים נמצאים בראש המעלה מבחינתנו. אנו מודים לנותני החסות שלנו שהגיעו לטקס בפתיחת המשחק ונתנו לנו כבוד אך לצערנו נצטרך לשמח אותם במשחק הבא.מודים בנוסף לקהל הרב שמילא את היציע". 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload