ליגה ב': צמרת צפופה במחוז צפון א', במחוז המקביל דבוריה ממשיכה לנצח ושמרה על הפער

בזמן שמכבי טמרה נחה, בועיינה וכפר מנדא ניצחו והפכו את צמרת מחוז צפון א' לצפופה וצמודה. במחוז המקביל, ערערה חזרה לנצח ודבורייה גברה על הפועל דליה ושמרה על הפער בפסגה. 

בסוף השבוע התקיים המחזור ה-20 בליגות ב' צפון. אמנם לא היו קרבות ישירים על העלייה בין קבוצות הצמרת, אך המשחקים האחרים סיפקו לא מעט דרמות ותוצאות מעניינות שגרמו לאנחת רווחה אצל חלקן ודאגות אצל החלק האחר. מכבי טמרה נחה השבוע בעקבות התפרקותה של אחווה עראבה ובמחוז המקביל איחוד בני כפר קרע ורמות מנשה זכו למנוחה השבוע.

מחוז צפון א'

בית"ר נהריה 4-0 הפועל בועיינה הפועל בועיינה קיוותה לנצל את מנוחתה של טמרה בכדי להשוות את מספר הנקודות בין השתיים כשיצאה למשחק חוץ לא קל מול הרביעית מנהריה שנמצאת בדרך הנכונה להבטחת השתתפותה בפלייאוף העליון. על כר הדשא, ידה של בועיינה הייתה על העליונה והשכילה לנצח בזכות שערים של פיראס גנאיים עם צמד(שער 17 העונה לחלוץ), קובי בדש ונאגי אבי ג'בל ובכך מצליחה בועיינה להשתוות לטמרה בנקודות אולם יש לציין  שלטמרה עדיין יש משחק חסר.

אחי עכו 4-2 אחווה כפר מנדא המנצחת הגדולה של המחזור הקודם הפועל כפר מנדא יצאה למשחק חוץ לא קל בעכו בידיעה שניצחון והיא נצמדת לטמרה עם אותו מספר נקודות, עם משחק עודף כמובן. מן העבר השני עכו ידעה שהיא חייבת את הנקודות אחרת היא תמצא את עצמה במרחק נגיעה מהמאבק על הפלייאוף נגד הירידה. זה התחיל טוב מבחינתה של עכו כשחאלד קליב העלה אותה ליתרון, מנדא הצליחה להפוך את התוצאה מרגלי מוחמד אבו ריא (צמד) ומוחמד זידאן. חאלד קליב שוב כבש וצימק את התוצאה ואבו ריא בשערו ה-15 העונה חתם את תוצאת המשחק וקבע ניצחון חוץ גדול  לכפר מנדא שרושמת שניים עשר ניצחונות רצופים.

בני ממב"ע הגליל והגולן 1-0 אלנהדה נצרת בני ממב"ע הגליל והגולן שערב המחזור רשמה חמישה הפסדים רצופים חיפשה לעצור את הסחף הזה ואת המשך ההתדרדרות למקומות המסוכנים והשבוע אירחה את אלנהדה נצרת שרוצה את הנקודות החיוניות עבורה להמשך מאבקיה בתחתית. על כר הדשא אלנהדה ניצחה משערו של החלוץ ואיל חסן והשלימה רצף של הפסד נוסף לחבורה מרמת הגולן.

צילום: הדף הרשמי בני ממב"ע 

סקציה מעלות 2-2 מג'ד אלכרום בקרב על המקום החמישי אירחה מעלות השישית בטבלה את מגד אלכרום החמישית כשנקודה אחת מפרידה בין השתיים. איתן אדרי העלה את מעלות ליתרון, פואד עדנאן השווה למגד אלכרום ואסף פחימה החזיר את היתרון למעלות בפנדל, אך אקורד הסיום היה שייך לפואד עדנאן שכבש את שערו השני במשחק וקבע חלוקת נקודות בין השתיים.

מכבי בני נחף 3-0 עירוני כאבול כאבול שהתאוששה אחרי הניצחון מול טמרה בשלישי חיפשה ניצחון נוסף מול נחף שמתחילת הסיבוב השני לא מזכירה את מה שראינו ממנה בתחילת הסיבוב הראשון והפסד נוסף יקרב אותה בצעדי ענק למקומות המובילים למשחק המבחן נגד הירידה. על כר הדשא, כאבול היא זו שניצחה בזכות שערים של הלאל חלאילה, חמאדה בועל ואחמד חטיב.

צעירי כפר כנא 0-2 מכבי ירכא הקרב המסקרן של המחזור נערך בכפר כנא כשהקבוצה המקומית שניצחה בשבוע שעבר את אלנהדה, קיוותה לרשום ניצחון נוסף על עוד יריבה בתחתית בדמותה של מכבי ירכא ואכן חניכיו של מוחמד עבאס עמדו במשימה והצליחו לנצח בזכות צמד שערים של מוהנא ראדי.

במשחק נוסף ניצחה צעירי טמרה בתוצאה 6-1 את האחרונה מכבי שפרעם משערים של חוסין כיואן,בהאא שאמי, איברהים חג'אזי, מוחמד אבו דפוס(צמד) ומוסא דיאב. האדי חג'אג' כבש לשפרעם.

מחוז צפון ב' מ.ס דבורייה 1-3 הפועל דלית אל כרמל המוליכה מדבוריה והמנצחת הגדולה של המחזור הקודם, שערב המחזור ניצבה לבדה במקום הראשון במרחק חמש נקודות מהרודפות אחריה, אירחה בביתה את הפועל דליה שמנסה להימלט ממשחק המבחן. וויאם עמאשה העלה את דבוריה ליתרון ואחסאן חלבי השווה לדליה, אולם וויאם זחאלקה ועומר אלעאל כבשו וקבעו ניצחון נוסף לדבוריה במטרה ליעד.

צילום: עובאדה אכתילאת 

הפועל בני מוסמוס 2-1 הפועל בני ערערה ערערה שבשבועיים האחרונים דעכה וסבלה ממכת פציעות קשה מה שהרחיק אותה כחמש נקודות מדבוריה, יצאה בשבת למשחק חוץ לא קל מול השכנה ממוסמוס שמצדה רצתה את הנקודות בכדי להשאיר את חלום הפליאוף העליון בחיים. וליד צידאוי העלה את ערערה ליתרון, מוחמד כבהא (צ'אבי) השווה למוסמוס ועמוק בתוך תוספת הזמן עותמאן גראבה כבש והעניק את הניצחון לערערה שמשאיר אותה במרחק חמש נקודות מדבוריה.

הפועל סנדלה גלבוע 0-2 הפועל בני פרדייס סנדלה שעדיין חולמת להגיע לפלייאוף העליון אירחה את הפעל פרדיס שהפסידה לדבוריה במשחק ההזדמנות להידבק אליה ובפרדיס ידעו שאיבוד נקודות נוסף משמעותו התרחקות מהעלייה מהמקום הראשון ובפועל זה מה שקרה על כר הדשא כשסנדלה השכילה לנצח מצמד שערים של הלהיט של סנדלה מחמוד זרעיני.

איחוד בני באקה 0-0 מכבי בני ריינה באקה שהתרחקה משמעותית מהקרבות על ההימלטות ממשחק המבחן בעקבות הורדת תשע הנקודות לבית שאן, אירחה בביתה את המושלמת של הסיבוב השני מריינה שלא הצליחה לשמור על המאזן המושלם וסיימה את ההתמודדות בבאקה בתיקו ללא שערים.

הפועל בית שאן 1-0 הפועל טירת הכרמל הפועל בית שאן שעברה הליך פירוק ובעקבותיו הורדו לה תשע נקודות, דבר שהציב אותה במקום האחרון המוביל למשחק המבחן נגד הירידה, נואשת לכל נקודה והשבוע אירחה את הפועל טירת הכרמל שמצידה מקווה להתברג בפלייאוף העליון. שער של איתי סויסה בדקות הסיום העניק את הניצחון לאורחים מטירת הכרמל ושלח את האוהדים הבית שאנים הביתה מאוכזבים.

במשחק נוסף ניצחה מכבי איכסאל את מכבי נג'ידאת בתוצאה 1-0 משערו של עבודי דראושה.


כתבות נוספות