מכבי חיפה ניצחה את הפועל תל אביב, עוואד הצטיין עם צמד

מכבי חיפה ניצחה 3-2 את הפועל תל אביב וטיפסה למקום השני: עוואד הצטיין עם צמד, רוקאביצה השלים. גוטליב וספורי רק צימקו לאדומים.

המשחק הנועל של המחזור ה-21 בליגת ג'פניקה הפגיש בין מכבי חיפה להפועל תל אביב למשחק מסקרן שבסיומו המארחת החיפאית רצתה לתפוס את המקום השני ואילו האורחת באדום לבן רק רוצה שלוש נקודות שיסייעו לה להתרחק מהתחתית הבוערת במטרה לנסות לעשות צעד נוסף לעבר ההישרדות בליגה.

על כר הדשא קיבלנו משחק בקצב מטורף. זה התחיל כעבור שבע דקות בלבד כשמוחמד עואד, ששב הערב להרכב של מרקו בלבול, נגח פנימה את השער הראשון והעניק יתרון מהיר לקבוצתו. בדקה ה-19' ניקיטה רוקאביצה הכפיל את היתרון של הירוקים שבעיניהם היה נראה כי מדובר בערב חלומי, רק שכעבור חמש דקות בלבד אדי גוטליב הצליח לכבוש את השער המצמק שהלהיט את ההתמודדות עוד יותר.

צילום: ניב כהן, מועדון האוהדים מכבי חיפה

קצב כיבוש השערים המהיר נמשך ובדקה ה-36' מוחמד עואד ניצל טעות איומה של רובי לבקוביץ' שניסה להעביר מסירת שוער לפריירה, אך ההחלטה הייתה שגויה והביצוע עוד יותר. עואד ניצל את המתנה שקיבל משוער הפועל תל אביב ובקלילות הגדיל את היתרון לירוקים והשלים צמד משלו. שתי דקות בלבד לאחריו הפועל תל אביב אותתה כי היא עדיין לא מוותרת ורמזי ספורי בשער אדיר קבע 3-2 בין הקבוצות בירידה להפסקה ובתום מחצית שלא נראתה זמן רב בליגת העל.

המחצית השנייה נפתחה רגוע יותר מהראשונה. בדקה ה-60' ערכה מכבי חיפה את החילוף הראשון שלה כשהכניסה לכר הדשא את הטורקי כרים פריי להופעת בכורה במדים הירוקים במקומו של רוקאביצה, הטורקי אף קיבל בדקותיו הראשונות כדור נפלא מעוואד אך רשם החמצה גדולה מול שער ריק. בצד המקביל הכניס קובי רפואה את רועי זיקרי במקומו של ג'וזף גנדה. לא חלפו דקות רבות מהמהלך ורז מאיר במהלך נהדר הגיע עד לבקוביץ', אך הפעם השוער עשה את הדבר הנכון והציל את קבוצתו מספיגת שער רביעי.

בדקה ה-74' אחמד עאבד בהזדמנות נהדרת שלח בעיטה שטוחה שחלפה בסמוך לקורה. שתי דקות לאחר מכן פלקושצ'נקו בנגיעה הראשונה בכדור שולח את עוואד לבד מול לבקוביץ', אבל החלוץ נעצר אצל השוער. בדקות הסיום נכנס לכר הדשא מוחמד אבו פאני ששב בחלון ההעברות לקבוצתו הביתית ועל כר הדשא, גם הזדמנות נוספת של עאבד מבעיטה חופשית לא עזרה לאדומים לשנות את גורל המשחק שנחתם עם ניצחון 3-2 לבלבול וחניכיו כאשר החלוץ הצעיר מוחמד עואד הצטיין עם צמד שערים בפעם השנייה העונה מול הפועל תל אביב.

#מכביחיפה #מוחמדעוואד

כתבות נוספות