תיקו ביתי מאכזב לטירה. סמארה: "היו הרבה ציפיות וחבל על הנקודות"

תיקו ביתי מאכזב לטירה מול קרית אתא: האורחת עלתה ראשונה ליתרון מהנקודה הלבנה, שלום אדרי נכנס כמחליף והשווה את התוצאה. סמארה: "היו הרבה ציפיות וחבל על הנקודות, קרית אתא לא עשתה כלום כל המשחק". שלום אדרי: "בבית שלנו תיקו הוא אכזבה, המטרה עדיין פלייאוף עליון ומאמין שנשיג אותה".

קבוצתו של מוחמד סמארה שהגיעה מהמקום השמיני, אירחה את קרית אתא כאשר שתי הקבוצות הגיעו כשהן בתקופה לא כל כך טובה . טירה מצדה עם ניצחון בודד בחמשת המשחקים האחרונים ואילו קרית אתא הצליחה לכבוש רק פעם אחת בחמשת המחזורים האחרונים. טירה קיוותה להמשיך את היכולת הטובה שלה מהמשחק נגד המוליכה הפועל אום אל פחם כשהפסידה רק בדקות הסיום במשחק בו היא לא נפלה הרבה מהמוליכה, סמארה גם עלה בהרכב דומה לזה שפתח נגד אום אל פחם רק עם שינוי קטן-גדול כאשר שלום אדרי אולי השחקן המשמעותי ביותר בחלק ההתקפי של טירה פתח על הספסל מסיבות מקצועיות ומי שהחליף אותו הוא מתנאל טדסה.

בשבוע האחרון טירה נותרה רק עם המחמאות והפעם היא רצתה להשיג גם את הנקודות מפני שהיא מציגה נתון מדאיג השנה במשחקי הבית כשצברה בהם במרוכז 7 נקודות בלבד לעומת 13 בסך כל משחקי החוץ. על כר הדשא, בדקות פתיחת המשחק לא ראינו הזדמנות ממשית של אחת הקבוצות והמשחק התנהל ברובו במרכז המגרש עם יתרון קל לטירה בשליטה בכדור. בדקה ה-20' הגנת טירה הסתבכה קלות עם הכדור בחלק האחורי שלה, מה שהעניק ליוחאי כהן הזדמנות והוא ניסה להשתלט על הכדור, אך מצא את עמיד קשוע עירני והאחרון הרחיק בבטחה את הסכנה.

מאמן טירה מוחמד סמארה

בדקה ה-28' הזדמנות מצוינת לטירה, עאמר מנסור בפעולת הכנה מצוינת מאגף ימין העביר כדור רוחב מדויק לניר עזריה שמתוך הרחבה סובב לפינה הרחוקה אך הכדור שלו לא היה מספיק חזק ושוער קרית אתא עומר קציר הדף לקרן. האירוע המשמעותי ביותר במחצית הראשונה הגיע בדקה ה-35' כאשר אדם סולטאן הכשיל את אוסמה שעבאן בתוך הרחבה, השופט לא התבלבל ושרק לפנדל לטובת קרית אתא, קפטן האורחת יוחאי כהן ניגש לבעיטה ומהנקודה הלבנה גלגל פנימה וקבע יתרון 1-0 לקבוצתו.

השער שספגה טירה תפס אותה לא מוכנה ובניגוד למהלך המשחק היא מצאה את עצמה בפיגור. טירה ניסתה לחזור לעניינים מהר ובדקה ה-38' עאמר מנסור ניסה להרים כדור לרחבה מצד ימין, יצא חצי הגבהה וחצי בעיטה, אך למזלה של קרית אתא הוא לא היה במסגרת. חלפו שתי דקות בלבד ושוב ניסיון דומה לזה של עאמר, הפעם מצד שמאל ומרגלי בר אלסברי אך גם הוא לא מצא את המסגרת והכדור שלו חלף מעל הקורה.

טירה לחצה יותר וניסתה להשיג את השוויון המיוחל לפני הירידה למחצית, ניר עזריה ורן ברקוביץ' ניסו את מזלם בבעיטות מחוץ לרחבה אך שוב ושוב הכדור לא פגע במסגרת. עמוק בתוך תוספת הזמן של המחצית סמיר עבד אלחי הוריד כדור אדיר לניר עזריה שלא הצליח להשתלט עליו פעמיים בתוך הרחבה ופספס הזדמנות ענקית להחזיר את קבוצתו למשחק. דקה לפני סיום המחצית רן ברקוביץ' בלם טירה ראה את הכרטיס הצהוב והמשיך להתווכח עם השופט, שכמעט שלף את הצהוב השני עד ששחקני טירה ניגשו לשחקן ולשופט, הפרידו ביניהם והרגיעו את הרוחות.

המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים בשתי הקבוצות. בדקה ה-49' בעיטה חופשית ממרחק של כ-20 מטרים של עאמר מנסור עברה את החומה, אך הכדור לא היה מספיק חזק בכדי להכניע את שוער קרית אתה שהדף אותו מצוין. בדקה ה-55' אוסמה שעבאן כמעט ניצל איבוד כדור של טירה על סף הרחבה אך למזלה של המארחת לא היה מדויק בבעיטה שלו. בדקה ה-57' סמארה הבין שהוא יכול להוציא הרבה יותר מהמשחק הזה או לפחות לאזן את התוצאה ולכן ויתר על שחקן קישור סמיר עבד אלחי והכניס את שלום אדרי שהקהל הביתי קרא בשמו ודרש שכן ישתתף במשחק. אדרי הוסיף הרבה ביטחון בחלק ההתקפי של טירה ואפשר לטירה להשתלט יותר על הכדור.

הלחץ שהפעילה טירה על שערה של קרית אתא ודילול הקישור ביציאת סמיר הפכה את המשחק למהיר יותר וכמעט כל ניסיון מתפרצת של קרית אתא הפך להיות מסוכן. בדקה ה-65' ודקות בוודות לאחר שנכנס, שלום אדרי קיבל כדור קצר מהקרן, ושלח אותו אדיר וחזק לעבר הפינה הרחוקה של שער האורחת וקבע שוויון 1-1 שהחזיר את טירה למשחק. טירה דחפה יותר והאמינה שכן יכולה להשיג את הניצחון, בדקה ה-71' עאמר מנסור הוריד עם הראש כדור מצוין לשלום אדרי שמתוך הרחבה בעט חזק , השוער הדף ימינה ומתנאל טסדה תוך ריצה בעט את הריבאונד אך הכדור שלו יצא החוצה. מן העבר השני אוסמה שעבאן היה קרוב לשער שני לזכות קרית אתא כשבעט מתוך הרחבה כדור שפגע בקורה ויצא החוצה.

החזיר את טירה למשחק. אדרי

סמארה האמין שאפשר עוד לדחוף קדימה והכניס את דיאב חמדאן בדקה ה-76' במקום אליחי צברי. מנגד, עאהד עזאם סיים את חלקו במשחק לטובת כניסתו של ליאור דהן. שלום אדרי להט על המגרש ובדקה ה-80' שחזר בעיטה דומה לשער מצד שמאל, אך הפעם הכדור חלף מעל הקורה. בדקה ה-90' אוסמה שעבאן סיים את חלקו במשחק ובמקומו נכנס עידן ג'ראד. בתוך תוספת הזמן טירה קיבלה הזדמנות אחרונה להכריע כאשר רן ברקוביץ' נגח כדור מצוין שקיבל משלום אדרי, אך הוא חלף מעל השער ולא הצליח לשנות את תוצאת הסיום שנשמה תיקו 1-1 וחלוקת נקודות בין השתיים שמבחינת טירה היה לחלוטין לא מספק.

מאמן טירה מוחמד סמארה אמר בסיום: "היו הרבה ציפיות וחבל על הנקודות, קרית אתא לא עשתה כלום כל המשחק. הכל עבד לנו טוב ויפה חוץ מהסיומת. גם המזל לא היה איתנו ובכל שבוע אנחנו מקבלים טעויות שיפוט, המזל מתנגח איתנו קצת אבל מסתכלים קדימה. שלום אדרי? הוא האקס פקטור שלנו, הוא היה חולה ולא הופיע לאימון וחצי ואצלי מי שלא מתאמן לא משחק. אלו הכללים ואני הולך איתם עד הסוף".

כובש השער שלום אדרי אמר בסיום: "בבית שלנו לעשות תיקו לא משנה מול איזו קבוצה זו אכזבה, אבל הליגה עוד ארוכה נמשיך קדימה. המטרה הייתה פלייאוף עליון ואני מאמין שנשיג אותה. לא פתחתי וזו החלטת מאמן אני מקבל אותה, נכנסתי וכבשתי שער הייתי בסדר, הכל משמיים".

#מסטירה #מכביקריתאתא

כתבות נוספות