הפועל כפר כנא ממשיכה במומנטום עם ניצחון על צור שלום, מוחמד פודי כבש את שער הניצחון

ממשיכה במומנטום. כפר כנא ניצחה 1-0 את צור שלום במשחק חוץ, מוחמד פודי כבש משחק שני ברציפות והעניק 3 נקודות יקרות לקבוצתו שטיפסה למקום הרביעי: "ניצחון חשוב מאוד שמקרב אותנו למעלה". חלוץ צור שלום אחמד סבע: "מאכזב, הכדור לא נכנס. צריכים להרים את הראש".

במסגרת המחזור ה-17' של ליגה א' צפון אירחה מכבי צור שלום במגרשה הביתי את הפועל כפר כנא. המארחת צור שלום הגיעה למפגש לאחר שלושה משחקים ללא ניצחון ובתקווה לקחת שלוש נקודות שיעזרו לה במאבקי התחתית. מנגד, הפועל כפא כנא שנמצאת בתקופה טובה מאז מינויו של המאמן אחמד סבע סיימה את משחקה האחרון עם ניצחון על זלפה וקיוותה להמשיך במומנטום ולעשות צעד נוסף לעבר הפלייאוף העליון.

בהיבט המקצועי, ביצע המאמן אחמד סבע שני שינויים לעומת ההרכב שפתח בו בשבוע שעבר כשפתח עם מוסא חג'יראת במקומו של מוחמד עבאס שנפצע באימון המסכם, גם פאיק מחאמיד חזר להרכב על חשבונו עודאי שלעאטה. גם בצד צור שלום בוצעו ארבעה שינויים ובהרכב פתחו ג'ורג דיבה, אליאור דסטה, דולב אזריאל ואחמד סבע שזכה בביקור משפחתי כשאחיו אחמד סבע, רגע לפני היציאה לסין, הגיע לצפות ולעודד אותו.

האחים סבע במגרש צור שלום

על כר הדשא, המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות. בדקה ה-8' בן בן שושן בעט כדור חופשי לזכות צור שלום אך שוער כפר כנא עומר נחפאוי קלט אותו בקלות. בדקה ה-11' מוחמד פודי שלח כדור חזק מחוץ לרחבה, שוער צור שלום שלומי דנה שקיבל גם השבוע את חולצת ההרכב, הצליח להדוף ולהרחיק. בדקה ה-13' שוב בן בן שושן הצליח לחמוק משמירה ונגח כדור מסוכן למשקוף, עדן יניב שחקנה של צור שלום הצליח להשתלט על הכדור החוזר ובעט אותו שטוח וחזק אבל השוער העירני של כפר כנא הגיב מהר והדף אותו.

בדקה ה-25' קבלנו את המהלך המכריע של המשחק כשלאחר דאבל פס בין ספואן זועבי למוחמד פודי, האחרון שלח כדור שטוח לפינה הימנית של השוער, הצליח להכניע אותו ולעלות את האורחת מכפר כנא ליתרון 1-0 יקר. עד סיום המחצית ניסו שחקני צור שלום להשוות את התוצאה אך לא הצליחו עקב משחק הגנה טוב וערנות של השוער מנגד.

פודי חוגג את השער עם חבריו

צילום: עובאדה אכתילאת

המחצית השנייה נפתחה דומה מאוד לראשונה עם גישושים מצד שתי הקבוצות. בדקה ה-58' בן בן שושן שהיה המצטיין בשרות צור שלום בעט כדור חזק מתוך הרחבה לעבר שער היריב, אך שוב מצא את השוער המצטיין של כפר כנא מוכן. בדקה ה-69' צור שלום הייתה קרובה להשוות כשג'פרי ניסמבאום בעט כדור נהדר שהצליח לעבור את השוער עומר נחפאוי ולמזלה של כפר כנא פגע במשקוף ויצא החוצה. כעבור שש דקות בלבד צור שלום קיבלה הזדמנות נוספת להשוות אחרי הכשלה בתוך הרחבה של תומר שריקי, השופט שרק לפנדל אבל שחקנה של צור שלום בעט בצורה רשלנית החוצה והחמיץ את ההזדמנות.

בתוך תוספת הזמן כפר כנא הייתה קרובה להכפיל את התוצאה אחרי התקפה מתפרצת בכדור ארוך שהגיע לעודאי שלאעטה שנכנס כמחליף במחצית השנייה וחדר עם הכדור לתוך הרחבה, בעט כדור שטוח לעבר השער אך שוער צור שלום עצר בצורה טובה ומנע ממנו לכבוש. עם שריקת הסיום שחקנה של כפר כנא שלו ברוור ספג כרטיס צהוב שני ואדום לאחר דיבורים מיותרים עם השופט, משמע שלא ייקח חלק במשחק הבא מול אסי גלבוע ממנו ייעדר גם עמיר אבלס(פיצי) בעקבות צבירת כרטיסים צהובים.

שחקני כפר כנא חוגגים

מתוך: אינסטגרם

בכפר כנא יצאו מרוצים מהניצחון שהעלה אותם למקום הרביעי בטבלה ויקוו להמשיך במומנטום החיובי גם במשחק הקשה שמצפה להם בשבוע הבא מול נועלת הטבלה שנמצאת במגמת עלייה. מנגד, בצור שלום יצאו בתחושות של פספוס ואכזבה ומקווים לחזור למסלול הניצחונות במשחק הקרוב נגד הפועל מגדל העמק.

כובש שער הניצחון לכפר כנא מוחמד פודי אמר בסיום: "ניצחון חשוב מאוד, אנחנו ממשיכים לחשוב רק ממשחק למשחק. הניצחון חשוב מאוד להמשך הדרך שלנו ומקרב אותנו יותר למעלה. אני שמח מאוד על הגול היום, אבל זה ניצחון של קבוצה שלמה, קבוצה שעובדת לפי שיטת המאמן שכל משחק מוכיח שיש לו הרבה מה לתת בליגה הזו".

בצד המפסיד, אמר אחמד סבע חלוץ צור שלום: "אין ספק שאני מאוכזב מהתוצאה ובטח אחרי ארבעה משחקים בלי ניצחון למרות שאני חושב שהיום היינו טובים פשוט הכדור לא רצה להיכנס וגם החמצת פנדל, אבל זה הכדורגל מי שלא מבקיע בסופו של דבר סופג ואני חושב שיש לנו קבוצה טובה. חייבים להרים את הראש וכבר להתחיל להתכונן למשחק הבא לא פחות חשוב מזה".

אחמד סבע

צילום: עובאדה אכתילאת

#הפועלכפרכנא #מכביצורשלום

כתבות נוספות