ליגה ב': כפר מנדא ניצחה את טמרה ופתחה את המאבק בפסגה מחדש

ליגה ב': כפר מנדא ניצחה את טמרה במשחק העונה ופתחה את המאבק המשולש בפסגה במחדש. במחוז המקביל ערערה ונג'ידאת איבדן נקודות.

המחזור ה 19 סיפק לא מעט משחקים משמעותיים וגורליים להמשך בין אם בתחתית ובין אם בצמרת. צעירי שפרעם האחרונה נחה השבוע בעקבות התפרקות עראבה ובצפון ב' דלית אל כרמל ומוסמוס נחו גם הן. 

ליגה ב' צפון א'

אחווה כפר מנדא 0-2 מכבי טמרה באווירה ססגונית עם כר דשא מטופח שעבר שזרוע וכשקרוב לאלף צופים פקדו את היציעים, אירחה אחווה כפר מנדא את המוליכה מכבי צעירי טמרה. כפר מנדא השלישית בטבלה חיפשה את הניצחון האחד עשר ברציפות שלה שיצמק את הפער מטמרה לשלוש נקודות ויפתח את המאבק המשולש בפסגה מחדש. לעומתה, מכבי טמרה חיפשה ניצחון נוסף שיעניק לה פור אדיר לעבר ליגה א'. למעשה  מדובר בקרב גם בין שחקנים שפוגשים את חבריהם וה"אקסיות" מהעונה שעברה כאשר מוחמד אבו ריא, מוחמד זידאן, סוהייב נסאר ועלי חביבאללה פגשו את שותפיהם לעלייתה של כאוכב אשתקד אחמד עואד, עלי זבידאת, אחמד שולי וויאאם ג'אליה. מנגד בצד השני אדהם שיבלי, אחמד חג'יר וראמי דאהר שמשחקים היום בטמרה פגשו גם כן את קבוצתם ממאבקי העונה שעברה.

ולמשחק עצמו, כבר בדקה ה-13' קיבלנו את השער הראשון שמי אם לא מוחמד אבו ריא הכניע את שולי בדרך ליתרון 1-0 של כפר מנדא, מיד לאחר השער טמרה ניסתה להשוות אך לא צלחה בניסיונתיה ובדקה ה-75' הגיע תורו של מוחמד זידאן שהכפיל את התוצאה בדרך לניצחון גדול של כפר מנדא שהצליחה לצמצם את הפער מטמרה לשלוש נקודות בלבד ופותחת את המאבק המשולש מחדש. ראוי לציין שלאור התוצאה הזו ובשקלול תוצאות שני המפגשים בין הקבוצות, היתרון במאבק הפנימי בין השתיים הוא לכפר מנדא, כך שבמידה ושתי הקבוצות יסיימו עם אותו מספר נקודות ועם מספר ניצחונות זהה, אז כפר מנדא היא זו שתעלה אך עד אז הרבה מים יעברו בנהר והרבה דברים צפויים להשתנות. 

צילום: רמזי אבו אל היג'א

הפועל בועיינה 1-3 אחי עכו בועיינה המאוכזבת מהמחזור החולף בעקבות ההפסד לטמרה שבעקבותיו גם בוצע שינוי על הקווים כשהישאם זועבי החליף את אוסאמה מריח, חיפשה ניצחון ביתי מול אחי עכו שחזרה לנצח בשבוע שעבר. הפעם בועיינה ניצחה בזכות צמד שערים של קובי בדש ועוד אחד של פראס גנאיים, פהד חסון כבש לעכו, אך את הבשורה הנהדרת קיבלו בבועיינה כששמעו על הפסדה של טמרה שפתח את המאבק מחדש.

הפועל צעירי טמרה 0-2 בני ממב"ע הגליל והגולן צעירי טמרה שמחפשת לשרוד אחרי כל מה שעברה העונה, אירחה בביתה בשישי את ממב"ע הגליל והגולן שערב המחזור רשמה ארבעה הפסדים רצופים ורצתה לעצור את הסחף הזה. על כר הדשא, צמד של חוסין כיואן העניק את הניצחון לחניכיו של המאמן האני ארשיד שהרחיק את טמרה משמעותית מהמקומות המסוכנים.

בני מג'ד אלכרום 3-2 בית"ר נהריה איחוד בני מג'ד אלכרום שספגה שני הפסדים רצופים, קיוותה לעצור את הרצף הזה ולחזור לדרך המלך כשאירחה את השלישית בית"ר נהריה וזה התחיל טוב מבחינתה של מג'ד אלכרום כשבשאר עלואן העלה אותה ליתרון. איציק זעפרני השווה לנהריה, דודו אפללו החזיר את היתרון למגד אלכרום ובתוך תוספת הזמן דוד כהן ואיציק זעפרני הפכו את התוצאה לנהריה שבעקבותיה היא גם מבססת את מעמדה בפלייאוף העליון ואילו מג'ד אלכרום צריכה להתעורר מהר כי מעלות מתחילה לנשוף בעורפה בקרב על המקום החמישי.

עירוני בני כאבול 2-0 מכבי סקציה מעלות כאבול בהדרכתו של ח'ליל עכרי אחרי שניצחה בשבוע שעבר את ירכא, חיפשה ניצחון ביתי נוסף כשאירחה את הסקציה ממעלות שנלחמת על ההתברגות בפלייאוף העליון. שערים של אריאל בוזורגי ופואד חיר אלדין העניקו את הניצחון למעלות, שמתקרבת עד כדי נקודה מהמקום החמישי ולעומתה כאבול נאלצה לחפש נקודות בכדי שלא תמצא את עצמה מסובכת בתחתית ובמשחק ההשלמה בשלישי האחרון השכילה לנצח בדרבי את צעירי טמרה בתוצאה 3-0 משערים של הבלם הלאל חלאילה (צמד) ועוד אחד של החלוץ חמאדה בועל.

אלנהדה נצרת 3-0 צעירי כפר כנא שתי הקבוצות הממוקמות במקומות האחרונים שמובילים למבחנים נגד הירידה נפגשו ביניהם בעילוט כשאלנהדה אירחה את צעירי כפר כנא בידיעה שתיקו לא טוב לאף אחת מהשתיים ןכל אחת חייבת ניצחון. על כר הגשא, צמד של וויאם מוסא ועוד שער מוהנא ראדי העניקו את הניצחון לחניכיו של מוחמד עבאס שיקוו שישיגו ניצחון בשבוע הבא נגד היריבה האחרת למאבקים מירכא.

במשחק נוסף ניצחה מכבי ירכא בתוצאה 4-1 את מכבי נחף, לירכא הבקיעו מוחמד עואד (צמד שערים) אחמד עישאן ונור אבו ג'ליל, אחמד עבד אלסתאר כבש לנחף.

ליגה ב' צפון ב'  הפועל בני ערערה 1-1 הפועל בית שאן הפועל ערערה שבשבוע שעברה נחלצה מהפסד בדקות הסיום, רצתה לחזור למסלול הניצחונות בכדי להשאיר את עצמה חזק במאבקים עם דבוריה ופרידיס והשבוע הייתה לה הזדמנות נהדרה לעשות זאת כשאירחה בביתה את האחרונה מבית שאן שמצדה מינתה את רפי בוסקילה במקומו של מאיר כהן. האוהדים בערערה חיכו 63 דקות בכדי לראות את קבוצתם עולה ליתרון מרגלי נור גנאיים, אלא שלזיו סויסה הייתה המילה האחרונה כשהצליח להשוות את התוצאה, בדרך לתיקו מאכזב לערערה שבעבור כמה ימים קיבלה את הבשורה הלא טובה בניצחונה של דבוריה שמגדיל את הפער בין השתיים לחמש נקודות. 

בנוסף, התבשרה ערערה על פציעה נוספת של שחקנה הצעיר והמוכשר שסיפק לה שער ניצחון בדבורייה ושער שוויון קריטי מול סנדלה אמרו מרעי אשר שבר את רגלו, מה שמאלץ את עיסא נג'ידאת למצוא פתרונות לאור כמות ההפצועים שהולכת וגדלה בקבוצתו. 

צילום: עובאדה אכתילאת

מכבי בני ריינה 0-4 הפועל רמות מנשה מכבי בני ריינה שמתחילת הסיבוב השני עם מאזן מושלם, אירחה בביתה את רמות מנשה מהתחתית בתקווה לרשום עוד ניצחון שיבסס את מיקומה בפלייאוף העליון ושוב הקבוצה הצליחה לנצח בזכות שערים של מוהנד ריאן (צמד) תאמר באשא ומאי בר גלי.

מכבי אחי איכסאל 1-1 איחוד בני באקה

מכבי אכסאל שעדיין חולמת להגיע לפלייאוף העליון אירחה בביתה את איחוד בני באקה שרוצה נקודות שירחיקו אותה מהמאבקים במשחקי המבחן. מוחמד דראושה העלה את אכסאל ליתרון, אך בדקות הסיום הצליח איתי אוחיון להשוות את התוצאה ולקבוע חלוקת נקודות בין השתיים.

הפועל טירת הכרמל 1-2 הפועל בני סנדלה בקרב "על שש נקודות" בין שתי קבוצות שחולמות להתברג בפלייאוף העליון, אירחה טירת הכרמל את סנדלה הרעננה מאז מינויו של המאמן שלום לוי שידעה שניצחון שלה מקרב אותה בצעדי ענק לעבר מקום החמישי ואילו הפסד יכניס את טירה מחדש למאבקים. רביב טורנטו העלה את טירה ליתרון, מחמוד זרעיני הלוהט בשבועות האחרונים איזן את התוצאה וינון ברקוביץ' החזיר את היתרון לטירת הכרמל בדרך לניצחון ענק שלה.

במשחק נוסף נפרדו איחוד כפר קרע ומכבי נוג'ידאת בתיקו 1-1 וחלוקת נקודות. מוחמד זועבי (סטף) העלה את נוגידאת ליתרון ומחמוד אבו פני השווה לכפר קרע.


כתבות נוספות