אום אל פחם ניצחה 1-0 את טירה ושמרה על מקומה והפער בפסגה

אום אל פחם גברה 1-0 על טירה ושמרה על הפער בפסגה: רן רול הכריע את ההתמודדות בדקום הסיום, טירה החמיצה כדור עונשין מהנקודה הלבנה. 

 

הנוכחות המדהימה של הקהל ביתי אמש(שבת) באצטדיון אום אל פחם הראתה שבמחנה של אום אל פחם מתחילים להבין שהפעם העליה קרובה מתמיד. בנוסף אליהם, גם נוכחות הקהל האורח מטירה הייתה מורגשת מאוד וקיבלנו אווירה מצוינת שניכר היה שגם השחקנים הרגישו אותה. המשחק נפתח כאשר שתי הקבוצות היו זהירות בדקותיו הראשונות, טירה ניסתה להפתיע כשחטפה כדורים באמצע, אך הגנת אום אל פחם הסתדרה יפה עם ההתקפות.

צילום: איהאם ג'בארין


הדקות ראשונות היו ללא שום סכנה ממשית על אחד השערים כאשר כל קבוצה ניסתה להכתיב קצב משלה בכדי לנסות ולחדור לרחבת היריבה. שמעון הדרי החליט להמשיך לתת קרדיט לסארי חאג' יחיא בהתקפה כשלצידו עלה מועמר קראקרה במקום משה בן לולו שסבל ממתיחה וזה היה אחד השינויים המשמעותיים ביחס להרכב שעלה במשחק הקודם נגד נשר כשגם מחמד שאקר גבארין פתח בהרכב וג'ינג'י מחאמיד לא התלבש.


בדקה ה-19' אום אל פחם רשמה ניסיון מעניין כאשר מעמר קראקרה הוריד כדור מצויין על סף הרחבה עליו השתלט ריף מסיקה שבעט אותו מעל המסגרת. טירה לא נראתה מפוחדת וניסתה לעקוץ כמה פעמים, אך שוב ושוב לא הגיעה לאיזור רחבת אום אל פחם בצורה מסוכנת. ריף מסיקה ואיילון אלימלך השתלטו יפה על מרכז המגרש כאשר שיתוף הפעולה שלהם בלט לעין. בדקה ה- 28' מוחמד שאקר בהגבהה מצויינת מצד שמאל מצא את ראשו של קראקרה שנגח חלש לידי השוער.  

צילום: איהאם ג'בארין


בדקה ה-37' בשונה ממה שראינו עד כה במשחק, כדור קרן קצר של טירה הגיע לבר אלסברי שניסה להעביר כדור לתוך רחבת אום אל פחם, הכדור פגע בידו של אחד משחקני הגנת אום אלפחם בתוך הרחבה והשופט לא שרק לפנדל. עאמר מנסור בעט חזק מהנקודה הלבנה לעבר הפינה הימנית של חיים זיסקינד, אך השוער המצוין הדף לקורה והחוצה ורשם הצלה משמעותית לשוער שהשאירה את התוצאה מאופסת. 


המחצית השנייה נפתחה עם חילוף ראשון בשורות אום אל פחם כשמוחמד שאקר ג'בארין שספג צהוב במחצית הראשונה והיה על סף קבלת כרטיס אדום, פינה את מקומו למור שקד. אום אל פחם פתחה טוב את המחצית, שלטה יותר והגיעה לרחבת טירה אך לא רשמה סיכון ממשי על שערה . בדקה ה-56' סארי חאג' יחיא במספרת מעניינת מחוץ לרחבה פספס את המסגרת אך ניסיון מעניין למקומיים. 

צילום: איהאם ג'בארין


מצד טירה, שלום אדרי ניסה פעם אחר פעם להוציא את קבוצתו למתפרצות עם שליטה יפה בכדור, אך הוא היה רחוק משערה של אום אל פחם שהגנתה הסתדרה איתו טוב ואילו רביד גזל שהיה טוב במשחק, הצליח לשמור איזור הגנתי בקישורה של טירה. אום אל פחם פעם אחר פעם נכחה בחלק המגרש של טירה, אך שוב לא הרגשנו שהיא איימה באופן ממשי על שערה. 

 

בדקה ה-70' ביצע הדרי חילוף שני כשיצא סארי חאג' יחיא ונכנס תימור אביטן. מיד לאחר החילוף , מישאלוף בעט כדור קשתי לא חזק לעבר שערה של טירה, השוער הדף את הכדור שפגע בקורה מלמעלה ויצא לקרן.  


הכל הלך קשה לאום אל פחם, אך בדקה ה-83' זה הגיע כאשר רן רול בנגיעה אחת המשיך כדור ארוך מצוין שנשלח לעברו מאבירן תורג'מן, הקדים את שוער טירה והכדור נעצר ברשת וקבע יתרון  1-0 לאום אל פחם, שער ששיחרר הרבה לחץ אצל המארחת והקהל הביתי. אום אל פחם יצאה קדימה עם הרבה שחקנים בכדי לחתום את התוצאה סופית עם שער נוסף וטירה ניצלה זאת טוב מאוד כאשר שלום אדרי עצר כדור קרן, עבר את המגן ושיגר טיל שנעצר בקורה. את הריבאונד לקח בר אלסברי אך חיים זיסקינד זרק את עצמו והציל שוב את אום אל פחם. שחקני הגנת המקומיים מיהרו להשתלט על הכדור והרחיקו לרגלי ריף מסיקה, שהעביר במתפרצת מהירה למועמר קראקרה והאחרון בנגיעה העביר שמאלה לתימור אביטן שספק היה בנבדל, שעצר את ההתקפה המצוינת של חניכיו של הדרי. 

צפו בראיון המלא של צוות אימון אום אל פחם


דקות סיום מטורפות חווינו במשחק באצטדיון השלום. סמארה דחף את כל שחקניו וערך חילוף התקפי נוסף, אך גם זה לא עזר לו והמשחק נגמר בניצחון לאום אל פחם 1-0 קשה אך מתוק מבחינתה. רגע השיא של המשחק הגיע כששני מחנות האוהדים הריעו אחד לשני, הקהל הביתי קרא לאוהדי טירה והקהל האורח עשה גם כן הפוך מצדו במחווה יפה מאוד. 

 

הניצחון של אום אל פחם הינו קריטי ביותר מבחינתה שכן הוא משאיר אותה בפסגה ומותיר את הפער מסגניתה באקה אל גרבייה בעינו, בעוד השתיים בשלבים הללו מביטות אחת לעבר השניה ממחזור למחזור בו הן נאבקות באופן צמוד על השגת המטרה אוותה הציבו לעלות לליגה השנייה. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload